bilgisayar yavaşlıyor(svchost)
PCnet Online forumlarına katılmak için hesap açabilirsiniz.
  • Üye girişi:

PCnet Online forumlarına hoş geldiniz

+ Başlığa Yanıt Yaz
4 sonuçtan 1 - 4 arası sonuçlar

Varsayılan bilgisayar yavaşlıyor(svchost)

bilgisayarımı açtığımda çok yavaşlıyor.güç bela görev yöneticisini açtığımda network service e bağlı svchost.exe nin işlemcinin %99 unu sömürdüğünü ve kapladığı yerin sürekli arttığını görüyorum.o dosyayı kapattığımda işlemci rahatlıyor ancak internet trafiği kitleniyor bu seferde.yani bir siteyi açmaya çalıştığımda hiç açılmıyor ve sayfa bulunamıyor hatası veriyor.

adsl ye kablosuz bağlanıyorum,

spybot ve microsoft anti-spyware ve avastla deep tarama yaptım bir şey çıkmadı.

nedr bu nasıl kurtulabilirim?

eskiden avast kullanıyordum sonra zone-alarm internet security yükledim ne geldiyse ondan sonra başıma geldi.salak program her şeye alarm verdi ama yine de girdibilgisayara bu şey.ben de tekrar avast a dödüm. :?

Katılım Tarihi
    2005
    Yer
    izmir

Windows XP'deki Svchost.exe'nin Açıklaması
    Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
    Makale NO : 314056
    Son Gözden Geçirme : 05 Kasım 2003 Çarşamba
    Gözden geçirme : 1.0
    Bu makalenin Microsoft Windows 2000 sürümü için bkz:250320 (http://support.microsoft.com/kb/250320/TR/).

SUMMARY
    Bu makalede Svchost.exe ve işlevleri açıklanmaktadır. Svchost.exe, dinamik bağlantı kitaplıklarından (DLL'ler) çalışan hizmetlere ilişkin genel bir ana bilgisayar işlemi adıdır.
    MORE INFORMATION
    Svchost.exe dosyası %SystemRoot%\System32 klasöründe bulunur. Başlangıçta, Svchost.exe yüklemesi gereken hizmetlerin listesini oluşturmak için kayıt defterinin hizmetler bölümünü denetler. Svchost.exe'nin birden çok örneği aynı anda çalışabilir. Her Svchost.exe oturumu bir hizmet grubu içerebilir, böylece Svchost.exe'nin nasıl ve nerede başlatıldığına bağlı olarak farklı hizmetler çalışabilir. Bu durum, daha iyi denetim ve daha kolay hata ayıklama olanağı sağlar.

Svchost.exe grupları aşağıdaki kayıt defteri anahtarında tanımlanır:
    HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\WindowsNT\Cu rrentVersion\Svchost
    Bu anahtar altındaki her değer farklı bir Svchost grubunu temsil eder ve etkin işlemleri görüntülediğinizde farklı bir örnek olarak görüntülenir. Her değer bir REG_MULTI_SZ değeridir ve Svchost grubu altında çalışan hizmetleri içerir. Her Svchost grubu, Parametreler anahtarı bir ServiceDLL değeri içeren aşağıdaki kayıt defteri anahtarından ayıklanmış bir veya daha fazla hizmet adı içerebilir:
    HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Servic es\Hizmet
    Svchost'ta çalışan hizmetlerin listesini görüntülemek için: 1. Windows görev çubuğunda Başlat'ı tıklatın ve sonra Çalıştır'ı tıklatın.
    2. Aç kutusuna, CMD yazın ve ENTER tuşuna basın.
    3. Tasklist /SVC yazın ve ENTER tuşuna basın.
    Tasklist etkin işlemlerin listesini görüntüler. /SVC anahtarı her işlemdeki etkin hizmetlerin listesini görüntüler. Bir işlem hakkında daha fazla bilgi almak için, aşağıdaki komutu yazın ve ENTER tuşuna basın:
    Tasklist /FI "PID eq işlemkimliği" (tırnak işaretleriyle birlikte)
    Aşağıdaki Tasklist çıktısı örneği, çalışan iki Svchost.exe örneğini göstermektedir. Görüntü Adı PID Hizmetler
    ================================================== ======================
    Sistem İşlemi 0 Yok
    Sistem 8 Yok
    Smss.exe 132 Yok
    Csrss.exe 160 Yok
    Winlogon.exe 180 Yok
    Services.exe 208 AppMgmt,Browser,Dhcp,Dmserver,Dnscache,
    Eventlog,LanmanServer,LanmanWorkstation,
    LmHosts,Messenger,PlugPlay,ProtectedStorage,
    Seclogon,TrkWks,W32Time,Wmi
    Lsass.exe 220 Netlogon,PolicyAgent,SamSs
    Svchost.exe 404 RpcSs
    Spoolsv.exe 452 Spooler
    Cisvc.exe 544 Cisvc
    Svchost.exe 556 EventSystem,Netman,NtmsSvc,RasMan,
    SENS,TapiSrv
    Regsvc.exe 580 RemoteRegistry
    Mstask.exe 596 Schedule
    Snmp.exe 660 SNMP
    Winmgmt.exe 728 WinMgmt
    Explorer.exe 812 Yok
    Cmd.exe 1300 Yok
    Tasklist.exe 1144 Yok

Bu örneğe ilişkin iki grubun kayıt defteri ayarı aşağıdaki gibidir:
    HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Svchost:
    Netsvcs: Reg_Multi_SZ: EventSystem Ias Iprip Irmon Netman Nwsapagent Rasauto Rasman Remoteaccess SENS Sharedaccess Tapisrv Ntmssvc
    RApcss :Reg_Multi_SZ: RpcSs

ALINTIDIR...

Katılım Tarihi
    2005
    Yer
    gündüzlerin karanlık olduğu yerden

bilgisayarındaki anti virüsleri kaldırmanı önermek isterdim ama bu makinaya zarar veriyor. Kesin bir çözüm istiyorsan makina format at derim. daha sonrada NOD32 ve ad-awere 1.0,6 yı yükle makina performansında %0,1 bir güç kaybı belki yaşarsın belki hissetmezsin bile.....

BEN ÖYLE YAPIOM DA ONDAN :twisted:

format her zaman iyi ama daha geçen hafta attığımdan bir daha uğraşmak istemiyorum.artık temizleme yollarına bakıyorum

Benzer Başlıklar

1. Bilgisayarım açılışta yavaşlıyor.
    cerkez_ank tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 1
    Son Mesaj: 03.02.2007, 21:27
  2. Bilgisayarım neden yavaşlıyor??
    bart1992 tarafından Yazılım forumunda
    Yanıt: 7
    Son Mesaj: 28.01.2007, 18:57
  3. bilgisayarım yavaşlıyor
    TNTmaster tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 2