geri dönüşüm kutusunu sildim? :S
PCnet Online forumlarına katılmak için hesap açabilirsiniz.
  • Üye girişi:

PCnet Online forumlarına hoş geldiniz

+ Başlığa Yanıt Yaz
Sayfa 1 / 3 123 SonSon
11 sonuçtan 1 - 5 arası sonuçlar
    Varsayılan geri dönüşüm kutusunu sildim? :S
    Evet arkadaşlar yanlışkıla geri dönüşüm kutusunu sildim TNC XP kullancısıyım sistem geri yükleme yapmadan nasıl geri getirebilirim ?

boş biyerde sağ tık buradan özellikler ve masaüstü, masaüstünü özelleştir ve varsayılan ayarlar yada siz seçin bu olmazsa görec çubuğunda sağ tık özellikler başlat menüsü ve klasik başlat menüsünü seçin...
    Loading...
    █████████████] 99%

[X]
    Cancel

Aliefeli Misafir
    Alıntı Orijinalini Gönderen: Nukedestek Mesajı Görüntüle
    Evet arkadaşlar yanlışkıla geri dönüşüm kutusunu sildim TNC XP kullancısıyım sistem geri yükleme yapmadan nasıl geri getirebilirim ?
    Merhaba,
    Daha önce bir arkadaşımın bilgisayarında da aynı problem olmuştu. Web'de yaptığımız aramalarda aşağıdaki çözüm önerilerini bulduk. Umarım herhangi biri işinize yarar. Bu vesile ile bu çalışmada payı olan arkadaşlara da teşekkürler.
    1. başlat- çalıştır dan regedit i çalistirin ve,
    HKEY_CLASSES_ROOT/CLSID/{645FF040 - 5081 - 101B - 9F08 - 00A - A002F954E } anahtarına girip bir kere tıklayın. Sağ panelde varsayılan satırının karşısında Geri dönüşüm kutusunun yazılı olduğunu göreceksiniz. Eğer göremiyorsanız oraya " Geri Dönüşüm Kutusu " yazısını ilave edebilirsiniz. Daha sonra bilgisayarı kapatıp açtığınızda geri geldiğini görmeniz gerekir. Vistada registrydeki yeri farklı olabilir. Onuda regisrty içindeki bul komutu ile bulabilirsiniz diye düşünüyorum.
    2.Masaüstüne bir adet "txt" dosyası oluşturun. Yani masaüstünde sağ tıklayıp "Yeni" "Metin Belgesi" diyoruz.
    Daha sonra bu metin belgesi içerisine aynen şunları kopyalıyoruz.
    "Windows Registry Editor Version 5.00
    [HKEY_CURRENT_USER\software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\ Policies\System]
    "DisableTaskMgr"=dword:00000000"
    Kopyaladıktan sonra "Dosya" --> "Farklı Kaydet" diyor ve dosya adını "EnableTM" olarak ayarlıyoruz ve uzantı olarak "reg" yapıyoruz. Bu şekilde kaydediyoruz.
    Şimdi yapmamız gereken sadece bu reg dosyasına çift tıklayarak sorulan soruya "evet "demek.

3."Başlat " --> "Çalıştır "
    "REG Add HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Pol icies\System/ vDisableTaskMgr /t REG_DWORD /d 0 /f" komutunu yazarak "tamam"a tıklıyoruz.
    4. "Başlat" --> "Çalıştır" diyor ve kutuya "regedit" yazıp onaylıyoruz. Karşımıza "Kayıt Defteri Düzenleyicisi" çıkıyor. Şimdi şu yolu izleyelim.
    HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\Curre ntVersion\ Policies\System
    Burada "Disable TaskMgr" adında bir değer göreceğiz. Ona sağ tıklayıp "değiştir" diyor ve 1 olan değeri 0 yapıyoruz.

5. "Başlat" --> "Çalıştır" diyor ve kutuya "gpedit.msc" yazıp "tamam" diyoruz. Karşımızda "Grup İlkesi" geldi. Şimdi sırasıyla şu yolu izliyoruz.
    "Kullanıcı Yapılandırması" --> "Yönetim Şablonları" --> "Sistem"--> "Ctrl+Alt+Delete" ---> "Seçenekleri" burada "Görev Yöneticisini Devre Kaldır" üzerine iki kere tıklayıp "devre dışı" seçeneğini etkinleştirip
    "uygula"--> "tamam" diyoruz.

Kolay gelsin.

Katılım Tarihi
    2003
    Yer
    Istanbul

Alıntı Orijinalini Gönderen: Jean_Baptiste Mesajı Görüntüle
    boş biyerde sağ tık buradan özellikler ve masaüstü, masaüstünü özelleştir ve varsayılan ayarlar yada siz seçin bu olmazsa görec çubuğunda sağ tık özellikler başlat menüsü ve klasik başlat menüsünü seçin...
    Teşekürler fakat xp sag tuş özellikler xp görünümünde neden gidiyor klasik görünümde geliyor bende klasik görünümde kısa yolunu oluşturup masa üstüne attım.

Benzer Başlıklar
  1. silinen dosyaları geri dönüşüm kutusundan geri getirmek

chn05 tarafından Yazılım forumunda
    Yanıt: 25
    Son Mesaj: 20.12.2010, 21:51
  2. Masaustunden Cop kutusunu sildim cok acil yardim

Extense tarafından Yazılım forumunda
    Yanıt: 25
    Son Mesaj: 18.02.2006, 18:17
  3. geri dönüşüm kutusu!!

EkSsEsSa tarafından Yazılım forumunda
    Yanıt: 6