format atılmıyor!!
PCnet Online forumlarına katılmak için hesap açabilirsiniz.
  • Üye girişi:

PCnet Online forumlarına hoş geldiniz

+ Başlığa Yanıt Yaz
Sayfa 1 / 2 12 SonSon
8 sonuçtan 1 - 5 arası sonuçlar

Exclamation format atılmıyor!!

valla daha yeniüye oldum acele etmem lasım diye kuralları okuyamadım ve eğer kurallara aykırı bişi yapıyorsam k.bakma yın
    her nyse...
    bn pc mi uzun süredir kullanmıyordum kutusunda duruyordu(zatende eski di artık)...pc yigeçen gün kurdum ve 3 gün sonra masaüstünde başlat çubuğunun oralarda bi yerinde uyarı msjı geldi 'sanal bellek kapasitesi çok düşük,şimdi artırılıyor uygulamalarla fazla uğraşmayın[(böle birebir yazı olmasada buna bnzer bi yazıydı):-)] diye yazı çıktı..bn pek aldırmadım..ertesigünde pc yi açtım ard arda nerdeyse tam windows açılacak derken reset atıp duruyordu ve sonra mavi ekranda direk bir sürü değişik şeler çıktı..donanım hatası felan yazıyodu..sistemniz kurtarılmıştır felan yazıyordu..güvenli modda açınız yazıyordu..herneyse güvenli modda açtım yalnız bu sefer yine aynı hatayı verdi..bnde format atayım dedim düzelsin diye...kodum cd yi format atayım dedim cd'im bosuk çıktı ve format yarıda kaldı,sonra cd yi çıkardım,ubuntu cd im vardı onlarla denedim ondada daha değişik hatalar verdi format atamadım bundada cd yi çıkardım(cdsiz şekilde)pc yi açtım bi baktım düzelmiş pc..şaşırdım tabiki..herneyse ertesi gün oldu ve aynı hatayı yine verdi..bu sefer arkdş tan düzgün bi xp cd si aldım onda denedim (bu arada format atmayı biliyorum kur dosyaları kopyalanırken dosyalarda kopukluk oluyor uyarı olarak bu dosya kopyalanamadı diye yazıyor..enter a basarak yeniden deneyin,f3 e basarak çık,esc ye basarak dosyayı atla yasıyordu.bnde en başta entera basıyordum bazıları kopylanıyordu bazıları nı mecbur atlıyorrdum ama kopyalanmayan dosya 50 60 ı buluyordu..sonra 15 saniye sonra pc yeniden başlıcan kısmına geldiğinde yeniden başladığında 39 dakika kaldı bölümüne gelmesi gerekirken hata veriyordu..yeniden başlatıp duruyordu ama bir türlü devam etmiyordu..arada birde düzeliyordu sonra ekrana ISASS.exe hatası yazılı bi pencere çıkıyordu bi tamam tuşu bulunuyordu..mecbur basıyordum ama basınca reset atıyordu basmayınca da o 39dakika kaldı bölümü ölece duruyordu ilerlemiyordu..şimdi denediğimde artık bu bölümede gelmiyor..ve bir sürü linux cd im var ubuntu,pardus,kubuntu,mandrave,fedora bunlarla denedim bunda anlamadığım değişik değişik hatalar verdi..ama bi türlüformat atılmıyor bunlarlada...ne yapacam bilmiyorum..acaba ramlerdemisorun var...bu arada bnm pc bayağı kötü özllk..
    p4 1.8
    256mb ram
    64 mb ekran kartı filan felan işte...
    yardımlarınız için şimdiden tşkler...

Katılım Tarihi
    2007

Senin cd bozuk hatta çizik içinde belki.Ama harddisk arızalı ise sectorlerde bir sorun varsa cd sağlam olsa bile dosyaları kopyalamaz belkide cd-rom bozuk tam okuma yapamıyor sana 3 adet neden.

Ama derimki bilgisayarı güvenli mod komut satırında aç chkdsk c: /r yap enterla sonra tekrar kurmayı dene.

walla cd nin çiizik gibi bi problemi var diyelim.. ama bnde 4 tane xp cd si var..bir tanesini daha yeni arkdştan aldım tap taze kullanılmamış...ondada denedim olmuyor..onuda geçtim linux yapılı cdlerde yüklenmiyor...cd lerden hiç birindede sorun yok ..vede hardisk te ise onda da sorun olduğunu sanmıyorum zaten içi full şekilde biledolu değil.pc kullanılmamış şekilde açıldı desem yeridir...ne yapcam bilmiom..acaba oksitlendimi anakarttaki bazı yapıları??

Question

Bir de, bios pilinizi kontrol edip, bitmiş ise yenilemeyi deneyin.
    Saygı ve sevgiyle kalın, saygılar...
    demo KaraKaplı

HDDyi söküp başka pcde denemeye çalışın
    (Tıkla Üye Ol)
    Tavsiye Ettiklerim;
    • PCnet.Com.Tr
    • Huysuzcocuk.Com
    • Gazeteler.com
    • Antu.Com

Benzer Başlıklar

1. format atılmıyor
    dumankesh tarafından Donanım forumunda