PCnet Online forumlarına katılmak için hesap açabilirsiniz.
  • Üye girişi:

PCnet Online forumlarına hoş geldiniz

+ Başlığa Yanıt Yaz
Sayfa 1 / 2 12 SonSon
8 sonuçtan 1 - 5 arası sonuçlar

Varsayılan Windows7den Xpye kesin dönüş(kestirmeden :D ) ayrıca Cdsiz XP kurulumu Harddrive ile!

Sanırım hazırlanmış en kısa yol budur!!!

Evet
    Resimler Anlatıyor!
    ayrıca xpyi cdsiz kurmayıda analtıyor malum windows7 cdsiz kurulduğu için cdromunuz olmaya bilir

ekliyceklerim
    Tamamen Kendi Emeğimdi!!!
    ayrıca

bu yöntemi 12 yıl önce fat nt meselesi ilk çıktığında geriye dönük kurulumlar için kullanmıştım gerçek hayattı bu gün bu işe yarıyor mutluyum ^^

yardım isteyen herkes dinodünyadan özel mesajla ulaşabilir arada burayada bakıyorum
    Ben Ne Krallar Gördüm
    Şimdi Mousu Elinde Taç
    Sandalyesi Altında Taht Sanıyor

Öncelikle verdiğiniz bilgi için teşekkür ederim. Ancak ekleme yapmak istiyorum çünkü, yazdıklarınızı biraz karmaşık biraz da yetersiz buldum.

1- XP cd ile olduğu gibi cd'siz de yüklenebiliyor, dolayısıyla bu yeni bir hadise değil. Cd içeriğinin imajını alır sanal sürücüye atarsınız yada, farklı bir sürücüye cd içeriğini kopyaladıktan sonra masaüstünde iken setup.exe den devam edersiniz. Bir de Dos ortamından yapılır ki bunun detayına girmeyeceğim.

2- Bahsettiğiniz Winnt32.exe ile yaptığınız işlemi ben şahsen sadece XP'nin onarımı için kullanıyorum. Setup.exe haricinde, dos kipinde yeni kurulum yapmak için Winnt.exe güncellme yapmak için ise Winnt32.exe kullanılır.

http://www.pcnet.com.tr/forum/1248044-post1.html

Yeni yükleme yapılacaksa setup.exe yada Winnt.exe dururken neden Winnt32.exe ile devam edeyim ki?. Üstelik verdiğiniz resimden anladığıma göre XP açıkken sözde Win7'ye darbe vuruyorsunuz ki, XP modundayken Win7'nin bir hükmü olmayacağı için Win7'ye ait her şeyi silebiliriz, bu da darbe sayılmaz. Bahsettiğiniz dosyaları silmek yerine Win7'ye ait Boot klasörü ile bootmgr dosyasını silmek (veya taşımak) daha akıllıca olur ki sonrasında cd'den yada hdd'den Win7 üzerine istediğimiz gibi XP yükleyebiliriz. Tabi bu işlemden önce Windows ve Program Files klasörlerinin adını değiştirmemiz gerekir aksi halde kurulumda Windows.0 gibi bir klasör oluşur.

3- 12 yıl öncesinde NT 4.0 Service Pack 4 vardı ve NT 1998'de değil, 1993'de NT 3.1 olarak piyasaya çıkmıştır. Sanırım siz bu işlemi NT 4.0 sp4'de yaptınız.

Özetle;
    Win7 den kurtulmak istiyorsanız özellikle bootmgr dosyasını silmeniz yeterli. Ardından istediğiniz işletim sistemini yükleyebilirsiniz.

XP'yi onarnak istiyorsanız zaman alıcı işlemler yapmanıza yada bazı dosyaları silmenize gerek yok. Hatta CD takıp ''R'' ile de onarmanıza da gerek yok, çünkü ''R'' ile onarımda onarım haricinde yüklü olan diğer programlara özellikle regedit kayıtlarına zarar verirsiniz. Ama 2. seçenekte verdiğim bağlantıdaki işlemi yaptığınızda sisteminizdeki tek dosya dahi zarar görmez aksine onarılır.

arkadaşım sırf laf olsun diye yazmışsın oluyorsa dene bakalım windows7 dediğin gibi sen copy paste yaparak tarihleri ancak kendini rezil ediyorsun o tarihte çıktı diye o tarihte kullanmam gerekmiyor faydalancak insanların kafasını karıştırma

birde ne yazmışım ezbere paste yapmışsın bak

demişim ki;
    windows7 romsuz kuruluyor geçipde romu olmayanlara yardımı olur böyle bir bilgi yok

ayrıca windows xpde kurulan sanal romdan bile 7 kuruluyor buda ek olsun
    Ben Ne Krallar Gördüm
    Şimdi Mousu Elinde Taç

Ben başkalarının mesajlarını alıntı yaparak yazmam. Şayet alıntı yaptıysam altına ''alıntıdır'' diye eklerim. İfadeler tamamen bana aittir. Doğru, tarihleri alıntı yaptım emin olmak için. Nede olsa Dos 6.22 dan beri pc kullanıyorum tarihleri hatırlamam biraz zor elbette.

Şimdi bana koyu olarak işaretlediğim ifadelerinizi açıklarmısınız? Oluyorsa dene bakalım ile neyi kastediyorsunuz? Ve, böyle bir bilgi yok derken ne demek istiyorsunuz?

böyle bir bilgi yok
    ;daha önce açıklanmadı
    O
    luyorsa dene bakalım sistem tarihi daha yeni hatası almadan ve cdromsuz dediğin gibi sanal sürücüyle xp kurmayı dene bakalım
    post kasmaya benzemiyor gerçek teknik

burda daha fazla bişey yazmıycam sırf post kasıyorsunuz
    Ben Ne Krallar Gördüm
    Şimdi Mousu Elinde Taç

Benzer Başlıklar

1. harddrive satıcam ama ne kadar ediyo bilmiom
    snowflake64 tarafından Teknoloji forumunda
    Yanıt: 2
    Son Mesaj: 29.04.2009, 03:56
  2. bigisayr kapanmıyor....ayrıca
    umutlu tarafından Donanım forumunda