Ekranda bir yazı çıkıyor ve bilgisayar açılmıyor?
PCnet Online forumlarına katılmak için hesap açabilirsiniz.
  • Üye girişi:

PCnet Online forumlarına hoş geldiniz

8 sonuçtan 1 - 8 arası sonuçlar
    Varsayılan Ekranda bir yazı çıkıyor ve bilgisayar açılmıyor?
    Bilgisayarı açtığımda windows XP yazısından sonra ekranda şu yazıyor: FREQUENCY IS OUT OF RANGE. ve öyle kalıyor. bilgisayar açılmıyor. Sebebi ne olabilir. yardımcı olursanız sevinirim. şimdiden teşekkürler

Katılım Tarihi
    2007
    Yer
    35½ KARŞIYAKA
    Bilgisayarınızı güvenli kipte açıp en son yüklediğiniz driverı silin sonra eski driverınızı bir daha yükleyin.sorun ortadan kalkacaktır

bilgisayar güvenli kipte de açılmıyor ki?

Bu hata genellikle görüntü donanımlarından kaynaklanır. Örn: ekran kartı, monitör yada tv kartı gibi. Böyle görüntü donanımlarını direk ilgilendiren herhangi bir yazılım kurdunuz mu. Örn: Ekran kartı güncellemesi?

Arkadaşım monitörün büyük ihtimal yenileme hızı çok yüksek.Bundan dolayı yapıyordur.Sen ilk açılış ekranını görebiliyo musun bilgisayarı açtığında?

Ya ekran kablosu düzgün takılı değil yada stinger'ın dediği gibi ekran yenileme hızı ya çok hızlı yada çok düşük.

Arkadaşım Windows logosu gelmeden F8 tuşuyla İşletim Sistemi seçeneklerine gel ve oradan Güvenli Kip'i seçin daha sonra sistem açılınca düşük çözünürlük'te açılacaktır. Denetim Masası > Görüntü > Gelişmiş'te Renk Kalitesini bir kontrol edin bir de yanındaki Ekran çözünürlüğün&#252 ; kontrol edin. Birde o pencere Gelişmiş diye buton olması lazım onu tıklayın ve Monitör sekmesine gidin ve Ekran yenileme sıklığınıda kontrol edin

Eğer bunlar hakkında bilginiz yoksa ayarları şöyle yapın;
    Çözünürlük: 1024 x 768
    Renk Kalitesi : 32 Bit
    Yenile Sıklığı : 60 Hertz

arkadaşlar bilgisayar güvenli kiptede açılmıyor. Windows XP yazısı çıktıktan sonra söylediğim hatayı veriyor. ekran kablosunu kontrol ettim. çıkarıp taktım defalarca. ayrıca bahsettiğiniz gibi bir yazılım da kurmadım.?

Benzer Başlıklar
  1. Yerel Disk sağ tıkladığımda çince bir yazı çıkıyor!

tgy_tfn tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 12
    Son Mesaj: 19.05.2007, 21:01
  2. Ekranda bu çıkıyor!!!

Slim tarafından İnternet, Ağ ve Güvenlik forumunda
    Yanıt: 7
    Son Mesaj: 14.08.2005, 22:35
  3. bazı sayfalarda yazı ve resim karakrerleri büyük çıkıyor

besiktasli34 tarafından İnternet, Ağ ve Güvenlik forumunda
    Yanıt: 1
    Son Mesaj: 03.02.2005, 02:19
  4. Bilgisayar açılın ca bu yazı çıkıyor :(