Media Player'dan ses kaydı nasıl yapılır?
PCnet Online forumlarına katılmak için hesap açabilirsiniz.
  • Üye girişi:

PCnet Online forumlarına hoş geldiniz

+ Başlığa Yanıt Yaz
2 sonuçtan 1 - 2 arası sonuçlar

Varsayılan Media Player'dan ses kaydı nasıl yapılır?

Arkadaşlar Windows Media Player'da (Sürüm 10) çalan bir sesi (film sesi CD'den) direkt kaynağından nasıl kayıt ederim? Hoparlörden gelen sesi kaydet deyince kayıt kötü oluyor malum. Direkt kaynağından kaydetmem lazım. Bende Absolute Mp3 Recorder var. Record Source'tan CD sesi, Stereo Karışırıcı, Video Ses Ayarı, Aux Ses Ayarı ne varsa denedim olmadı. Bir de seçeneklerdeki Aux Ses Ayarı ve Telefon Hattı ne işe yarıyor bir zahmet izah etseniz. Mp3 formatında kayıt için önerebileceğiniz ücretsiz başka bir program varsa onu da söylerseniz... Bu programla olmuyor galiba

2. Varsayılan Yardım ediim.

Senin yerinde olsam, çalan sesi kaydetmezdim. Önce CD'yi AVI,MPEG ya da benzeri bir formata dönüştürür, sonra da ses işleme yazılımları, Acid, Sounforge veya Audition gibi bir programla da sesi MP3 ya da WAV gibi formata çevirirdim. Çalan ses kaydedildiğinde kalitesi 2 kat düşer.

Telefon hattı, çevirmeli modemli modellerde işe yarar. Bilgisayarını telefonuna bağladığını varsayarsak, karşıdan gelen sesi Telefon Hattınının sesini açarak hoparlöründen duyabilirsin. AUX ise, sanırım TV kartlı modellerde çalışıyor. Onu tam olarak bilemiyorum.

Benzer Başlıklar

1. yurtdışı telefon kaydı nasıl yapılır?
    bart1992 tarafından Mobil Aygıtlar forumunda
    Yanıt: 2
    Son Mesaj: 25.01.2007, 20:38
  2. Yanıt: 1
    Son Mesaj: 02.03.2005, 16:58
  3. Analog Kamera Kaydı TV Kartı İle Nasıl YApılır?
    femete tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 0
    Son Mesaj: 20.02.2005, 00:49
  4. winamp media player den görüntü kaydı...
    krkus tarafından Yazılım forumunda
    Yanıt: 5
    Son Mesaj: 17.01.2005, 22:28
  5. 7610'da ses kaydı nasıl sınırsız yapılır ?
    seymenciftci tarafından Teknoloji forumunda
    Yanıt: 2
    Son Mesaj: 17.01.2005, 17:22