bilgisayarımdan ses cıkmıyor(etkin karıstırıcı aygıtı yok hatası)
PCnet Online forumlarına katılmak için hesap açabilirsiniz.
  • Üye girişi:

PCnet Online forumlarına hoş geldiniz

+ Başlığa Yanıt Yaz
Sayfa 1 / 2 12 SonSon
8 sonuçtan 1 - 5 arası sonuçlar

Varsayılan bilgisayarımdan ses cıkmıyor(etkin karıstırıcı aygıtı yok hatası)

Etkin karıstırıcı aygıtı yok hatası veriyor,sag alt köşede ses simgesi gözükmüyor pc den hiç ses cıkmıyo ne müzik ne de uyarı sesi gelmiyor.Ayrıca aygıt yöneticisindeki donanım listesi görünmüyor,sistem geri yüklemede olusturdugum geri yükleme noktası silinmiş ağ bağlantısı görüntülenemiyor vs..anakart asus,ses driver ını yükledim program files da gözüküyor ama denetim masasında gözükmüyor..kusura bakmayın biraz uzun oldu ama bi cvp lütfen kafayı yicem bi türlü cözemedim...

Katılım Tarihi
    2005
    Yer
    izmir

Alıntı Orijinalini Gönderen: korex7 Mesajı Görüntüle
    Etkin karıstırıcı aygıtı yok hatası veriyor,sag alt köşede ses simgesi gözükmüyor pc den hiç ses cıkmıyo ne müzik ne de uyarı sesi gelmiyor.Ayrıca aygıt yöneticisindeki donanım listesi görünmüyor,sistem geri yüklemede olusturdugum geri yükleme noktası silinmiş ağ bağlantısı görüntülenemiyor vs..anakart asus,ses driver ını yükledim program files da gözüküyor ama denetim masasında gözükmüyor..kusura bakmayın biraz uzun oldu ama bi cvp lütfen kafayı yicem bi türlü cözemedim...

Yazdıklarınıza bakılırsa sizin sistemde pek düzgün çalışan bir şey yok gibi duruyor. Siz sisteminizi formatladıktan sonra tüm sürücülerinizi sistemin servise Pack'lerini anti virus ve koruma programlarınızı falan yüklediniz mi? Bana sorunun kaynağının sürücü olduğu gibi geldi açıkcası..

sistemim gayet düzgün calısıyordu bütün güncellestirmeler tam sürücüler yüklüydü ancak bir de inspirant mı ne bir vista teması yüklemiştim,sonra bir gün dll uzantılı bir dosyayla ilgili hata verdi(hesap makinesi falan acılmıyordu)bu hatayı cözmek için bir kac güvenlik güncellestirmesini ve vista temasını kaldırdım,hata cözüldü ancak sonrasında da yukarıda yazdıgım sorunlar ortaya cıktı.virüs mü girdi acaba avg free yi kullanıyorum pek etkili diil sanırım..

benımde sorunum aynı yardımcı olsanız sevınırım

Katılım Tarihi
    2007

Masaüstünde Bilgisayarıma sağ tıklayarak Yönet ' e tıklayın.
    Hizmetler ve Uygulamalar başlığı altındaki Hizmetlere tıklayın.
    Sağ tarafta ekrana gelen servislerden "Windows Ses" yada "Windows Audio" ya çift tıklayın.
    Kurtarma sekmesini açın.
    Buradaki "Eylem Yürütme" yazan tüm seçenekleri "Hizmeti Yeniden Başlat" olarak değiştirin.
    Altta bulunan 1 sayısını 0 yapın.
    Uygula diyerek pencereyi kapatın.
    Bilgisayarınızı yeniden başlatın.

Benzer Başlıklar

1. Yanıt: 5
    Son Mesaj: 18.06.2014, 21:42
  2. USB aygıtı tanınmadı hatası?
    maniac_ea tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 10
    Son Mesaj: 04.09.2010, 00:28
  3. ses aygıtı driver hatası
    reis25 tarafından Yazılım forumunda