Windows 8 Oyun Sorunu
PCnet Online forumlarına katılmak için hesap açabilirsiniz.
  • Üye girişi:

PCnet Online forumlarına hoş geldiniz

Sayfa 1 / 2 12 SonSon
17 sonuçtan 1 - 10 arası sonuçlar
    Varsayılan Windows 8 Oyun Sorunu
    Öncelikle merhaba benim bir sorunum var .

Ben yeni bir bilgisayar aldım ve bu bilgisayarın işletim sistemi win8 . Bilgisayar gayet iyi,hızlı,kullanıslı ve pratik . Fakat kendisinden daha düsük özelliklere sahip bir bilgisayar istediğim oyunu yüksek görsellerde cok rahat oynatırken bu bilgisayar ile düsük görsellerde bile zar zor oynuyorum . Bilgisayarımda 2 oyun var ve ikisindede bu kasma,donma,sıkıntı söz konusu . Bilgisayarım oynayacağım oyunların minimum ihtiyacının fazlasını karsılıyor . Yardım ederseniz sevinirim,teşekkürler .

Bu oyunları rahat bir şekilde en yüksek görsellerde oynatan diğer güçsüz bilgisayarlarımın işletim sistemleri ise win7 ve xp
    En son RoLFii tarafından düzenlenmiştir: 02.01.2013 01:55

İşletim sistemi yeni olduğu için bu tür sorunların olması doğal win 8 e uyumlu directxleri dene. Ama pek bi etkisinin olcağını sanmıyorum.

oynamak istediğin oyun nedir.bilgisayarlarının özellikleri nedir. bu bilgileri verirsen daha yardımcı olunacaktır.
    Anakart:GIGABYTE 990XA-UD3 / İşlemci:AMD PHENOM II X6 1090 T / Ram:G.Skill 8GB(2x4GB) 1600Mhz DDR3 Ram / Ekran Kartı: AMD (ATI)SAPHIRE 6870 1Gb Gddr 5 256 Bit / Ssd: Team Xtreem S3 120GB 550-500MB/sn / Hdd: Samsung 500 Gb 7200 Rpm Sata III / İşletim Sistemi: Windows 8 Pro 64 bit / Kasa: 650 W Dark Knight oyuncu kasası

Alıntı Orijinalini Gönderen: himmety Mesajı Görüntüle
    oynamak istediğin oyun nedir.bilgisayarlarının özellikleri nedir. bu bilgileri verirsen daha yardımcı olunacaktır.
    özellikler : 4gb ram 2gb ekran kartı 64bit windows8

işlemci : intel core i5-3470 3.20ghz

ekran kartı : ati radeon hd 7350

oyunlar ise : dota2 ve cs:go zaten bilgisayarımda 2 oyun var o 2side bu

Katılım Tarihi
    2005
    Yer
    _____İstanbul____
    ekran kartınız 2 gb görünüyor inanın ram boyutu çok önemli değil ama bit olayı çok daha farklı yerlere götürür o oyunu ! o ekran kartı sürünür ne yazık ki !!

sistem
    Intel Core 2 Quad Q6600 2400 MHz-Asus P5G41T-M LX-xigmatek red scorpion cpu fan soğutucu-MSI 6950 TWİNFROZR2 2GB 256 BİT GDDR5-Xigmatek 700 W psu-kingston ddr3 1333Mhz (2x4) 8 gb ram-120GB SSD-320 gb+1 Tb hdd-win7 ULTİMATE 64 bit-EVEREST RAMPAGE 72 GAMİNG

Alıntı Orijinalini Gönderen: AmbaSSadoR Mesajı Görüntüle
    ekran kartınız 2 gb görünüyor inanın ram boyutu çok önemli değil ama bit olayı çok daha farklı yerlere götürür o oyunu ! o ekran kartı sürünür ne yazık ki !!
    iyi güzelde 2gb ram 1 gb ekran kartı olan xp de daha rahat oynuyorum bence sıkıntı pc de degil

Katılım Tarihi
    2004
    Yer
    Kırklareli
    Alıntı Orijinalini Gönderen: RoLFii Mesajı Görüntüle
    iyi güzelde 2gb ram 1 gb ekran kartı olan xp de daha rahat oynuyorum bence sıkıntı pc de degil
    Boyut çok da önemli değil. İşlevi önemli... 512 mb bir ekran kartından 2 gb lik ekran kartından daha fazla performans alınabilir.

yani ben bu bilgisayar ile dota 2 oynamayacak mıyım ??
    En son DETONATOR tarafından düzenlenmiştir: 03.01.2013 01:39

Katılım Tarihi
    2003
    Yer
    Ankara
    Alıntı Orijinalini Gönderen: RoLFii Mesajı Görüntüle
    yani ben bu bilgisayar ile dota 2 oynamayacak mıyım ??
    Ekran kartınız zayıf ama Dota 2'nin minimum sistem gereksinimlerini fazlasıyla karşılıyor. Sorununuz muhtemelen Win8 kaynaklı. Forumda bir süredir sizinkine benzer şikayetler yazılıyor! Daha düşük sistemli Win7, XP'li bilgisayarlarla akıcı oyunanan oyunlar her ne hikmetse daha yüksek donanımlı fakat işletim sistemi Win8 olan bilgisayarlarda düşük grafik ayarlarında bile kasıyor.

Alıntı Orijinalini Gönderen: DETONATOR Mesajı Görüntüle
    Ekran kartınız zayıf ama Dota 2'nin minimum sistem gereksinimlerini fazlasıyla karşılıyor. Sorununuz muhtemelen Win8 kaynaklı. Forumda bir süredir sizinkine benzer şikayetler yazılıyor! Daha düşük sistemli Win7, XP'li bilgisayarlarla akıcı oyunanan oyunlar her ne hikmetse daha yüksek donanımlı fakat işletim sistemi Win8 olan bilgisayarlarda düşük grafik ayarlarında bile kasıyor.
    öncelikle yanıtınız icin tesekkürler

evet forumda coğu kullanıcı sikayetci bu durumdan . ayrıca bu valvenin oyunlarındanda fps yüzünden sikayetci olan bir sürü kişi var . tahminim yakın bir zamanda halledilmesi yönünde . artık bekliyeceğiz nabalım

Benzer Başlıklar
  1. Windows 7 Oyun Sorunu

aras04 tarafından Windows 7 forumunda
    Yanıt: 1
    Son Mesaj: 11.06.2012, 11:17
  2. windows 7 oyun sorunu

Sipahi_27 tarafından Windows 7 forumunda
    Yanıt: 13
    Son Mesaj: 03.09.2010, 19:20
  3. windows 7 oyun uyumluluk sorunu

warriorbaron tarafından Windows 7 forumunda
    Yanıt: 2