Filmi nasıl türkçe yapacağız?
PCnet Online forumlarına katılmak için hesap açabilirsiniz.
  • Üye girişi:

PCnet Online forumlarına hoş geldiniz

+ Başlığa Yanıt Yaz
Sayfa 1 / 2 12 SonSon
9 sonuçtan 1 - 5 arası sonuçlar

Varsayılan Filmi nasıl türkçe yapacağız?

arkadaşlar internetten bir film indirdim. Film ingilizce. Flmin yanında başka bi dosya daha var o da filmin türkçe altyazı olmasını sağlıyo. Dosyayı birlikte aç yapıyorum ama ona uygun bi çalışrıcı program yok. Bu dosya ile filmi nasıl türkçe yapabilirim.

BSplayer veya CSplayer ile açabilirsin. Fakat son sürümünde casus yazılımlar olması sebebiyle ben sana BSplayer yerine CSplayer'ı öneriyorum. CSplayer'ı http://celyo.dyndns.org/index.php?p=csplayer adresinden indirebilirsin.

Bu arada alt yazı dosyaları ile film dosyaları aynı klasörde olmalıdır. Ayrıca hem alt yazı dosyasının hem de video dosyasının isimleri aynı olmalıdır. Birisinin Superman CD 1.avi ise diğerinin de Superman CD 1.str olması lâzım yani. Ve son olarak da eğer film 25 fps ise alt yazı dosyası da bu kare oranına göre senkronize edilmiş olmalıdır. Bunlara dikkat et

gecenin bu vaktinde ilgilendiğin için çok çok saol. Şimdi indiriyorum.. Olmazsa
    sorunu söylerim.

dostum ne yazık ki olmadı str uzantılı değil dosya sub yazıyo(sağ tıklayıp özelliklerden baktım) Bi de direk filmi çalıştırdığımızda altyazılarınında çıkması lazım değil mi? Farklı bi şey yapmaya gerek yok yani?

Eğer kullandığın medya çalıcısının alt yazı desteği yok ise alt yazı dosyasını yükleyemez. O yüzden sana alt yazı destekli bir yazılım önerisinde bulundum.

Şimdi şöyle yapalım. Buraya tıklayarak BSplayer'ın eski bir sürümünü yükle. Daha sonra BSplayer ile filmi aç. Otomatik yüklemesi lâzım. Eğer yüklemezse alt yazı dosyasını BSplayer'a göstermen gerekebilir.

Benzer Başlıklar

1. küfürlü bir filmi nasıl o küfürünü dıtlaya biliriz
    ayberk4570 tarafından Yazılım forumunda
    Yanıt: 1
    Son Mesaj: 03.05.2006, 11:58
  2. The Moviesda filmi nasıl çekicez
    monsters tarafından Oyunlar forumunda
    Yanıt: 0
    Son Mesaj: 21.12.2005, 00:26
  3. divx.avi uzantılı filmi nasıl izleyebilirim
    bedewjin tarafından Yazılım forumunda
    Yanıt: 3
    Son Mesaj: 23.11.2005, 17:52
  4. türkçe nasıl yaparım
    supradyn tarafından Yazılım forumunda
    Yanıt: 2
    Son Mesaj: 13.07.2005, 18:51
  5. Bir DVD veya Divx filmi nasıl indirebilirim..?
    redblooded tarafından Yazılım forumunda
    Yanıt: 5
    Son Mesaj: 12.02.2005, 15:48