Taşınabilir Hard Disk için Seagate mi WD mi??
PCnet Online forumlarına katılmak için hesap açabilirsiniz.
  • Üye girişi:

PCnet Online forumlarına hoş geldiniz

+ Başlığa Yanıt Yaz
5 sonuçtan 1 - 5 arası sonuçlar

Varsayılan Taşınabilir Hard Disk için Seagate mi WD mi??

1 TB lık 2,5'' boyutunda biri seagate diğeri WD olan iki ürün var sizce hangisini tercih etmeliyim? daha önce bu cihazları kullanmış olanların tavsiyelerini rica ediyorum...

http://www.bimeks.com.tr/urun/1073/1...exd101-rk.aspx

http://www.bimeks.com.tr/urun/1073/1...bbk-eesn-.aspx

essoloube Misafir

Western Digital'ın belirttiğiniz ürünü, Seagate'ye göre daha yeni bir ürün olması ve Western Digital'in USB 3.0 desteklemesi yüzünden arada 80 liralık fiyat farkı var. Bu sebeple iki ürünü karşılaştırmak pek doğru değil, çünkü kalite olarak ikisi arasında fark olmasa da tasarım ve teknik açılardan Western Digital daha üstün bir alet.
    Doğru karşılaştırma Seagate GoFlex Free Agent ile olurdu ancak onun da yeni modelleri Türkiye'de bulunmadığından Western Digital benzer kalitedeki markalar arasında rakipsiz gözüküyor.
    En son essoloube tarafından düzenlenmiştir: 23.02.2011 12:00

peki seagete nin usb 3.0 ı desteklememesi dışında önemli bi eksisi var mı? öğrenciyim ve fiyat farkı önemli...bazı forumlarda seagate nin çabuk bozulduğu yazıyor ne derece doğrudur? onun dışında seagate çok satan bir ürün biliyorum ve hem boyutu hem kapasitesi iyi...
    Alıntı Orijinalini Gönderen: essoloube Mesajı Görüntüle
    Western Digital'ın belirttiğiniz ürünü, Seagate'ye göre daha yeni bir ürün olması ve Western Digital'in USB 3.0 desteklemesi yüzünden arada 80 liralık fiyat farkı var. Bu sebeple iki ürünü karşılaştırmak pek doğru değil, çünkü kalite olarak ikisi arasında fark olmasa da tasarım ve teknik açılardan Western Digital daha üstün bir alet.
    Doğru karşılaştırma Seagate GoFlex Free Agent ile olurdu ancak onun da yeni modelleri Türkiye'de bulunmadığından Western Digital benzer kalitedeki markalar arasında rakipsiz gözüküyor.

essoloube Misafir

Seagate'in harici diskleriyle ilgili bir deneyimim olmadığı için ne söylesem yalan olur. Western Digital'in belirttiğiniz modelini alıp kullanan arkadaşlarım var, ve şu ana kadar herhangi bir problem yaşamadıklarını çok memnun olduklarını söylüyorlar.

Bu arada eğer harici diskinizi sıkça taşımayacaksanız, daha geniş kapasiteli ve fiyat açısından daha uygun olması bakımından 3,5inç'lik modelleri de göz ardı etmeyin derim. Yaklaşık 6-7 senedir WesternDigital'in 3,5inç'lik harici diskini kullanıyorum ve şu ana kadar gerçekleştirdiğim seyahatlerde duruma göre bavulda ya da sırt çantamda taşıdım, şu ana kadar hiç problem çıkarmadı. Başka markalarla deneme yapma ihtiyacım olmadığından karşılaştırma yapamıyorum, ancak Western Digital'i - en azından 3,5inç'lik harici disklerini - kesinlikle tavsiye ederim.

5. Varsayılan

ikisi de iyi markalar hangisi uygun ise onu al derim.

Benzer Başlıklar

1. Seagate taşınabilir disk sorunu.
    enesarslan47 tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 0
    Son Mesaj: 30.06.2010, 13:24
  2. Taşınabilir hard disk.
    tayfunk tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 9
    Son Mesaj: 30.04.2010, 16:49
  3. taşınabilir hard disk
    dilek_can tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 3
    Son Mesaj: 28.08.2009, 12:12
  4. Yanıt: 1
    Son Mesaj: 08.03.2009, 19:56
  5. Seagate taşınabilir hard disk problemi bi yardım lütfen.
    benbilirim tarafından Yazılım forumunda
    Yanıt: 1
    Son Mesaj: 13.01.2008, 11:14