Web sitesi arkaplanda çalan şarkıyı download etme
PCnet Online forumlarına katılmak için hesap açabilirsiniz.
  • Üye girişi:

PCnet Online forumlarına hoş geldiniz

+ Başlığa Yanıt Yaz
Sayfa 1 / 2 12 SonSon
8 sonuçtan 1 - 5 arası sonuçlar
  1. Varsayılan Web sitesi arkaplanda çalan şarkıyı download etme

Evet şöyle bir başlangıç yapalım.Bir web sitesi var ve bu web sitesi açıldığında arkaplanda bir midi ya da mp3 müziği çalıyor.Şimdi bu anlatacaklarım flash olmayan web siteleri için.Yani bazı web sitelerinde bu tür müzik ve sesleri flash(swf) dosyası içerisine kaydetmiş olabiliyorlar.

Öncelikle site açıldığında En üst menünüzden Görünüm sekmesine gelin burada Kaynak yazmaktadır.Burayı tıklayarak ya da sitenin herhangi bir yerinde sağ tıklayarak siteyi not defterinizde html formunda açın.Burada en üstlerde body tagının hemen üzerinde
    Kod:
     <bgsound src="Ill_Be_Missing_You.mid" loop="-1">
    Burada bulunan ve sonu (artık site hangi uzantılı ses dosyasını çalıyor ise) mid,wav,mp3 tarzı olan yeri baz alacaksınız.Bu istediğiniz müziğin web sitesi içerisindeki yeridir.
    Burada bir klasör ismi belirtilmiş ise (Örneğin : müziklerim/ill_Be_Missing_You.mid şeklinde) klasör ismi ile birlikte almanız gerekmektedir.

Buradan aldığınız isim ve klasör adını diyelim ki sitemizin adı

http://www.ecer.web.tr/

Burada adresin hemen arkasından müzik dosyamızın adresini ekliyoruz.

http://www.ecer.web.tr/Ill_Be_Missing_You.mid

Şimdi diyebilirsiniz ki...Ben bu şekilde yaptım ancak bu adrese tıkladığımda müzik dosyasını hemen mediaplayer ile çalmaya başlıyor.Meraklanmayın bunun da kolayı var.Bu adresi alın yani http://www.ecer.web.tr/Ill_Be_Missing_You.mid adresini bunu yeni bir not defteri açtıktan sonra

şeklinde yazdıktan sonra not defterinin üzerindeki menüden dosya menüsü altında farklı kaydet komutu ile html uzantısı vererek kaydettiğinizde dosyayı tekrar explorer ile açarız ve ardından açılan sayfada adresimize sağ tıklayarak farklı kaydet komutu ile müziği bilgisayarımıza kaydedederiz.(Bu arada not defterini html dosyası olarak kaydetmek için farklı kaydet menüsünde gelen dosya adı bölümüne örneğin müzik.html ya da müzik.htm şeklinde isim verdikten sonra kayıt türü bölümünde tüm dosyaları seçerek kaydetmeliyiz.)

Diğer seçeneğe geçecek olursak bu da oldukça rağbet gören ve müzik dosyalarını swf(flash) içerisine gömerek ister animasyonlu , istersek animasyonsuz olarak göstermektir.Bunun da çözülmesinin pek çok farklı yolu var.

En güzel ve benim devamlı denediğim ve uyguladığım bir yöntem ise şu şekildedir.Bilindiği gibi bizler web sitesi içerisinde flash animasyonları izlerken bu dosyalar bilgisayarımızın documents and settings klasörü içerisinde bulunan kullanıcı adımızını bulunduğu klasör burada Localsettings klasörü ve bu klasör içerisinde bulunan Temporary Internet Files klasörü içerisine yerleşirler.Bu arada ben bu Localsettings klasörünü görmüyorum diyenler olabilir.Bu kişiler herhangi bir windows penceresinde Araçlar menüsü altında bulunan klasör seçenekleri bölümünü tıklayarak açtıktan sonra Görünüm menüsü altında bulunan Gizli dosya ve ksalörleri göster seçeneğini seçerek aktifleştirdikten sonra görebileceklerdir.Bu seçenek seçildiğinde Gizli dosya ve klasörleri gösterme sekmesi seçili olmayacaktır.

