#1045 - Access denied for user 'root'@'localhost' (using password: NO) Hatası
PCnet Online forumlarına katılmak için hesap açabilirsiniz.
  • Üye girişi:

PCnet Online forumlarına hoş geldiniz

+ Başlığa Yanıt Yaz
Sayfa 1 / 2 12 SonSon
19 sonuçtan 1 - 10 arası sonuçlar
    Talking #1045 - Access denied for user 'root'@'localhost' (using password: NO) Hatası
    Arkadaşlar ben wamp5 server kullanıyorum. #1045 - Access denied for user 'root'@'localhost' (using password: NO) hatasını alıyorum. Galiba config.inc.php dosyasının ayarlarının yapılması lazımmış galiba. Ama hiçbir yerde tam olarak ayarlarını gösteren bir yazı bulamadım. Ayrıntılı anlatırsanız sevinirim.

phpmyadmin'e koyduğun şifre yanlış onu düzelt... mysql ayarlarından konfigurasyon dosyasını düzenleyerek yapabilirsin bunu...

Sen config dosyasının içeriğini buraya yaz ve phpMyadmin ile oluşturduğun veritabanının ismini söyle, hatalı olan yeri düzeltmekte yardımcı oluruz.
    İçinizde Yeni Şeyler Öğrenme İsteği Kalmadıysa, Yaşlandınız Demektir...

Talking Cevap
    mysql ayarlarına nereden girecem. O bahsettiğiniz. Config dosyası nerede. Hangi klasörün içinde onu da yazın.

Yahu hangi hazır PHP scriptini kullandığını bile yazmamışsın, biz nereden bilelim onun config dosyasını :?

Talking Cevap
    Vallahi doğru söylüyorsun güldürdün beni. Arkadaşlar ben joomla 1.5 i kurmaya çalışıyorum. localhosat yazıyorum. Açılıyor ama phpmyadmi'e tıkladığımda bu sorun ile karşılaşıyorum.

Şimdi sen ilk WampServer kurarken database erişimi için şifre ayarlamışsın. Normali "root" kullanıcı adı ve şifresis olduğu için phpMyadmine o şekilde bağlanmaya çalışıyor.

Koyduğun şifreyi unuttuysan, WampServer'ı kaldırıp tekrar kur istersen..

Talking Cevap
    Kaldırdım tekrar kurdum fayda etmedi. Şimdi ben bir dosyanın içindeki bazı yerleri değiştireceğim galiba. Ondan sonra düzelecektir diye düşünüyorum. Nereyi değiştireyim. Hangi doyanın neresine ne yazayım ki, o hatayı vermesin.

9. Varsayılan
    Merhabalar,
    ben de wamp5 kullanıyorum, herşey sorunsuz çalışırken,phpmyadminde root şifresini değiştirdim, daha sonra phpmyadminde #1045 - Access denied for user 'root'@'localhost' (using password: NO) hatasını aldım. Config.php de kullanıcı adı ve şifre kısımlarını değiştirdim fakat yine de aynı hatayı alıyorum,defalarca silip yeniden yükledim ama olmadı. Çok acil, lütfen yardım bekliyorum

10. Varsayılan
    Bende de bu sorun vardı Bunu çözmek 4 saatimi aldı ama çok basitmiş arkadaşlar..! config.inc.php içindeki

[$i]['user'] = 'root'; // MySQL user
    $cfg['Servers'][$i]['password'] = ' '
    kısmı buluyorsunuz. ' ' arasına bilgisayarınızı ilk kurduğunuzdaki root şifrenizi yazacaksınız.Eminim sizde de o sorun vardır.Ben yazdım artık phpmyadmin e girebiliyorum. hatırlamıyorsanız başka bir yolu varmı bilmiyorum.

Kolay gelsin umarım yardımcı olmuşumdur
    HAYATTAKİ DEGERINIZ,VERDIGINIZ DEGERLERLE ESBOYUTTADIR..!

Benzer Başlıklar
  1. access is denied hatası

babacan84 tarafından Windows XP forumunda
    Yanıt: 4
    Son Mesaj: 04.01.2008, 22:14
  2. ubuntu root password

burak136 tarafından Linux forumunda
    Yanıt: 1
    Son Mesaj: 21.02.2006, 09:48
  3. 554 Relay Access Denied Hatası yardım

heavenn tarafından Yazılım forumunda
    Yanıt: 2