Sayfa 1 / 5 12345 SonSon
50 sonuçtan 1 - 10 arası sonuçlar

Varsayılan Öğretmenlere yarı fiyatına laptop

ÖĞRETMENLERE DİZÜSTÜ BİLGİSAYAR
    Vakıfbank ile işbirliği yaparak, öğretmenlere uygun fiyatla dizüstü bilgisayar verilmesi konusunda bir süredir çalışma yürütüldüğünü anımsatan Çelik, bununla ilgili ihalenin tamamlandığını bildirdi.
    Bu konudaki açıklamayı Vakıfbank’ın yapacağını söyleyen Çelik, “Piyasa şartlarının neredeyse yarısına bir fiyatla, isteyen öğretmenlerimize dizüstü bilgisayar temin edebileceğiz. Eğer maddi imkanları elvermiyorsa Vakıfbank kendilerine 36 aya kadar vadeli kredi verebilecek. KDV yüzde 1 olarak uygulanacak” dedi.
    Bakan Çelik, “Biz bunu sadece bakanlıktaki öğretmenlerimizle sınırlı tutmayacağız. Üniversite öğretim elemanlarımız da istemeleri halinde bu imkanlardan yararlanacaklar. Ayrıca MEB’e bağlı özel öğretim kurumlarında çalışan öğretmenleri de kapsayacak” diye konuştu.
    Ntvmsnbs alıntı
    Öncelikle başlığı nerede açacağıma karar veremedim.
    Öğretmenlere hayırlı olsun ama ben KDV nin %1 olmasına takıldım.Bu haksızlıkdeğilmi sizce??

Misafir

yaw bir milletin gelişimi için öğretmenlernin gelişimi öncelikli gelmektedir ki öğrencileriyle birlikte ülke menfaati için tam gelişme olsun bence haksızlık değil, yurt dışında kimi yerlerde öğrencilere kadar ücretsiz verilmekte...

Alıntı Orijinalini Gönderen: deserts
    Öğretmenlere hayırlı olsun ama ben KDV nin %1 olmasına takıldım.Bu haksızlıkdeğilmi sizce??
    Yanlış anlaşılmamak adına şunları söylemek istiyorum.Uygulama tabiki güzel ama madem KDV yi %1 olarak yapabiliyorlar herkese yapsınlar.

link verebilirmisin haberin , yanlış anlama başka birşeyi merak ettimde yazıyormu ona bakacağım.

öğretmen değilim ama bende bir arkadaş vasıtassıyla almayı düşünüyorum... 26 ocakta ihalesi yapılacxaktı.. sonuc ne oldu bilmiyom. ama sunu iyi biliyom artık meb aradan cıktı.. sadece olay vakıfbank-öğretmen-üretici firma arasında cereyan edilecek.. hiç bir şekilde bakanlık uğraşmayacak artık. öğretmen kimliği ile vakıfbanka gidilip işler o şekilde yapılacak. umarım bu ihtiyacı karşılayayım diye üretimde ucuz malzeme kullanımına gidilmez..
    bakalım en azından numuneleri bir kontrol edebilseydik net karar verebilirdik. ama uygun fiyat ve avantaj var.. umarım herkesime yayılır bu kampanya...

Bu laptoplar sadece kullanım şartıyla mı veriliyor? Yoksa öğretmene satılıyor mu? Kiralanıyor mu?

Kesinlikle satılıyor.İster peşin fiyata istersen 36 ay taksitle.Ama donanım konusunda şu an bir bilgi yok.

Ogretmenler ayrıcalık konusunda askerlere yaklastı

Katılım Tarihi
    2003
    Yer
    Izmir

Tabiki satılıyor... Sadece vergide indirim var...

Bence kesinlikle hak ediyorlar... Hatta az bile ... O kadar maaşa , kutsal bir görev yapmaktalar ve çoğu okulda hala bilgisayar yok... Istanbul'da bir öğretmen , excel dosyası ve printer ile sınıf listesini 5 dk'da hazırlarken , Doğu'da bir öğretmenimiz , yarım saat uğraşmakta...

Bence , uzuca teknoloji & kolaylık , herkesten önce onların hakkıdır...

Kolay Gelsin...

not: Bu uygulamayı başlatanları yürekten tebrik ediyorum , devamının gelmesini diliyorum!...

Benzer Başlıklar

1. Ram yarı performansta mı çalışıyor?
    buyey tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 8
    Son Mesaj: 20.01.2006, 19:09
  2. Ferrari fiyatına notebook
    WRC tarafından Teknoloji forumunda
    Yanıt: 15
    Son Mesaj: 17.06.2005, 00:40
  3. Öğretmenlere Laptop
    Hawk tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 1