Temporary Internet Files klasörü içerisinde ise bu uzantılı dosyaları tek tek aramaya çalışmayın.Bunun için üst menüde bulunan ARA butonunun kullanın.Burada Tüm Dosya ve Klasörleri dedikten sonra açılan kutucuğa *.swf demeniz ve ara butonuna basmanız yeterli olacaktır.Buradan bulduğunuz swf uzantılı dosyaları başka bir yerde açtığınız klasöre tek tek taşımalısınız.Genellikle çoklu taşımaya izin vermez.Bu uzantılı dosyaları Temporary Internet Files klasörü içerisinde çalıştırmanızı onaylamıyorum.Diğer kalösöre attıktan sonra burada incelemeniz daha iyi olacaktır.Bu size zaman kazandırır.

Ben swf dosyalarını çözmek için http://www.sothink.com/download/swfdec.zip Sothink SWF Decompiller öneriyorum.Programı yükleyerek kurduktan sonra açtığınızda normal aç komutu altında klasörünüze attığınız flash dosyasını gösterdikten sonra sağ tarafta music,image şeklinde kutucuklu yazılar göreceksiniz.Burada bu dosyadan ne almak istiyorsanız onu işaretledikten sonra (program şu anda bilgisayarımda kurulu değil,kusura bakmayın) üst menüden dosyayı fla (yani macromedia flash) uzantısı ile hangi klasöre kaydetmek istediğiniz sorulacaktır.Ardından kaydet dediğinizde istediğiniz müzik (ya da diğer nesneler) ayrı ayrı klasörlenmiş olacaktır.

Ama derseniz ki ben bu flash dosyasını çektim ve üzerinde değişiklik yapıp yayınlamak istiyorum.Ya da bunun dilini Türkçe'ye çevirip yayınlamak istiyorum(Nerde böyle adamlar) O zaman iş değişir.Yine Sothink firmasının SWF quicker isimli programını şiddetle öneririm.

Bu programı http://www.sothink.com/download/swfquicker.zip buradan alıp açtıktan sonra sanki size sadece sqf uzantılı dosyaları yani kendi dosyalarını çalıştırabiliyormuş gibi gelecektir ama kanmayın.Dosya aç dedikten sonra gelen menüde sqf uzantılı dosyalar değil de tüm dosyalar derseniz.Kendi swf uzantılı dosyanızı seçiniz.Bunu nasıl ayıkladığını görünce eminim şaşıracaksınız.Ardından biraz flash da biliyorsanız burada istediğiniz gibi oynamalar yapıp yayınlayabilirsiniz.Hatırlatmakta fayda var.Macromedia flash gibi yazı tiplerinde Türkçe karakter yazmamazlık yamıyor.Hiç bir işleme gerek kalmadan tüm metinlerin üzerine taklayarak istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.Aynı şekilde diğer tüm nesneleri de tabii ki.

Yalnız unutmamanız gereken önemli bir şey daha var.Macromedia flash ile çalışanlar bu uzantılı dosyaların çalınmasını istemedikleri için , flash dosyalarını parçalara bölüp ayrı ayrı koyuyorlar.Ancak BBC de gördüğüm flash bir dosya haricinde tüm flash uzantılı dosyalarında rahatlıkla çözülerek değiştirilebildiğini belirtmek isterim.Her zaman burada belirtiyoruz EMEĞE SAYGI.Lütfen öğretilenleri bize yararlı amaçlar için kullanalım.Mesela ben ingilizce dilindeki dökümanları türkeçeye çevirmek için kullanıyorum bunları.

Varsayılan acemi

arkadaşım ben yeniyim ben http://www.kursunyarasi.net/ adresindeki müzik leri indirmek istiyorum dediklerini yaptım ama başaramadım bana yardımcı olurmusun nasıl yapılacağını anlatırmısın

orbit downloader i deneyebilirsin. ise yarar mi bilmiyorum.

4. Post Web sitesi arkaplanda çalan şarkıyı download etme

emegine saglık kardeşşş

sağolun arkadaşlar

Benzer Başlıklar

1. internet sitesinde çalan şarkıyı nasıl kaydedebilirim?
    jasperc tarafından İnternet, Ağ ve Güvenlik forumunda
    Yanıt: 6
    Son Mesaj: 04.10.2009, 12:09
  2. sitede çalan şarkıyı kaydetme
    heycem tarafından Yazılım forumunda
    Yanıt: 5
    Son Mesaj: 30.03.2009, 14:24
  3. posta kutusunu download etme
    medjai tarafından Yazılım forumunda
    Yanıt: 2
    Son Mesaj: 21.10.2005, 10:50
  4. bir web sitesine calan sarkinin download edilmesi