ssWindows Aşağıdaki Dosya Eksik veya Bozuk Olduğu için Başlatılamadı:
PCnet Online forumlarına katılmak için hesap açabilirsiniz.
  • Üye girişi:

PCnet Online forumlarına hoş geldiniz

+ Başlığa Yanıt Yaz
Sayfa 1 / 3 123 SonSon
14 sonuçtan 1 - 5 arası sonuçlar
    Katılım Tarihi
    2004
    Yer
    Üsküdar

Varsayılan Windows Aşağıdaki Dosya Eksik veya Bozuk Olduğu için Başlatılamadı:

Benim sorunlu bilgisayar yine sorun çıkarmaya başladı.Format öncesi, verilerimi kurtarmak babında bir kaç komut önerebilir misiniz?

Şuradaki pek sonuç vermedi de: http://support.microsoft.com/kb/269075/tr
    En son SamJam tarafından düzenlenmiştir: 01.04.2008 19:21

E hocam zaten ne yapmanız gerektiği koyduğunuz resimde yazıyor XP CD'!sini takarak onarmayı denediniz mi? onarma olmazsa CD'den çalışan linux dağıtımlarını falan kullanarak dosyalarınıza erişebilirsiniz.
    Rüyadan hiç uyanmasan, rüya ile gerçek dünya arasındaki farkı nasıl anlardın?

Windows XP Kurtarma Konsolu

Microsoft Windows XP tabanlı bilgisayarınız düzgün başlatılamıyorsa veya hiç başlatılmıyorsa, sistem yazılımınızı kurtarmanıza yardımcı olması için Windows Kurtarma Konsolu'nu kullanabilirsiniz.
    Windows Kurtarma Konsolu'nu kullandığınızda, Windows grafik kullanıcı arabirimini (GUI) başlatmadan, NTFS dosya sistemine, FAT ve FAT32 birimlerine sınırlı erişim elde edebilirsiniz. Windows Kurtarma Konsolu'nda aşağıdakileri yapabilirsiniz:

İşletim sistemi dosyalarını ve klasörlerini kullanma, kopyalama, yeniden adlandırma veya değiştirme
    Bilgisayarınızı bir sonraki başlatmanızda hizmet veya aygıt başlatmayı etkinleştirme veya devre dışı bırakma
    Dosya sistemi önyükleme kesimini veya Ana Önyükleme Kaydını (MBR) onarma
    Sürücülerde bölümler oluşturma ve bunları biçimlendirme
    Not: Windows Kurtarma Konsolu'na yalnızca yönetici erişebildiğinden yetkisiz kullanıcılar NTFS birimini kullanamaz.

Windows Kurtarma Konsolu'nu Başlatma

Bilgisayarınızı başlatmak için Windows Kurulum disketlerini veya Windows CD-ROM'unu kullanın.
    Onarmak için "Kuruluma Hoş Geldiniz" ekranında F10 veya "R" tuşuna basın.
    Komut Konsolu'nu Kullanma

Windows Kurtarma Konsolu'nu başlattıktan sonra, aşağıdaki iletiyi alırsınız:
    Microsoft Windows(R) Kurtarma Konsolu

Kurtarma Konsolu sistem onarma ve kurtarma işlevleri sağlar.
    Kurtarma Konsolu'ndan çıkmak ve bilgisayarı yeniden başlatmak için "exit" yazın.

1: C:\WINDOWS

Hangi Windows Yüklemesi'nde oturum açmak istiyorsunuz (İptal etmek için ENTER'a basın)?
    İlgili Windows yüklemesinin numarasını girdikten sonra, Windows tarafından yönetici hesabı parolasını girmeniz istenir.
    Eğer yönetici parolası yoksa enter a bastığınızda bu adım geçer.
    Daha sonra şu komutu yazın ve enter a basın.
    chkdsk /p /r
    onarma % 100 olduğunda exit yazarak çıkabilirsiniz.
    yazı kısmen alıntıdır.birazını ben ekledim
    ben daha önce bu yöntemle birkaç kere benzer durumdaki windows u formatsız kurtarmıştım.
    iyi akşamlar.

Katılım Tarihi
    2004
    Yer
    Üsküdar

Chkdsk'nin her türlü versiyonunu çoktan denedim.Değişen bir şey yok ne yazık ki..

O zaman mevcut bölüme yada diğerlerine (varsa tabi) ikinci XP kurabilirsiniz ve böylece açılışta 2 tane XP sorulur, siz de sadece format öncesi dosyalarınıza erişip yedekleme yapmak için kurduğunuz sağlam XP'yi açıp yedeklemenizi yaparsınız; daha sonra da tertemiz formatınızı atarsınız. Bu ikinci XP yüklemesi sadece dosyalara erişip yedekleme amacıyla olduğu için driver, directx antivirüs falan da yüklemenize gerek kalmaz. Geçici yükleme gibi birşey olur işte ve kurulması da 40 dakikayı geçmez kanımca.
    Rüyadan hiç uyanmasan, rüya ile gerçek dünya arasındaki farkı nasıl anlardın?

Benzer Başlıklar

1. eksik veya bozuk system dosyası
    volkanica tarafından Yazılım forumunda
    Yanıt: 15
    Son Mesaj: 11.02.2010, 08:33
  2. sndmisc klasörü kaldırılamıyor :dosya veya dizin bozuk
    veysel23 tarafından Yazılım forumunda
    Yanıt: 4
    Son Mesaj: 08.02.2006, 13:29
  3. win xp'de "eksik veya bozuk dosya" hata mesajı...
    metalci tarafından Yazılım forumunda
    Son Mesaj: 19.04.2005, 13:35
  4. Hdd Gecerisiz Ortam veya İz 0 bozuk
    medomen tarafından Donanım forumunda
    Son Mesaj: 08.03.2005, 14:23
  5. bozuk veya okunamaz dosyayı nasıl silebilirim ?
    rahatol tarafından Yazılım forumunda
    Yanıt: 7
    Son Mesaj: 28.02.2005, 11:35