Excel'de dosya açma hatası !?
PCnet Online forumlarına katılmak için hesap açabilirsiniz.
  • Üye girişi:

PCnet Online forumlarına hoş geldiniz

+ Başlığa Yanıt Yaz
5 sonuçtan 1 - 5 arası sonuçlar

Varsayılan Excel'de dosya açma hatası !?

Bilgisayarda kayıtlı olan bir excel dosyasını masaüstünde oluşturulmuş kısayoldan ya da windows gezgini içinde dosyaya çift tıklayarak açmaya çalıştığımda Excel uygulaması açılıyor, fakat "windows ilgili dosyayı bulamıyor, belirtilen yolun doğruluğunu kontrol edin" gibi bir hata mesajı alıyorum. İlginç olan şu ki; Excel uygulamasını açtıktan sonra "dosya aç" ile istediğim dosyayı açabiliyorum.

Sorun office paketi ile ilgili değil sanırım. Çünkü Word dosyalarında bu sorun yok. McAffe, Norton ve Stinger ile taramama rağmen birşey bulamadım.

Excel içinden dosyaları açabilmeme rağmen neden dosyaya ya da kısayoluna çift tıklayarak açamıyorum?

2. Varsayılan

Kısayolunu yaptığın dosyayı siliyor musun peki?

Alıntı Orijinalini Gönderen: canyildirim
    Kısayolunu yaptığın dosyayı siliyor musun peki?
    hayır, msexcel uygulamasını açıp içinden excel dosyalarını "dosya aç" ile açıp kullanabiliyorum. kısayoluna veya dosyaya tıkladığımda açılmıyor.

Katılım Tarihi
    2005
    Yer
    izmirde bir yer

windowsta doyaları ilişkilendirme olayı varya belkide senın excel.exe komutu ile ilişkilendirilmemiştir. bir kontrol et.. bence ööle olmuştur.. oradan excel simgesini bul ona bak..

Alıntı Orijinalini Gönderen: Kamenitza
    windowsta doyaları ilişkilendirme olayı varya belkide senın excel.exe komutu ile ilişkilendirilmemiştir. bir kontrol et.. bence ööle olmuştur.. oradan excel simgesini bul ona bak..
    onu da kontrol ettim daha önce. excel dosyalarına sağ tıklayıp özellikler'e bakıldığında "birlikte aç" kısmında msexcel uygulaması var. zaten dosya simgeleri de excel dosya simgesi.

ayrıca ilişkilendirme sorunu olsa dosyaya tıklandığında sistem hangi programla açacağını sorar. oysa ben dosyaya tıkladığımda excel programı açılıyor ama içinde benim dosyayı açmıyor.

Benzer Başlıklar

1. Dosya İndirme Hatası
    CmKc tarafından İnternet, Ağ ve Güvenlik forumunda
    Yanıt: 9
    Son Mesaj: 09.08.2012, 10:01
  2. rundll dosya hatası
    sistem06 tarafından Yazılım forumunda
    Yanıt: 13
    Son Mesaj: 28.07.2008, 19:18
  3. Bilnmeyen dosya turlerini açma
    mevural tarafından Yazılım forumunda
    Yanıt: 5