internet explorer cok gec acılıyor..
PCnet Online forumlarına katılmak için hesap açabilirsiniz.
  • Üye girişi:

PCnet Online forumlarına hoş geldiniz

+ Başlığa Yanıt Yaz
Sayfa 1 / 2 12 SonSon
16 sonuçtan 1 - 10 arası sonuçlar
    Varsayılan internet explorer cok gec acılıyor..
    Merhaba..

ben makinama yeni format attım.. ve ilk olarak tabi ki kaspersky 5 personal pro kurdum bilgisayara, update ını yaptım.. bilgisayaraım ohh rahatladı artık, super performanla çalışıyor derken daha 2. gunde bi şi oldu..

bu neden bilmiyorum..

masa ustundeki internet explorer a tıkladığımda en az 10 sanıye sonra acılıyor.. bu sorun cok uzun zaman once de başıma gelmişti.ancak formatla cozebilmiştim.. .bilgisayarda başka hiç bi yerde yavaşlama vs yok ama explorer en az 10 sn gibi bi sure sonra acılıyor ve bu benı deli ediyor.. normalde 2 sn max 3 sanıye sonra sonra şak diye acılması lazım.. p4 m 2.5 işlemciye yakışmayan bi yavaşlık.. tabi ki burda bi sorun var ama onu bulamıyorum.. spyware falan la bi aratsam mı acaba?.. ama kasper var ve update ını henuz yenı yapmıştım.. bi worms olsa, girerken hemen bulurdu dimi?..

neyse..
    fikirlerinizi bekliyorum..
    sadace explorer da olan bu yavaşlamanın sizce nedeni nedir..

ha bu arada.. explorer ı actıktan sonra ctrl+N ile yeni bi tane acmak istediğimde o anında acılıyor.. sadace masa ustunden tıkladığımda gec acılıyor.. şole solıyım.. tıkladığımda mouse yanında kum saati cıkıyor.. sonra o gidiyor. 4-5 sanıye sonra tekrar cıkıyor ve explorer acılıyor.. oyun bile daha cabuk acılıyor yani. altı ustu explorer..
    ve bilgisayardada başka yavaşlama yok .. sadace explorer..

ayni sorun bende de vardi. Buyuk bi ihtimalle worm olabilir. Ben tarattimtemizledi bi daha hicbise olmadi

Evet Internet Explorer da bunun gibi şeyler bana da oldu.Gerçekten bu tür şeyler insanı deli ediyor.Bunun kesin nedeni casuslar ya da bir takım virüsler olabilir. Kesin bunlardır.Browser'da hiç msn toolbar ya da yahoo toolbar kullandınmı?Bence hemen birini yükle öyle antivirüsle olacak iş değil.Tamam belki antivirüs işe yarar.Ama explorer koruması bu önerdiğim toolbar'lardır...

evet browserımda msn toolbar var..

bu worms için siz ne önerirsiniz?. kaspersky 5 personal pro en guncel update ile herhangi bişi bulamıyor.. sizce bunu temizlememe yardımcı olucak temizleyici program nedir?

saygılar..

5. Varsayılan
    mozillayı kullan derim yok kullanmam dersen explorer rın gecmiş dosyaları tempory files i felan sil spy&bot tarat vs vs

ya explorer dan başka bişi kullananamam.. herşeyine alışmışım yıllardır..

temporary silmek pek bi işe yaramaz gibi me geliyo..

tek çare o pis worms u bulmak ve silmek.. ama
    kasper in bulamadığı bi worms u ney bulabilirki..
    ben onu merak ediyorum..

varmı bi oneriniz.. bu tur sorunla karşılaşan arkadaşlar hatırlıyolarmı sorunu neyle veya nasıl cozduklerini?.. tekrar format atmak istemıyorum.. lütfen yardım..

Katılım Tarihi
    2003
    Yer
    Istanbul&Ankara[ODTÜ]
    Arkadaşım kesinlikle bir worm bu..Norton 2005'i deneyebilirsin..Olmazsa Mc-Afee Virus SCan'ı kullan..Hadi kolay gelsin......

