internet explorer geçmişi sil(tek tek)
PCnet Online forumlarına katılmak için hesap açabilirsiniz.
  • Üye girişi:

PCnet Online forumlarına hoş geldiniz

Sayfa 1 / 2 12 SonSon
13 sonuçtan 1 - 10 arası sonuçlar
    Varsayılan internet explorer geçmişi sil(tek tek)
    Merhaba.İnternet explorer de daha önce girdiğimiz sitelerin adresinin adres çubuğunda görünmesini nasıl engelleriz. internet seçeneklerinden sildiğimde daha önce girdiğim tüm sitelerin adresleri siliniyor.Böyle olmadan yapamazmıyız.Ayrıca internet seçeneklerindeki temporarily internet files ile geçmiş bölümü arasındane fark var.

CCleaner programı ile bilgisayarınızın tüm geçmişini silebilirsiniz.
    DaY_WaLkeR

Maksat hepsini silmek değil de, aradan istediklerinizi silmek ise; Advanced Uninstaller isimli program bu işlevi de yapıyor.
    İçinizde Yeni Şeyler Öğrenme İsteği Kalmadıysa, Yaşlandınız Demektir...

tune-up utılıties programı ilede bunu yapmak mümkün.

kolay gelsin...
    ıntel 4930k-corsaır h100-asus rampage4 extreme-gskıll tridentx 2x8 2400mhz-asus gtx970strix-6tb wd-samsung evo 250gb-corsaır 760T-sync kazemaster-enermax revo 1050watt-aoc i2757fm-samsung sa27950d-logıtech z5500-Z906-creative ZXR-Cyboryg v7-strıke7-logıtech g930 -cyborg mmo7-razer mamba 4g

Katılım Tarihi
    2006
    Yer
    Türkiye/Trabzon/Yomra
    Wink
    Eğer Sadece Internet Explorer 6 (!) Geçmişini Sileceksen İnternet Explorer i aç sonra araçlar İnternet Seçenekleri (ya da özellikler Ben 7 Kulandığım İçin Tam Hatırlayamadım) Geçmişi sil Bas Silsin.İnternet Explorer 7 ise Direk Alt a bas menü çubuğu gelir. araçlar>geçmişi sil de silinir.Google nasıl silinecek die sorarsan araç çubuğu varsa arama yerine önceden aradığın birşeyi yaz ve clear history (geçmişi sil) e tıkla

Kolay Gelsin....

Editaha Sonradan Farkettim.Tek Tek Sileceksen O zaman Geçmişe tıklayacaksın oradan istediklerini silebilirsin.

İnt. Explorer 7 ise sekmenin yanındaki sık kullanılanlara basıp bi yan ekran açılacak oradan geçmişi açıp silebilirsin
    En son HACKER882 tarafından düzenlenmiştir: 17.06.2007 07:52 Sebep: Sonradan Farketme
    Ya Ümitsizsiniz,Ya Da Ümit Sizsiniz...

www.gezdolan.tr.gg

Alıntı Orijinalini Gönderen: HACKER882 Mesajı Görüntüle
    Edit: Daha Sonradan Farkettim.Tek Tek Sileceksen O zaman Geçmişe tıklayacaksın oradan istediklerini silebilirsin.

Geçmişten silmekle, adres çubuğu geçmişi temizlenmez.
    Geçmiş kayıtları, "Documents and Settings" içerisinde dosya olarak saklanır. Ardes çubuğu geçmişi ise, Registry (kayıt defterinde) muhafaza edilir.

regedit kayıt defteri düzenleyicisi ile tek tek silip düzenlemek mümkün. Ama biraz uğraştırır.

Uğraşırım diyen varsa onu da anlatırım

Alıntı Orijinalini Gönderen: shahan Mesajı Görüntüle
    Geçmişten silmekle, adres çubuğu geçmişi temizlenmez.
    Geçmiş kayıtları, "Documents and Settings" içerisinde dosya olarak saklanır. Ardes çubuğu geçmişi ise, Registry (kayıt defterinde) muhafaza edilir.

regedit kayıt defteri düzenleyicisi ile tek tek silip düzenlemek mümkün. Ama biraz uğraştırır.

Uğraşırım diyen varsa onu da anlatırım
    vallaha uğraşırım gönderebilirsen iyi olur

Alıntı Orijinalini Gönderen: gunay_gurer Mesajı Görüntüle
    vallaha uğraşırım gönderebilirsen iyi olur

Pardon yeni okudum yazıyı. Anlatayım:

Çalıştır'a regedit yazıp "Kayıt Defteri Düzenleyicisi" açıyoruz.

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\TypedURLs altında adres satırı geçişi saklanıyor.
    Burada adresler;
    url1
    url2
    url3
    şeklinde son giriş sırasına göre kaydedimiş durumda.
    Bunların içinden ortadan herhangi birini silersek, bu sefer adres satırı geçmişi tamamen fonksiyonunu yitiriyor.

Örneğin burada 47 tane adres kayıtlı duruyor. Biz bunlardan url26 olarak kaydedilen adresi sileceğiz. Olduğu gibi tamamen kaldırmak yerine, çift tıklayıp içini açarak, içeriğini değiştiriyoruz.

Mesela url26'nın değeri "gormeyegedermankenler.com" idi. Biz bunu yapıyoruz "gelecegeumutlabak.com"

Gayet açık oldu umarım

9. Varsayılan
    İşe yarar ve pratik bir ipucu, teşekkürler shahan

güzel bi yöntem valla teşekkürler

Benzer Başlıklar
  1. internet explorer 7.0 kurdum.ama ondan sonra internet gıremedım

cengiz1155 tarafından İnternet, Ağ ve Güvenlik forumunda
    Yanıt: 5
    Son Mesaj: 14.11.2009, 01:11
  2. internet geçmişi

mellick1903 tarafından Yazılım forumunda
    Yanıt: 3
    Son Mesaj: 25.07.2006, 14:00