interneti %20 hızlandırma ayarı
PCnet Online forumlarına katılmak için hesap açabilirsiniz.
  • Üye girişi:

PCnet Online forumlarına hoş geldiniz

+ Başlığa Yanıt Yaz
Sayfa 1 / 3 123 SonSon
14 sonuçtan 1 - 5 arası sonuçlar
    Varsayılan interneti %20 hızlandırma ayarı
    %20 internet hızı artışı=Windows xp professional %80 internet hızını kullanmanıza izin veriyor İnternetinizin hızını % 20 arttırabilmek için
    Başlat >çalıştır >gpedit.msc >bilgisayar yapılandırıcısı >yönetim şablonları >ağ >Qus paket zamanlayıcısı >ayarlanabilen bant genişliğini sınırla >etkin >bant genişlik sınırı = 0 >uygula >TAMAM

bu ayarı yapıyorum fakat ağ yok gördüğünüz gibi. nede olabilir.

http://img295.imageshack.us/img295/2254/ads305zbi8.jpg

Forumda daha önce kaç kere verildi.Lütfen başlık açmadan önce arama yapalım.Ayrıca o %20'lik bölüm Windows servisleri için.Yani keyiflerinden bağlantıyı kesmiyorlar.
    Kolay gelsin...

3. Varsayılan
    Sorunun cevabını bilmiyorumda bu işlem interneti gerçekten hızlandırıyorsa bilen bi arkadaş tam açıklayabilirmi nasıl yapıldığını.

windows xp altında yüksek kaliteli bir internet bağlantısını sağlayacak olan yeni bir hizmet daha etkinleştirilmiş durumda.söylentilere windows xp kullanalabilir bant genişliğinin yüzde %20 rezerve ediyor.microsoftan yapılan açıklamalara göre deinternet bağlantısı kuran programlar eldeki bant genişliğinin yüzde 20'sine kadar olan kısmı kullanabiliyor.ancak söz konusu rezervasyon çok kısa bir zaman aralığında gerçekleştiği için kullanıcılar bu durumun farkına varamıyor.söz konusu program herhangi bir veri göndermediği zaman ise söz konusu rezerve alan doğrudan diğer uygulamaların kullanımıma açılıyor.bu nedenle böyle bir ayar hız arttımı yapmayacaktır.sadece hız arttırımını MTU değerini yükseleterek yapılabilir.fakat bu hızıdan ziyade download/upload hızına etki eder.örn:dr.tcp programıyla tcp receive windows değerini yükselterek yapılır.yani böyle Qos ile hız artar gibi yanlış yazılara kanmayınız.

kolay gelsin.

beyler bisi sorcam ben bunu yaptım internetimde gozle gorulur bı artıs var ce arkadastakı sorun benim başıma gelmedi de bunun herangı bır zararı varmı?varsa normale dondureceğimde.

Benzer Başlıklar
  1. xp hızlandırma (reg dosyasıyla)

tarafından Windows İpuçları forumunda
    Yanıt: 41
    Son Mesaj: 15.08.2010, 15:23
  2. Flashget Hızlandırma?

FaRCoN tarafından Yazılım forumunda
    Yanıt: 1
    Son Mesaj: 07.08.2006, 09:23
  3. bağlantı hızlandırma

emrah_ tarafından İnternet, Ağ ve Güvenlik forumunda
    Yanıt: 0