Katılım Tarihi
    2004
    Yer
    İZMİR
    Slm Dostum sorununa gelice,
    Kullanmış olduğun antivirüs programı sen bir klasörü
    yada uygulamayı açmaya çalıştığında senden önce davranarak
    açmaya çalıştığın uygulama yada pencereyi tarayarak güvenle
    açılmasını sağlar.
    AntiVirüs uygulalarının windows'un arka planda çalışan bir çok
    progr***** paketleri bulunur.Hepsinin uzantısı .exe şeklindedir.
    Herbirinin görevi ayrıdır.Biri windows'u tararken diğeri internet
    güvenliği-virüs koruma varsa firewall özelliklerini aktive eder.
    Bir noktada diğer arkadaşlarıma hak veriyorum,wormlar ve
    spyware'lar sistem kaynaklarını sömürerek bilgisayarına
    dayanılmaz işgenceler uygular(Rem-İşlemci) ve tüm sistem
    kaynaklarını kurutur(Çekirge Sürüsü),gibi.
    Ram bellek miktarı antivirüs programları için şu zamanda
    en büyük etken oynuyor.Eğer bilgisayarında 512 MB
    bellek var ise (Norton 2005)için 205-225 Mb çıvarı bir
    bellek kullanıyor.Buda ilk olarak açmaya çalıştığın uygulama
    belleğe yükleneceği için bilgisayar yeterli bellek miktarını
    ayarlamak için bir mütted ayarlama yapıyor.
    Yavaş açılmasının(İnternet Explorer) bir nedeni daha ... :idea:
    Kolay Gelsin.............

9. Varsayılan
    işe yaramı bilemiyorum ama bu microsoftun antispy aracını kur onda exploreri ilk ayarlarına döndürme var belki düzelir

Alıntı Orijinalini Gönderen: SkyWalker4u
    Slm Dostum sorununa gelice,
    .............................
    ...........
    .............
    Yavaş açılmasının(İnternet Explorer) bir nedeni daha ... :idea:
    Kolay Gelsin.............

sevgili skyWalker4u

ben 10 yıldır bilgisayar kullnıyorum. şuan p4 Mobile 2.5 ghz ve 256 ddr ram li bi laptopum var.. ve hayatım boyunca internet explorer ın bu kadar yavaş açıldığını ilk kez goruyorum.. ayrıca 2 yıldır da kasper kullanıyorum.. kasper kesinlikle bilgisayarı yavaşlatmıyor.. bizzat test ettim bilgisayarda herhangi bi zorlanma yapmıyor...
    dedim ya explorer acıkken ctrl+N yaptığımda şak diye acılıyor.. sonucta kontrol u her sayfa acışta yapıyo, ozaman da bi kasma yaratırdı

kasper ın real-time protection ını disable yapıp tekrar explorer ı actığımda gane yavaş.. yani bu kesinlikle işlemci ram performansı ile ilgili değil.. cunku explorer dışında hiç bi sorun yok bilgisayarda.. bişi var ama ney.. onu bulamıyorum.. worms olduğu kesin ama bulamıyorum.. kasperde en yuksek derecede arattım bi kaç bişi buldu ama sonra sildi onları, gene değişen bişi yok.. tek care format gibi gozukuyo yada ctrl+N yapıcaz her seferinde )

neyse.. yeni format attım ya biraz daha kullnıyım bari ) .. formattan sonra sp2 dağil tum pack leri yükliycem.. bole cok acıkta kaldı bilgisayar firewall da korumuyo kasper de.. allahım kurtar bizi bu sulucanlardan..

Benzer Başlıklar
  1. explorer bitti diyor bembeyaz bir sayfa açılıyor ????

bemgul tarafından İnternet, Ağ ve Güvenlik forumunda
    Yanıt: 1
    Son Mesaj: 12.10.2008, 14:58
  2. Kendiliğinden internet sayfaları açılıyor

metin_4545 tarafından Yazılım forumunda
    Yanıt: 13
    Son Mesaj: 04.01.2007, 17:54
  3. bilgisayar açılır açılmaz internet sayfası açılıyor

ARKADASCAFE tarafından İnternet, Ağ ve Güvenlik forumunda
    Yanıt: 7
    Son Mesaj: 02.02.2006, 00:41
  4. explorer açılınca kendiliğinden uygunsuz siteler açılıyor