Geç algılama Sorunu ?
PCnet Online forumlarına katılmak için hesap açabilirsiniz.
  • Üye girişi:

PCnet Online forumlarına hoş geldiniz

+ Başlığa Yanıt Yaz
Sayfa 1 / 2 12 SonSon
7 sonuçtan 1 - 5 arası sonuçlar
  1. Varsayılan Geç algılama Sorunu ?

Öncelikle herkese iyi günler diliyorum.

Oyunlarda geç algılama sorunum var,mesela ileri tuşuna basıyoruz karakter ileri gidiyor,bırakıyoruz tuşu hala gidiyor(3-5 saniye), farede aynı şekilde çeviriyoruz ama 1-2 saniye geç algılıyor ve sonra benim yaptığım çevirme yönünü ben fareyi bıraktıktan sonra yapiyor.
    Sorunu yaşadığım oyunlar : Assasin's Creed 2 , Prince of Persia The Forgotten Sands™ ,Transformers- War for Cybertron.Wanted - Weapons of
    Fate vs.

Assasin's Creed mesela grafikleri çok güzel gösteriyor kasma sorunu yok ama geç algılıyor.Ekran kartından değil sanırım sorun.

Umarım sorunu anlatabilmişimdir.

Pc Özellikleri;

İşlemci: Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU E7300 @ 2.66GHz (2CPUs)
    Bellek: 2048 MB Ram
    İşletim Sistemi: Microsoft Windows XP Professional(5.1,Yapı 2600)
    Sistem Modeli: P4M900-M7 FE
    DirectX Sürümü: DirectX 9.0c
    Ekran Kartı: NVIDIA GeForce 8400 GS
    Ekran Kartı Yaklaşık Toplam Bellek: 512.0 MB

Teşekkürler...

2. Varsayılan

Yardımcı olabilecek hiç kimse yok mu ?

Katılım Tarihi
    2007
    Yer
    İzmir

Başka bir kalvye, mouse ile deneme şansın var mı ? Kullandığın klavyeden olabilir.İnternetten varsa klavye ve mouse'un driverlarını indirip kurmayı dene.

Belki de oyunun grafik ayarlarına çok yüklendiğin için algılama problemi yaşıyor olabilirsin.

Benim Microsoft'un wireless klavyesi var. Onda tuşlara bastığımda bir süre ilerledikten sonra tutuklama yapıp duruyor. Belki sende de klavye ile ilgili bir sorundur. Sendeki klaye,mouse setin nedir bu arada kablosuz mu kullanıyorsun ???
    En son Lost_Gamer tarafından düzenlenmiştir: 02.07.2010 08:22

Katılım Tarihi
    2003
    Yer
    Istanbul

Ekran Kartının Yorulmasından Yani Özelliklerinin Yetmemesindendir.sistem özelliklerini Düşürürsen sorunun hallolur.

5. Varsayılan

Alıntı Orijinalini Gönderen: Lost_Gamer Mesajı Görüntüle
    Başka bir kalvye, mouse ile deneme şansın var mı ? Kullandığın klavyeden olabilir.İnternetten varsa klavye ve mouse'un driverlarını indirip kurmayı dene.

Belki de oyunun grafik ayarlarına çok yüklendiğin için algılama problemi yaşıyor olabilirsin.

Benim Microsoft'un wireless klavyesi var. Onda tuşlara bastığımda bir süre ilerledikten sonra tutuklama yapıp duruyor. Belki sende de klavye ile ilgili bir sorundur. Sendeki klaye,mouse setin nedir bu arada kablosuz mu kullanıyorsun ???
    Hayır kardeşim wireless kullanmıyorum,klavyede ve mouse da sorun yok.

Alıntı Orijinalini Gönderen: GAREZ Mesajı Görüntüle
    +
    o oyunlar DX10-11 destekli değil mi? xp belasında düzgün çalışmasını nasıl beklersin?
    Oyunların kurulumu sırasında kendisi DirectX kuruyor zaten. Sorun bu da değil sanırım.

Alıntı Orijinalini Gönderen: utkuist Mesajı Görüntüle
    Ekran Kartının Yorulmasından Yani Özelliklerinin Yetmemesindendir.sistem özelliklerini Düşürürsen sorunun hallolur.
    Zaten sistem özelliklerim düşükte ,bak ama ben ne diyorum : oyunda hiç bir kasma olmuyor , sadece hareketleri geç algılıyor.

Ayrıca Ram'lerin yerini değiştirmeyi düşündüm ama , Pc garantili olduğu için açamıyorum. Sorun nerde olabilir :S

Benzer Başlıklar

1. Usb algılama sorunu
    Buzkent tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 10
    Son Mesaj: 29.05.2012, 21:45
  2. Laptop Tuş Algılama Sorunu
    muhammed690 tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 16
    Son Mesaj: 12.09.2009, 17:52
  3. ses algılama
    yumatao tarafından Yazılım forumunda
    Yanıt: 4