PCnet Online forumlarına katılmak için hesap açabilirsiniz.
  • Üye girişi:

PCnet Online forumlarına hoş geldiniz

+ Başlığa Yanıt Yaz
Sayfa 1 / 2 12 SonSon
9 sonuçtan 1 - 5 arası sonuçlar

Varsayılan Yazıcıdan çıktı alırken 2 sayfayı tek sayfaya nasıl sıgdırabilirim?

Merhaba arkadaşlar ;

A4 kagıda yatay olarak 2 sayfayı sıgdırıp öyle çıktı almak istiyorum arkadaslar bunu nasıl yapabilirim. Çıktı alacagım belgeler genelde .doc ve pdf oluyor. Bu 2 sayfayı yatay olarak tek sayfaya sıgdırmayı belgede mi yapıyoruz yoksa çıktı alırken mi ayar yapıyoruz. Yardımlarınızı bekliyorum. Eğer bu istediğim şeyi yapabilirsem %50 tasarruf saglamış oluyorum

Word'de yazıyorsan sayfayı 2 sütun haline getirip yazı yazman gerekir. çıktı alırken bu ayarın yapılacağını hiç sanmıyorum

Alıntı Orijinalini Gönderen: ByEGT Mesajı Görüntüle
    Word'de yazıyorsan sayfayı 2 sütun haline getirip yazı yazman gerekir. çıktı alırken bu ayarın yapılacağını hiç sanmıyorum
    1. si yazmıyorum elimde zaten dökümanlar mevcut sadece onlardan çıktı almam gerek . Bİrde benim dedigim şekilde olması için önce sayfayı yan yatırıp daha sonra 2 sütün şeklinde olması lazım. Peki bu dediğim mevcut belgede yapılabilir mi ? İlgin için tşkler.

Aliefeli
    Misafir

Alıntı Orijinalini Gönderen: allturnam38 Mesajı Görüntüle
    Merhaba arkadaşlar ;

A4 kagıda yatay olarak 2 sayfayı sıgdırıp öyle çıktı almak istiyorum arkadaslar bunu nasıl yapabilirim. Çıktı alacagım belgeler genelde .doc ve pdf oluyor. Bu 2 sayfayı yatay olarak tek sayfaya sıgdırmayı belgede mi yapıyoruz yoksa çıktı alırken mi ayar yapıyoruz. Yardımlarınızı bekliyorum. Eğer bu istediğim şeyi yapabilirsem %50 tasarruf saglamış oluyorum
    Merhaba;
    Yazıcıdan iki sayfayı tek sayfada (ilave herhangi bir işlem yapmadan) almak için yazıcının bu özelliği destekliyor olması lazım. Şayet yazıcının böyle bir özelliği yoksa ByEGT arkadaşın önerdiği şekilde kendin düzenleme yapmalısın. Sayfayı yan yatırıp iki sütun şeklinde düzenleyecek ve her sütuna bir sayfayı sığacak şekilde fontlarıyla oynayacaksın. Şayet yazıcın böyle bir özelliği destekliyorsa "Dosya->Yazdır" seçeneği ile yazdırmayı seçiyor ve "Özellikler" altbaşlığı altında "HER YÜZE 2 SAYFA" yani "Pages per Side" seçeneğinde "2" seçerek yazdırmayı başlatman gerekir.
    Kolay gelsin.

güzel açıklamışsınız öncelikle teşekkür ederim. Şimdi 2 sorum var.

1. Halihazırda elimde olan belgeyi nasıl tek sayfada 2 sayfa olacak şekilde ayarlarım.

2. yazıcının her yüze 2 sayfası nasıl oluyor dikey mi yatay mı ? Benim istedigimde önce sayfayı yan yatıracak 90 derece sonra ona sıgdıracak. Tıpkı 2 ye 1 sayfa fotokopilerde oldugu gibi.

Benzer Başlıklar

1. Yazıcıdan boş çıktı...
    ahmetfx tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 7
    Son Mesaj: 22.11.2005, 10:20
  2. Sürekli sayfayı nasıl yeniletebilirim?
    WinPeAcE tarafından Yazılım forumunda
    Yanıt: 1
    Son Mesaj: 12.11.2005, 21:08
  3. sayfaya üyelik sistemi eklemek..(ama nasıl?)
    SLiM_BoY tarafından Web ve Grafik Tasarımı forumunda
    Yanıt: 0
    Son Mesaj: 16.07.2005, 12:05
  4. Yazıcıdan çıktı alamıyorum
    evron tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 2
    Son Mesaj: 07.02.2005, 18:19
  5. Yanıt: 1
    Son Mesaj: 06.11.2004, 00:32