PCnet Online forumlarına katılmak için hesap açabilirsiniz.
  • Üye girişi:

PCnet Online forumlarına hoş geldiniz

+ Başlığa Yanıt Yaz
5 sonuçtan 1 - 5 arası sonuçlar

Varsayılan Tam Ekran Uygulamayı Pencerede Çalıştırmak

Merhaba Arkadaşlar,

Genelde Oyunlarda rastladığımız bu durumu bilirsiniz, Genelde Filim izler gibi full ekran olur.

Alt + Enter tuşları ile genelde pencere ekranına düşsede, bazı uygulamalar bu ekrana düşmemekte.

İşte ben bir program sayesinde pencerede tam ekran uygulamarı çalıştırmak istiyorum. Böyle bir program var olduğunu biliyorum, ismini hatırlayamıyorum

Yardımlarınızı bekliyorum, iyi günler.

Programları, video dosyaları gibi tam ekran çalıştıramazsın. Fakat belli bir noktaya kadar bunu başarabilirsin sanıyorum. 2 adımda bir programı olabildiğince tam ekranda çalıştırmayı deneyelim şimdi:

1) İlk önce görev çubuğunu gizlemeliyiz. Nasıl ki film izlerken görev çubuğunu görmüyorsak, bir program çalıştırdığımızda da görev çubuğunu görmemiz gerekiyor.

Bunu yapmak için görev çubuğuna sağ tıklayıp Özellikler'e gir. Açılan pencerede Görev çubuğunu otomatik olarak gizle seçeneğini işaretle, Görev çubuğunu pencerelerin üzerinde tut seçeneğindeki işareti ise kaldır.

2) Bu adımda ise programların çalışır çalışmaz ekranı kaplamasını sağlayacağız. Program çalıştığında ekranı tamamen kaplayacak ve aynı zamanda da görev çubuğu otomatik gizlenmiş olacak.

Bunu yapmak için hangi programın tam ekranda çalışmasını istiyorsan, o programın kısayolunu oluştur. Örneğin masaüstünde bir kısayolunu oluşturabilirsin. Daha sonra bu kısayola sağ tıkla ve Özellikler'e gir. Açılan pencerede "Çalıştır" kutucuğunu göreceksin. Bu kutucuktan "Tam Ekran" seçeneğini seçip "Tamam" butonuna tıkla.

Bundan sonra program tam ekran olarak çalışacaktır. 2 nolu adımda anlattığım kısayol oluşturma işlemini Başlat Menüsü üzerinde de uygulayabilirsin. Biliyorsun ki biz bir program yüklediğimizde, o program kısayolları başlat menüsünde otomatik olarak oluşturulur. Başlat menüsünde oluşturulmuş kısayola sağ tıklayıp Özellikler'e girince 2. adımda anlattığım işlemi yine yapabilirsin.

Bundan sonra program tam ekran olarak çalışacaktır. 2 nolu adımda anlattığım kısayol oluşturma işlemini Başlat Menüsü üzerinde de uygulayabilirsin. Biliyorsun ki biz bir program yüklediğimizde, o program kısayolları başlat menüsünde otomatik olarak oluşturulur. Başlat menüsünde oluşturulmuş kısayola sağ tıklayıp Özellikler'e girince 2. adımda anlattığım işlemi yine yapabilirsin.[/quote]

Çok Teşekkür Ederim Dostum Gerçekten çok güzel anlatmışsın, Ama Ben Soruyu yanlış yazdım veya anlattım.

Tam Ekran olan bir uygulumayı, Penreye düşürmek istiyorum, Konuda anlatmak istediğim, Tam ekranda kalmak için ısrar eden yazılımları, bir program sayesinde, programın kendi içinde tam ekran çalışması sağlanıyor. yani tüm masaüstünü kaplayacağı yerde programın ekranını kaplamış olunuyor.

Amaç Windows Uygulamalarınada erişmek.

İlgin ve yazdıkların için çok teşekkür ederim.

Çok Teşekkür Ederim Dostum Gerçekten çok güzel anlatmışsın, Ama Ben Soruyu yanlış yazdım veya anlattım.

Tam Ekran olan bir uygulumayı, Penreye düşürmek istiyorum, Konuda anlatmak istediğim, Tam ekranda kalmak için ısrar eden yazılımları, bir program sayesinde, programın kendi içinde tam ekran çalışması sağlanıyor. yani tüm masaüstünü kaplayacağı yerde programın ekranını kaplamış olunuyor.

Amaç Windows Uygulamalarınada erişmek.

İlgin ve yazdıkların için çok teşekkür ederim.

O konuda kesin bir bilgim yok açıkçası. Fakat şunu deneyebilirsin. Oyunun kısayoluna window parametresi eklersen bir şansın olabilir.

Kısayola sağ tıklayıp "Özellikler"e gir. Sonra "Kısayol" sekmesine geç. Bu sekmede "Hedef" kutucuğunu göreceksin. Diyelim ki oyunun kısayolu "C:\Program Files\oyun.exe" olsun. Kısayolu "C:\Program Files\oyun.exe -window" olarak değiştirmeyi dene.

window parametresini Tırnaklar (" ") arasına yazmayı unutma !

Benzer Başlıklar

1. Her Klasör Yeni Pencerede Açılıyor. Aynı Pencerede Açılsın.
    Jenin tarafından Windows İpuçları forumunda
    Yanıt: 18
    Son Mesaj: 14.02.2013, 14:01
  2. yeni pencerede aç???
    sutlukahve tarafından Yazılım forumunda
    Yanıt: 1
    Son Mesaj: 30.10.2006, 21:53
  3. Yeni Pencerede Aç
    siberian_wolf tarafından İnternet, Ağ ve Güvenlik forumunda
    Yanıt: 3
    Son Mesaj: 14.07.2004, 12:51
  4. Hiç bir uygulamayı çalıştıramıyorum