Programlarda ve Oyunlarda Kapatma Hatası.Yardım lütfen
PCnet Online forumlarına katılmak için hesap açabilirsiniz.
  • Üye girişi:

PCnet Online forumlarına hoş geldiniz

+ Başlığa Yanıt Yaz
Sayfa 1 / 3 123 SonSon
11 sonuçtan 1 - 5 arası sonuçlar
    Exclamation Programlarda ve Oyunlarda Kapatma Hatası.Yardım lütfen
    Merhaba Arkadaşlar. Windows Vista Business Edition Lisanslı varsiyonunu kullanıyorum. Fakat XP'de hiçbir şekilde sorun yaşamadığım oyunlarda ve bazı programlarda oyundan atma veya programı sonlandırma hatasıyla karşılaşıyorum.
    Oyunlara gelince. NBA Live 07 ve NFS Carbon; oyunları install ederken hiç bir sorun yok.Oyun açılışında da sorun yok. Fakat bi maç veya bi yarış yaptıktan sonra Continue deyip ana menüye dönmesi gerekirken Windows'a atıyo ve şöyle bi yazı geliyo ekrana.
    [IMG SRC="http://img526.imageshack.us/my.php?i...tavistayj8.jpg"]
    [img=http://img526.imageshack.us/img526/3435/nbahatavistayj8.th.jpg]
    Ekran kartımın driver updateleri ve Java DirectX gibi programların update'leri yapılı.Ona ragmen böyle hata veriyo.Bu sorunu nasıl çözebilirim? Yardımcı olursanız sevinirim...
    En son forzaonder tarafından düzenlenmiştir: 09.04.2007 21:20

ARKADAŞIM Önce oyunu tamamen kaldır. restart yap daha sonra oyunun minimum konfiğirasyonlarına iyibak dırectx, open gl.gibi çalışan proğramların devre dışı olup olmadığına bakmanı tavsiye ederim,daha sonra tekrar kur derim.
    suatyılmaz

Merhabalar. Öncelikle çok teşekkür ederim ilgin için. Oyunu çoğu kez restart yapıp tekrar kurdum, hatta farklı harddisklere kurmayı da denedim acaba system dosyalarından kaynaklı bişey mi diye. DirectX in en son sürümü yüklü ve OpenGl de ekran kartı sürücüsüyle birlikte yüklendi. Ati nin driver'ları da en son güncellemeler yapıldı. Bi de sorun onlardan olsa oyunun hiç açılmaması lazım. Oyun açılıyor, Season menüsüne giriyorum maça giriyorum, maçı gayet normal oynuyorum. Maç bitiyor, Ouit to season menu dediğimde menuye dönmesi gerekirken windows'a atıyor. NFS'de de aynı sorun. Programların devre dışı olup olmadığını görebileceğim bi yer var mı? YA biz bu Vista'yla oyun oynamayacak mıyız hiç?? Bir de bendeki Vista Business versiyon orjinal lisanslı. Acaba Business olduğu için mi oyunları bi kezden fazla oynatmıyo ? işten kaytarmasınlar diye böyle bi önlem mi aldılar acaba? Komplo teorileri üretiyorum artık

carbon vista ile uyumlu degil arkadasim

bende bir cafe kurulumu yaptim kendim teknik servisim
    carbon calismiyor ama nba icin birsey soyleyemem
    ancak nfs underground ve most wantetde bir sorun yok

Alıntı Orijinalini Gönderen: sweet_boy57 Mesajı Görüntüle
    carbon vista ile uyumlu degil arkadasim

bende bir cafe kurulumu yaptim kendim teknik servisim
    carbon calismiyor ama nba icin birsey soyleyemem
    ancak nfs underground ve most wantetde bir sorun yok
    Anladım arkadaşım, çok teşekkür ederim. Sanırım NBA de Carbon gibi olduğu için onda da uyum sağlamıyor. Ama hakkatten çok ilginç bi durum yaa, sonuçta bu iki oyun da serilerinin son versiyonları ve yeni. Vista'da yeni versiyon, normalde eski sürümlerini desteklemese anlıycam ama yeni sürümlerini desteklemiyo olması çok ilginç. Yani Vista Business'la bi alakası yok dimi? Ultimate veya Premium versiyonlarında da hata oluyomu bu oyunlarda? Sırf bu yüzden gidip Ultimate bile almayı düşündüm. peki bu sorunu nasıl çözebiliriz? Herhangi bi patch falan çıksa çok iyi olur. Eğer bu konuda elinize bişey geçerse, beni de bilgilendirirseniz sevinirim. Ben de Bilg. müh son sınıftayım. Sorunu çözemedim kafayı yiycem. Ne yaptıysam olmadı.

Benzer Başlıklar
  1. Tüm oyunlarda Hata Raporu veriyor lütfen yardım??

cetox tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 19
    Son Mesaj: 08.03.2009, 15:19
  2. Bilgisayarım 3D oyunlarda kitleniyor lütfen yardım edin

a1986u tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 5
    Son Mesaj: 13.04.2007, 01:27
  3. Oyunlarda ve programlarda ekran donmaları oluyor

trace tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 9
    Son Mesaj: 29.12.2005, 16:46
  4. ASP Hatası Lütfen Yardım