mikrofondan sesim gitmiyor:(
PCnet Online forumlarına katılmak için hesap açabilirsiniz.
  • Üye girişi:

PCnet Online forumlarına hoş geldiniz

+ Başlığa Yanıt Yaz
Sayfa 1 / 2 12 SonSon
9 sonuçtan 1 - 5 arası sonuçlar
  1. Varsayılan mikrofondan sesim gitmiyor:(

arkadaslar benim bi mikrofonum var msnde sesli konusmayı davet ettiğimde mikrofondan kendi sesim karşı tarafa gitmiyor fakat bilgisayarımda dinlediğim muzik karşı tarafa gidiyor aynı mikrafonu başka bilgisayara taktığımızda gayet güzel çalışıyor
    sorun heralde benim bilgisayarımda nasıl düzeltebilirim yardımcı olabilimisiniz?

msn ana ekranındayken Seçenekler menüsüne gidin. Oradan Araçlar --> Ses ve Görüntü Kurulumu seçeneğini seçin. Deneyin bakalım ses çıkıyormu? eğer olmuyorsa sorun mikrofonunuzda olabilir.

kolay gelsin.

Katılım Tarihi
    2004
    Yer
    ZONGULDAK

.
    BU durum genelde ;windows yüklenirken uğultu olmasın diye mikrofonu kapattığından kaynaklanır.Diğer bilgisayarda denedim mik. çalışıyor diyorsun bu da böyle bir durumun olmuş olası ihtimalini kuvvetlendiriyor..

1) Sistem tepsisinde(Sağ alt köşede saatin bulunduğu dikdörtgen kısım) ses simgesini çift tıkla ve mikrofon bölümü kapalı mı aç..(Bir de Gelişmiş özellikler kısmı varsa ve boost kısmı seçili ise onu kaldır.Sesin daha dolgun ve gür çıkmasını sağlar ama ses iyi ayarlanmamışsa hem karşı tarafta patlama yapar hem de sn'ye düşen veri miktarı artar.Bağlantı sorunundan sağlıklı görüşme yapılamayabilir.)

2) Mikrofonun girişine dikkat et..Yerine tam oturuyor mu..Benim başıma böyle bir sorun gelmişti..Meğer mik.jakı biraz yamukluk olduğundan tam oturmuyormuş..

Kolay gelsin..
    .

4. Varsayılan

arkadaslar yardımlarınız için teşekkür ederim ama bilgisayarımda dinlediğm müzikler gidiyor sadece insan sesi gitmiyor eger yardımcı olursanız sevinirim

abi bendede aynı sorun war. neyaprsam yapayım düzelmedi
    ssanki mic.u pc tanımıyor

Benzer Başlıklar

1. Sesim gitmiyo
    leventcelik tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 7
    Son Mesaj: 04.09.2010, 01:17
  2. Mikrofon sorunu msn de sesim karşi tarafa gitmiyor
    musaa tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 4
    Son Mesaj: 31.08.2009, 03:13
  3. mikrofondan kayıt yapamıyorum