PCnet Online forumlarına katılmak için hesap açabilirsiniz.
  • Üye girişi:

PCnet Online forumlarına hoş geldiniz

+ Başlığa Yanıt Yaz
Sayfa 1 / 2 12 SonSon
10 sonuçtan 1 - 5 arası sonuçlar

Smile Windows Vista yı Hızlandırma

Dizüstüm var.Vista Premium kullanıyorum.Siatemim Core Duo 1.73 ghz, 1 gb Ram var daha seri ve stabil kullanmak için win Xp deki gibi bazı ayarlar mümkünmüdür.Ne tavsiye edersiniz ?
    En son akademi tarafından düzenlenmiştir: 03.09.2007 18:04 Sebep: eksiklik

Özellikle yeni tespit ettiğim TWEAK VI basic hakkında iyi şeyler yazıyor.Kullanalımmı ne dersiniz?

{Tanitim:
    TweakVI - Windows Vista için tasarlanan ilk sistem ayarlama ve uygun sekle getiricisidir
    (optimize edici). Windows Vista'nin yüzlerce gizli özelligini bulmanizi ve onlarin hepsini
    ihtiyacina göre degistirmenizi saglar.

TweakVI'in ana uygulamasi eklentileriyle birlikte ücretsiz olarak kullanima sunuluyor.
    Eklentileri abone olduktan sonra innDirebilirsiniz.

TweakVI, Windows Vista sisteminizin özelliklerini optimize ederek hiz artisini saglar.
    Ayrica TweakVI sistem özelliklerini kendinizin ayarlamasina izin verdigi için diger sistem
    basarimi arttiran yazilimlara göre daha avantajlidir.

Kayit defteri temizleyici, gizliligi koruma, ayrintili sistem bilgilerini gösterici,
    256 MB RAM sürücüsü olusturucu, sabit disk temizleyici, TrueType yazi tipi yönetici,
    islemci hizlandirici, bellek iyilestirici, internet baglanti hizi gelistirici,
    sistem güncellemeleri yönetici ve daha fazlasi TweakVI'in içinde bulunmaktadir.}

http://www.inndir.com/program.php?id=37406

Konuya uzman görüş bulabilirmiyim dedim ama hala bir görüş yok ben kendimce değerlendirdiğim çalışmaları paylaşmaya devam edicem.Pcnet dergisi nin sitesi böyle olmamalı kusura bakmayın.Bilgi görüş destek olmalı...

Vista Battery Saver

Bu ufak yazılım, Windows Vista'nın beraberinde getirdiği özelliklerin kullanımından kaynaklanan pil tüketimini, %70 oranında tasarruf ederek düşürmenizi sağlıyor.

Görev çubuğunda, gizli olarak çalışan uygulama, 5.5MB'lik ram ve %0 CPU kullanımı ile, sisteme aşırı yük bindirmeden, güç kaynağı değiştirildiğinde özelleştirilebilen özellikleri etkinleştirme ya da devredışı bırakma ya da bataryanın yüzdelik dilimini ayarlama gibi seçeneklere sahip.

Değişiklikler
    Tüm zamanlayıcılar tamamen kaldırıldı
    Yeni güç yönetim API'si kullanıldı.
    Güç yönetim kalıpları tamamen kaldırıldı.

http://www.codeplex.com/vistabattery

indir

Bende bu özellikte bir bilgisayarda home premium u test etmiştim. Gayet hızlı bence. Home Premium tam bu bilgisayar için Markası Toshiba idi ancak..

Vista xpden kat ve kat hızlı çalışıyor bende.Ama siz daha hızlı çalışsın diyorsanız Windows Sidebar ve şeffaf tema(aero glass) kapatmayı deneyin.Yalnızca geçen gün bir sorun tespit ettim.TrustedInstaller.exe hiç yoktan ortaya çıkıp bikaç dakika %50 işlemci kullanıyor ve ardından kayboluyor.Forumlarda,sitelerde aradım ama çözüm yok gibi gözüküyor.Bunun içinde Service Pack1'i bekliyorum.Ayrıca sakın bu işlemi kapatmayın Windows için gereken bir uygulamadır.

Benzer Başlıklar

1. windows vista
    tufanuzer tarafından Yazılım forumunda
    Yanıt: 2
    Son Mesaj: 15.08.2009, 18:15
  2. Windows Vista
    ewilwulfie tarafından Yazılım forumunda
    Yanıt: 0
    Son Mesaj: 03.12.2006, 14:48
  3. Windows Vista
    ozancan_34_40_66 tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 15