Bluescreen Hatası Çözümü - Sayfa 2
PCnet Online forumlarına katılmak için hesap açabilirsiniz.
  • Üye girişi:

PCnet Online forumlarına hoş geldiniz

Sayfa 2 / 5 İlkİlk 12345 SonSon
46 sonuçtan 11 - 20 arası sonuçlar
    Mavi ekran hatalarının asıl nedeni çoğunlukla donanım sürücüleri dir genelde oyunla beraber directX in esk bir sürümü yüklenir yada ekran kartının bir driverı oyun için sözüm ona güncellenir optimize edlir ama daha eski bir sürümle değiştirilmiştir. Doğal olarak bir bellek erişim hatası oluşur ve sistem çöker çökerken de bellek dökümünü vererek ileri seviye bir hata verir.

Çözmek zor driver üreticisi değiseniz driver ı yeniden yazamayacağınıza göre ya güncellemek zorundasınız yada sistemin son çalışan kopyasına dönmek zorundasınız.

Açılışta F8 e basıp bilinen en son iyi konfigürasyona dönersiniz. Çıkan çoğu hata işletim sisteminden değil kullanılan yazılımların hatalı bellek erişiminden yada yanlış sürücüsünden kaynaklanır.

Vista zaten hatayı kaydeder ver internete bağlandığında çözüm varsa size sunar ve burada çoğunlukla. Yazılım üreticisinin yeni versionu çıktı bunu kullanın önerisinde bulunur.

Mavi ekran hatası lafından da hiç hoşlanmam mavi ekran kırmızı ekran yeşil ekran yok öyle birşe hata da zaten hata kodu yazıyor önemli olan bu.

http://www.google.com.tr/search?hl=t...+9f+error&meta=

güç seçeneklerinden USB ayarlarına kadar birçok neden olabilir. Daha önce yok ise son kurduğun driverlardan şüphelen bir web kamerası kaynaklı olma ihtimali bile var.

Kolay gelsin.

2. Varsayılan
    hocam söylediğin bilgiler elbet değerlidir ama ben sorunun açıklamasından çok ortadan kaldırma yöntemlerini öğrenmek istiyorum.

Anlattım ya: Hatalı sürücüyü yada yazılımı bul güncel sürücüsünü kur.

4. Varsayılan
    arkadaslar benım vista dvd'm yok.aldıgımda cıkmadı oyle bısey. c surucusunu nasıl sılıcem yardımlarınızı beklıyorum

ya internetten korsanını indireceksin ya da satın alıcaksın eğer bilgisayarını formtlamak istiyorsan...

6. Varsayılan
    Peki bu Windows 7 İçindemi qecerli CEWAPLARSANIZ İİİ olur...!!!

Varsayılan Bluescreen Hatası Çözümü
    selam 7 de böyle bi sorunla karşılaşmıyorsun arkadaşım

kolay gelsin

Alıntı Orijinalini Gönderen: _DaY_WaLkeR_ Mesajı Görüntüle
    Teşekkürler,güzel paylaşım..

Not:Türkçeyi koruyalım..Blue Screen değil Mavi Ekran...
    Bluescreen Hatası Çözümü

Öncelikle herkeze selam
    Bluescreen Hatası şöyle gerçekleşir vista prg eger pc mavi ekranı gösterip tekrardan vindows hata kurtarma gereksimini uyandırmış ise demekki hatayı ayıklamış ve size normal başlatım onayını sunmuştur
    eger hata sizin pc nizde sorun teşkil ediyor ise zaten yapacak birşey yok ve direk bilgisayarınız çökmüştür
    windows bilhassa lisanslı pc lerde en son güvenlik sistemini sonuna kadar zorlar ve yardımcı olmaya çalışır
    bu nedenle Bluescreen hatası çözülmüş ise ve pc tekrardan başlatılmış ise size artık sadece bilgisayarınızı açmak kalır ve açtığınızda bilginizin dahilinde bu mavi ekranı niye gördüğünüz ve hatanın neren kaynaklandığını bilmeniz açısından bilgi sunar
    bu durumda yapılacak başka birşey yoktur geçmiş olsun
    sakına formatlama c bölümünü silme (aswert arkadaşımızın dediği gibi(arkadaşlar vista dvd sini takın ve vistayı yüklemeye başlayın.c diskini silip yeni bir disk oluşturarak vista yı kurun) bunu yapacaksanız eger keyfi yapmış olursunuz pc yenilemiş olursunuz buna gerek yoktur

ve _DaY_WaLkeR_ arkadaşım Not:Türkçeyi koruyalım..Blue Screen değil Mavi Ekran... demişsin ama maalesef kendi rumuzun Türkçe deil sonuçta Bluescreen ing bir kelimedir ve orjinal yazılışıda odur ayrıca vista yazılımındaki terimlerden biridir biz sadece Türkçe sini bilmekle hükümlüyüzdür böle hassas konular herkezde vardır ne zaman vista gibi bit Türk yazılımı yaparsak eger işte ozaman Mavi Ekran yazılır buna emin ol
    ve sana aswerth bu yüzden bi açıklama yazmış hata adına vista bluescreen dedi bu yüzden bu hatayla karşılaşanlar bluescreen diye arataccaklardır.o yüzden bluescreen yazdım yoksa türkçeyi gerçektende korumamız gerekiyo diye
    oysa altını çizdim gerçi her yerde büyük harfle Türkçe yazarsanız sevinirim
    '' Türk olupta Türkçe yazmak Türkçe konuşmak kadar güzel bir şey yoktur ''
    Sevgilerle ...

9. Varsayılan
    o hatanın nedenı harddıskınız yaa tum harddıskı sılıp oyle kuracaksınız yada d ozelliklerde araclardan sımdı denetleye tıkla ıkı kutucukta dolu olsun bıraz uzun suruyor ama sorun kalkıyor

10. Varsayılan
    Alıntı Orijinalini Gönderen: sdkt Mesajı Görüntüle
    selam 7 de böyle bi sorunla karşılaşmıyorsun arkadaşım

kolay gelsin
    Kim demiş Win 7 böyle bir sorunla karşılaşmıyosun diye hem 64 bit hem 32 bit sistemlerde bluescreen hatasıyla sürekli karsılaştım halada sorunu çözemedim.

Benzer Başlıklar
  1. kod hatası ve sorunun çözümü C00D11D2 hatası

denizgunola tarafından Yazılım forumunda
    Yanıt: 0
    Son Mesaj: 01.10.2006, 18:20
  2. HSF modem çözümü

bpaligu tarafından Linux forumunda
    Son Mesaj: 10.05.2006, 21:17
  3. Sunucu Çözümü

Revias tarafından Donanım forumunda