bilgisayarimda iki tane windows yüklü nasil birini silerim?
PCnet Online forumlarına katılmak için hesap açabilirsiniz.
  • Üye girişi:

PCnet Online forumlarına hoş geldiniz

+ Başlığa Yanıt Yaz
4 sonuçtan 1 - 4 arası sonuçlar

Varsayılan bilgisayarimda iki tane windows yüklü nasil birini silerim?

herkeze selamlar bilgisayarimda iki tane windows xp sistemi yüklü bunlardan birini silmek istiyorum bunu nasil yapabilirim yardim ederseniz sevinirim iyi aksamlar.

evet arkadaslar yokmu yardsim edebilecek bir arkadas :wink:

3. Varsayılan

bu 2 tane windows'u örneğin
    1.Windows =) E Sürücüsünde
    2.Windows =) D Sürücüsünde ise sen istemediğin(Silineceğin)olan window'u Şu adimla silebilirsin
    *Pc'yi kapa
    *Açilişta XP CD sini tak
    *Açilan Menülere ileride(öNÜNE SÜRÜCÜLER GELENE DEK)
    *Silmek istediğin WİNDOWS'u Eğer (E)'de ise (E) Sürücüsüne şeç D'ye bas sonra ENTER 'de ve L'ye bas.
    Sonra tekrar ayni bölümü oluşturmak için C ye bas ve ileri de işte sana 2 windows silinir...
    (bu arada (E)'deki verilerde silinecektir)
    Arkadasim ben böyle yapmayi biliyorum.
    Eğer yapamazsan benimle MSN'de ayrinyili şekilde konusabiliriz.
    Neyse Herkese Kolay Gelsin

KULLAN MAK İSTEMEDİĞİN WİNDOWS'UN D PARTİŞININ İÇERİSİNDE İSE BİLGİSAYARI C PARTİŞININDA BULUNAN WİNDOWS' AÇ SONRA NORMAL DOSYA SİLER GİBİ D PARTİŞININDAKI DOSYALARI BU İŞLEMİ YAPTIKTAN SONRA BİLGİSAYARI TEKRAR BAŞLAT KARŞINA HAYLEN İKİ TANE WİNDOWS GELİR BUNU KALDIRMAK İÇİN KULLANMIŞ OLDUĞUN WİNDOWS 'DA BAŞLATCAKSIN BİLGİSAYAR AÇILDIKDAN SONRA BİLGİSAYARIM'A SAĞ TIKLA ÖZELLİKLER/GELİŞMİŞ/BAŞLANGIÇ KURTARMA YI SEÇECEKSİN.KARŞENA GELEN EKRANDA DÜZEN İ TIKLA VE BAŞLANGIÇTA KARŞINA ÇIKAN İSİMLERİ GORECEKSİN
    ÖRNEK:multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS= "Microsoft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect) BUNUN GİBİ EĞER SİLMİŞ OLDUĞUN WİNDOWS 98 YADA ME İSE İSİM OLARAK KULLANMIŞ OLDUĞUN WİNDOWS ÇIKAR KALDIRMAK İSTEDİĞİN WİNDOWSU SİLDİKTEN SONRA KAYDET VE BİLGİSAYARI TEKRAR BAŞLAT SONRA FARKI GÖRECEKSİN.BENİ EKLERSEN DAHA RAHAT YARDIMCI OLURUM :wink: KOLAY GELSİN

Benzer Başlıklar

1. festplateyi nasil silerim TURKCESI hdd yi nasil tam siler
    istanbullu2001 tarafından İnternet, Ağ ve Güvenlik forumunda
    Yanıt: 0
    Son Mesaj: 20.09.2005, 17:40
  2. Yanıt: 1
    Son Mesaj: 14.08.2005, 00:35
  3. Aynı Anda 2 Xp Yüklü Bende...Nasıl silecem birini?
    thondras tarafından Yazılım forumunda
    Yanıt: 1
    Son Mesaj: 10.07.2005, 17:30
  4. 2 tane xp prof birini silmem lazım
    pocker_face tarafından Yazılım forumunda
    Yanıt: 5
    Son Mesaj: 23.05.2005, 16:39