windows xp başlangıç parolası
PCnet Online forumlarına katılmak için hesap açabilirsiniz.
  • Üye girişi:

PCnet Online forumlarına hoş geldiniz

+ Başlığa Yanıt Yaz
Sayfa 1 / 2 12 SonSon
6 sonuçtan 1 - 5 arası sonuçlar
  1. Varsayılan windows xp başlangıç parolası

Öncelikle herkese selamlar....

Bir bilgisayarda login ekranından önce gelen ve windows xp başlangıç parolası diye gecen bi sifre var. Bunu bi kullanıcının bilgisayarına atayan başka bi kişi sifre ve kullanıcı adı elimizde var ama bu şifrenin sorgulanması nı yani kaldırılmasını nasıl saglarım bi turlu bulamadım bana bu konuda yardımcı olursanız cok sevinirim. ( Bu şifrenin istendiği ekranda "bu bilgisayar açılışta parolaya gerek duyacak şekilde yapılandırıldı..." gibi bi yazı var )

Şimdiden teşekkürler

Tam anlayamadım; bahsettiğin Windows login parolasının haricinde bir şifre mi.
    (Login parolası isteyen karşılama ekranından önce istenen bir şifre ile hiç karşılaşmadım)

-----------------

Tahmin ettiğim şeyden bahsediyorsan, şu sorunu çözer:

Denetim masasındaki Kullanıcı hesaplarına girin. Buradan şifreyi kaldırmak istediğiniz kullanıcının hesabına tıklayarak şifresini kaldırabilirsiniz.
    Şifre isteyen bir ekranın gelmemesi içinse; yine kullanıcı hesaplarından "Kullanıcıların oturum açma ve kapatma şeklini değiştir" menusüne girip, "Karşılama ekranı kullan" seçeneğini etkinleştirmelisiniz.

3. Varsayılan

aynen dediğim gibi login ekranından once gelen bi sifre yoksa kullanıcı hesaplarından kaldırırdım yinede saol

Ayrıca önceden bu şekilde değildi de sonradan böyle olduysa; buna kurduğun bir program sebep olmuş olabilir. (mesela Microsoft .Net Framework)

Bu programı kaldırmadan normal hale döndürmene izin vermeyebilir.

5. Varsayılan

İlgin için saol ama programlan alakalı degil bağlı oldugumuz domaindeki kullanıcılardan birinin bilgisayarına başka bi arkadaşı tarafından koulmuş bi şifre bu sadece gıcıklık olsun diye yapılmış bi şey zaten o yuzden sifreyi bildigimi soyledim sorun su bu ekranı kapatmak istiyoruz napmalıyız

Benzer Başlıklar

1. win XP başlangıç Parolası
    DDD tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 5
    Son Mesaj: 21.05.2007, 19:56
  2. windows başlangıç
    hackolpaxp tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 0
    Son Mesaj: 04.07.2005, 16:48
  3. windows 95 başlangıç diski
    nimue tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 1