pc performansını artıran kayıt defteri ayarları???
PCnet Online forumlarına katılmak için hesap açabilirsiniz.
  • Üye girişi:

PCnet Online forumlarına hoş geldiniz

Sayfa 1 / 2 12 SonSon
11 sonuçtan 1 - 10 arası sonuçlar
    Exclamation pc performansını artıran kayıt defteri ayarları???
    Pc nin performansını artıran kayıt defteri ayarlarını kısa yoldan tek tıklamayla yapabileceğimiz bir yol bilen varmı gerçekten çok işe yarardı, yardımlarınızı bekliyorum selamlar....

arkadaşım görünürde performansı arttırıyo, açılma/kapanma/indirme vs. hızlarını arttırıyo olabilirsin...ama emin ol o hızların belli değerlerde olmasının bir sebebi vardır. Sistem belli bir kararlılıkta ve "sabit" bir şekilde yürür. bu değerleri değiştirerek bu istikrarı bozarsan yeniden değerlerle oynamak bile işe yarayamayabilir ve tek çözüm format kalır...ve tüm bunlar manasız olur, başa dönmüş olursun...
    şahsen kayıt defteri girdileriyle oynamamanı öneriyorum..
    kolay gelsin..
    WMP, IE, Nokia, Hotmail, Avast-Norton vs. ile işim olmaz; Winamp, Firefox, SonyEricsson, Gmail, Kaspersky kullanırım...
    Doom ve Death Metal dinlerim..
    Basketsiz olmaz...
    Tabi bi de kızlar olmadan hiçbirşey olmaz, onlar herşeyimiz....

Katılım Tarihi
    2005
    Yer
    izmir
    Alıntı Orijinalini Gönderen: klmx Mesajı Görüntüle
    Pc nin performansını artıran kayıt defteri ayarlarını kısa yoldan tek tıklamayla yapabileceğimiz bir yol bilen varmı gerçekten çok işe yarardı, yardımlarınızı bekliyorum selamlar....
    Evet var..

XPSpeed araştırın derim.

www.sordum.com

iyi günler..

Alıntı Orijinalini Gönderen: CrazyShark Mesajı Görüntüle
    arkadaşım görünürde performansı arttırıyo, açılma/kapanma/indirme vs. hızlarını arttırıyo olabilirsin...ama emin ol o hızların belli değerlerde olmasının bir sebebi vardır. Sistem belli bir kararlılıkta ve "sabit" bir şekilde yürür. bu değerleri değiştirerek bu istikrarı bozarsan yeniden değerlerle oynamak bile işe yarayamayabilir ve tek çözüm format kalır...ve tüm bunlar manasız olur, başa dönmüş olursun...
    şahsen kayıt defteri girdileriyle oynamamanı öneriyorum..
    kolay gelsin..
    Katılıyorum. Başıma geldi. Fazla Kurcalamamak gerekiyor.

5. Varsayılan
    Kayıt defterinin ayarlarıyla oynarken konuya hakim olmak gerekiyor.Aksi taktirde geri dönülmez değişikliler olabiliyor.Ben de çok fazla değişiklik yapılmasından yana değilim.
    "Ey yükselen yeni nesil! Gelecek sizindir. Cumhuriyeti biz kurduk, onu sonsuza kadar yaşatacak olan sizlersiniz."
    M.KEMAL ATATÜRK

Bu konuda tecrübelerim var elbet.Kötü şeyler başıma geldi ama sonunda artık kayıt defterinden azda olsa anlamaya başladım.Hepinize cevaplarınız için teşekkürler..

7. Varsayılan
    arkadaşlar kayıtdefterini kurcalama diyorsunuz ama herşey orda bitiyor virüsler orda,bir çok ayar ordan yapılıyor.ama arkadaşımız kayıt defterini iyi bilmiyorsa tabiki yapamsın neyin ne olduğunu bilmiyorsa yapmasın.bende bişi önereyim combofix adlı virüs programı ve eset nod32 antivirüsü kullan.bir de bilgisayarı öğrenmek için korkmadan bişiler yapmak lazım donanımsal bir zarar olmadıktan sonra herşey yapın.

Kayıt defterini temizlemek bilgisayarım hızında hatırı sayılır bir artış yapmaz. Çok az rahatlama sağlar. O da çok sık yazılım yükleyip kaldırıyorsan. Kayıt defterini temizleyip bilgisayarı hızlandırma olayı Windows 2000'e kadar geçerliydi. 2000'den sonra çıkan işletim sistemleri her türlü işi kayıt defterine işlemediği için bilgisayarı hantallaştırmaz.

evet byegt in dediği gibi artık çoğu şey kayıt defterine işlenmiyor.
    mesela c# da settings dosyaları ile programa kendi küçük kayıt defterini verebiliyorsunuz. ayrıca artık veritabanları daha güçlü kayıt saklamak için.

kayıt defteri virüs kapmaz ayrıca. sadece virüsler kayıtları değiştirdiği için sorun yaratır.
    bilgisayarın performansı yazılım ayarları ile pek değişmez. basit düşünün vidaları gevşetip sıkmanız arabanın hızını değiştirir mi?

hızı değiştirmek için ya fazla ağırlıktan kurtulacaksınız, yada yeni araba alacaksınız.

Varsayılan cevap
    Alıntı Orijinalini Gönderen: pc_oslem Mesajı Görüntüle
    Kayıt defterinin ayarlarıyla oynarken konuya hakim olmak gerekiyor.Aksi taktirde geri dönülmez değişikliler olabiliyor.Ben de çok fazla değişiklik yapılmasından yana değilim.
    CCleaner programı değişikliği yapmadan önce Yedek Alınsın Mı diyor bu programı kullanırsanız daha iyi olur.

Benzer Başlıklar
  1. Kayıt Defteri

sempatimm tarafından Yazılım forumunda
    Yanıt: 2
    Son Mesaj: 25.09.2007, 23:44
  2. kayıt defteri...

canfer_06 tarafından Windows XP forumunda
    Yanıt: 5
    Son Mesaj: 07.09.2007, 13:03
  3. kayıt defteri

ihsanocak tarafından Yazılım forumunda
    Yanıt: 4