Windows XP de Profil Göçmesi
PCnet Online forumlarına katılmak için hesap açabilirsiniz.
  • Üye girişi:

PCnet Online forumlarına hoş geldiniz

+ Başlığa Yanıt Yaz
Sayfa 1 / 2 12 SonSon
10 sonuçtan 1 - 5 arası sonuçlar

Varsayılan Windows XP de Profil Göçmesi

Arkadaşlar Slmlar...

Arkadaşlar, Windows Xp Home(sp2) kullanıyorum. Tek kullanıcılıyım. Lakin geçenlerde b.sayarı açdığımda;

"WINDOWS GEÇİCİ PROFİL DİZİNİ OLUŞTURAMIYOR. YETERSİZ GÜVENLİK HAKLARI NEDENİ İLE OLABİLİR. AĞ YÖNETİCİNİZE DANIŞIN. YAPTIĞINIZ DEĞİŞİKLİKLER OTURUM KAPATILDIĞINDA KAYBOLACAK"

diye uyarı çıkardı ve 30snden geri saymaya başladı. Sürenin bitmesini bekledim akabinde yine bir uyarı çıkardı;

"WINDOWS KULLANICI PROFİLİNİ YÜKLEYEMİYOR. (..) SİSTEMİNİZİN VARSAYILAN PROFİLİ YÜKLENECEKDİR."

Buda 30sn den geri sayıma başladı, ve windows masaüstü göründü ama ne göründü!!!

İlk önce Windows'un ilk kurulum anındaki düzeni ile açıldı. WinXP hoşgeldiniz ekranı yeni heyecanlar beklentileriniz vs. Programlar felan yüklü ama ilk defa XP açılır ya aynı onun gibi herşey.

Hiç üşenmeden bütün ayarları yaptım. Bilmiyoruz ya..! Neyse düzenlemeleri bitirdim. Windows düzenlemeleri aklında tutsun diye yeniden başlattım b.sayarı başlatmaz olaydım. Bütün düzenlemelerim yine uçmuş..

Ben virüs yedik diye düşündüm güvenli kipe geçtim. Adminstrator ile oturum açayım dedim. Bana ilk paragrafımdaki gibi bir hatayı çıkardı. Virüs taraması yaptım ufak tefek sun microsystem java klasörlerinde java trojanlarını buldu (Bu Sun java makinesi her zaman virüsleri içinde barındırıyor sanki?) neyse tekrar standart açılışla açdım makineyi düzelmişdir umudu ile bakdım yok bütün ayarladığım özellikler uçmuş herşey sıfırdan kurulmuş b.sayar gibi açılmaya devam etti.

Mail ayarlarım, incredimail ayarlarım hepsi güme gitti 3 saat uğraştım incredimaildeki yapmış olduğum kalsörleri tekrar tanıttırana kadar!! Bu gün açdım. Şok vaziyetteyim yine hepsi uçmuş hepsi yine sıfırlanmış..

Nedir bunun derdi. Nolcek bu hastalığın çaresi? Açıkçası heryerde arattım. Bu sorunu yaşayan bir 2000 kulanıcısı varmış 2001 yılında ama. Çözüm yok. sadece sorunu yazmış bir kaç cvp var ama çözüm netice yok.!

İnşallah burda bir yardım alabilirim

Saygılarımla

Suat Emiroğlu®

Sorununuzu windows xp nin yardım merkezinde araştırdım ama bu konu yada benzer bir konu ile ilgili hiçbir bilgi, yayın, makale bulamadım. Açıkcası bende sorunun çözümünü merak etmeye başladım.

arkadaşım bende bu olayı yaşamıştım ben bunu servisleri yanlış yoldan kapattığım için yaşadım çalıştıra msconfig yaz hizmetler sekmesine tıkla orada ki tüm hizmetleri etkinleştir.belki sorunun çözülür.ben onu kurcaladıktan sonra böyle yapmıştı.bide utanmadan "Sistem ciddi bir hatadan kurtarıldı!" diyede uyarı verdi
    windows u işte bu yüzden sevmiyorum.

arkadaşım bende bu olayı yaşamıştım ben bunu servisleri yanlış yoldan kapattığım için yaşadım çalıştıra msconfig yaz hizmetler sekmesine tıkla orada ki tüm hizmetleri etkinleştir.belki sorunun çözülür.ben onu kurcaladıktan sonra böyle yapmıştı.bide utanmadan "Sistem ciddi bir hatadan kurtarıldı!" diyede uyarı verdi

Alıntı Orijinalini Gönderen: sedat_ozturk2003
    Serdar Bey,

Dediğiniz yönteme bakdım. Benim bütün hizmetlerim etkinleştirilmiş durumda. Yani Msconfig ile hizmetlere bakdığımda hepsinin tıkı yerli yerinde. Hiçbirisinin tıkı boşda değil yani.

Ayrıca başka bir problem edindim.!

Başka yere yazdığım problemi buraya alıntılıyorum :

Arkadaşlar, geçenlerde malumunuz "Profil Göçmesi" ile ilgili bir problemim vardı. Hala çözemedim o sorunu neyse. Şimdi bu problemin ilintili olduğu bir durumdan kuşkulanıyorum. BU profil olayı benim harddiskim üzerinde yetkilerim ile ilgili bir osurn. Yetkisiz olarak görüp benim profili yüklemiyorda olabilir. Bu yetkileri komutlar ile yönlendirmenin yöntemi bilen varmı içimizde ayrıca problemim ise;

"ERİŞİM ENGELENDİ" problemini C sürücüsüne yükleme yaparken yaşadım. Profili normal şartlarda çözemeyeceğimi düşünüp, win xp cd si ile kurtarma işlemi yapmaya karar verdim. Cd ile boot ettim. yönergelerden XP yi onarı seçdim. gerekli dosyaları yüklerken NTLDR dosyasını yükleyemediğini belirtti. Yok say dedik. Sonra bir kaç dosya daha yüklenemedi hatası verince F3 ile çıkdım onarımdan. B.sayarı baştan başlattım bana NTLDR yokdur uyarsı verdi. Şuana kadar bir şey düşünmüyorum daha sinirlenmiyorum yani CD yi takdım bilirsinizki XP de komut satırına düşmek işkence dünya kadar sürücüler cartlar curtlar yüklendikden sonra "komut satırı ile kurtarma konsolu" seçeneine anca ulaşıyorsunuz. Neyse ulaşdık. "copy ntldr c:" dedik bana nerse beğenirsiniz kopyalama yapılamadı. erişim engellendi.

Şimdi profilden daha öte bir sorun bu arkadaşlar. CD ile komut satırına düşmem beni yetkili olarak görmesini sağlamıyor bu dana XP nin. C sürücüsüne bişey yaptırtmıyor. bu NTLDR yi c ye kopyalamam lazım b.sayarı açabilmem için. XP cd ile girilen komut satırında kendimi tam yetkili olarak göstertebilceğim bir komutu bişeyi varmıdır? Yoksa başka harddiske Windows XP yükleyip bu şekildemi harddiske ulaşabileceğim?

Saygılar

Suat®

Benzer Başlıklar

1. profil problemi
    lavine tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 6
    Son Mesaj: 14.09.2006, 00:02
  2. nfsu2 profil
    sameducer tarafından Oyunlar forumunda
    Yanıt: 5
    Son Mesaj: 04.01.2005, 23:19
  3. windows da acılısta profil sorunu