uzantı değiştirme
PCnet Online forumlarına katılmak için hesap açabilirsiniz.
  • Üye girişi:

PCnet Online forumlarına hoş geldiniz

+ Başlığa Yanıt Yaz
Sayfa 1 / 2 12 SonSon
10 sonuçtan 1 - 5 arası sonuçlar

Varsayılan uzantı değiştirme

arkadaşlar! " wmw ", " mpeg ", " avi ", uzantılarını nasıl " dat " uzantı yapabilirim...

kardeş onun programı var. frumda arama yaparsan bulabilirsin.

kolay gelsin

Katılım Tarihi
    2003
    Yer
    Ankara

*.dat uzantılı dosyayı nerede kullanacağını yazarsan yardımcı olurum. *.dat'ı çevirmek istiyorum deseydin anlardım ?

2 yol var ... 1.si bilgisayarım ı aç, araçlardan klasör seçeneklerini tıkla.. ordan görünüm e bas ve çıkan yazılardan "bilinen dosya türleri için uzantıları gizle" nin yanındaki tik i kaldır... sonra uzantısını değiştirmek istediğim dosyayı yeniden adlandır yaparak değiştirebilirsin...
    2. yol da MS-DOS komut sisteminde uzantısını değiştirmek istediğin dosyanın olduğu klasörü açıosun , sonra diyelim ki video.wmv dosyasının uzantısını değiştirceksin "ren video.wmv video.dat" yapıosun ve olay bitio...
    ama bende detonator u n dediği gibi neden böle bişi yapmak istedin anlamadım... video cd mi yapıcaksın napıcaksın,, eğer öle yapcaksan da sen hiç kasma zzaten o cd ye yazarken dat olarak yazar...

Katılım Tarihi
    2003
    Yer
    Ankara

Alıntı Orijinalini Gönderen: porsuk
    2 yol var ... 1.si bilgisayarım ı aç, araçlardan klasör seçeneklerini tıkla.. ordan görünüm e bas ve çıkan yazılardan "bilinen dosya türleri için uzantıları gizle" nin yanındaki tik i kaldır... sonra uzantısını değiştirmek istediğim dosyayı yeniden adlandır yaparak değiştirebilirsin...
    2. yol da MS-DOS komut sisteminde uzantısını değiştirmek istediğin dosyanın olduğu klasörü açıosun , sonra diyelim ki video.wmv dosyasının uzantısını değiştirceksin "ren video.wmv video.dat" yapıosun ve olay bitio...
    Güzel yazmışsın ama sanırım soruya cevap verirken dosya sisteminin temel özelliklerini gözardı etmişsin!

Diyorsun ki: Bir *.jpg dosyasını alırım uzantısını *.zip yaptım mı o artık ziptir.

Lütfen doğruluğundan emin olmadığın yanıltıcı cevaplar yazma :!:

Benzer Başlıklar

1. uzantı değiştirme
    ozerakgul tarafından Yazılım forumunda
    Yanıt: 4
    Son Mesaj: 29.12.2008, 16:38
  2. uzantı
    pcalata tarafından Programlama Dilleri forumunda
    Yanıt: 2
    Son Mesaj: 09.10.2006, 22:07
  3. Geçici olarak uzantı değiştirme sorunu çözdü
    sunisfake tarafından Donanım forumunda