tarayıcı ile çekilen yazılı kağıtları yazıya dönüştürme programı
PCnet Online forumlarına katılmak için hesap açabilirsiniz.
  • Üye girişi:

PCnet Online forumlarına hoş geldiniz

9 sonuçtan 1 - 9 arası sonuçlar
    Ccoby_8250 Misafir
    Varsayılan tarayıcı ile çekilen yazılı kağıtları yazıya dönüştürme programı
    başlık takigibi bana böyle bir program lazım varda link bulamadım lütfen bana yardım edin

Abbyy Fine Reader OCR programlarının önde gelenidir ancak ücretlidir, ücretsiz ve kaliteli bir OCR programı ise yok gibi bir şeydir.

Katılım Tarihi
    2003
    Yer
    Istanbul&Ankara[ODTÜ]
    Aslında yeni tarayıcıların birçoğunda bu uygulama ek olarak geliyor. HP, Mustek vs gibi. Fakat ABBBY en iyisi tabiki

photoshop yapıyor. arkadaşım yanımda yaptı ancak nasıl yaptığını hatırlamıyorum. öğrenebilirim...

abbyy scan programı tam o iş için ...

Katılım Tarihi
    2003
    Yer
    Istanbul&Ankara[ODTÜ]
    Alıntı Orijinalini Gönderen: ByEGT Mesajı Görüntüle
    photoshop yapıyor. arkadaşım yanımda yaptı ancak nasıl yaptığını hatırlamıyorum. öğrenebilirim...
    Çok merak ettim nasıl oluyor??

7. Varsayılan
    Abbyy Fine Reader bence de bu iş için mükemmeldir, belgede görülen ne varsa olduğu gibi metin haline getirir, istediğin alanı seçersin, türkçe dil desteği sitesinde mevcut, çeşitli formatları tanır, ve daha fazlası,...
    bence başkasını arama istediğin program budur.

resmi sitesi
    Ne OLuRSa OLSuN YaŞaMaYa MeCBuRSuN!!!

Alıntı Orijinalini Gönderen: ByEGT Mesajı Görüntüle
    gerçekten onu ögrensene sen dostum photoshoptan nasıl yapmış,,???

Katılım Tarihi
    2004
    Yer
    ZONGULDAK
    Belgeyi yazdır yazıcı olarak da "Microsoft Office Document Image Writer" seç(Tabi bunun için en az Office 2003 olmalı önceki versiyonlarda bu sanal yazıcı yok) .mdi olarak kaydetmeni isteyecek ve sana kayıt yeri soracak sonunda " Microsoft Office Document Imaging" programı açılacak..
    Bu programda araçlar menüsünde "Metni Word'e gönder" seçeneği var.

Sonra word'e atıyor.Fakat metinleri gözden geçirmen lazım türkçe karakterlerde ve "m" harfinde sorun olabiliyor.Örneğin "m" yi 1n ya da ln olarak görebiliyor.Türkçesi biraz kıt.
    Ama burada önemli bir nokta daha var işin bittikten sonra farklı kaydet'ten ve Word belgesi olarak kaydet.
    Biraz uğraştırıcı görünebilir ama yazmaktan daha az uğraştırıyor.Sonuçta işini görüyor.
    PhenomII X4 955 8 MB, Zalman CNPS10X CPU Fan, Gigabyte 990XA-UD3, Sapphire HD6870 1GB, 3*2GB HiLevel DDR3 1600 MHz, Corsair 120 GB Force GT SATA3 SSD, Seagate 1GB Barracuda ST1000DM003, Samsung 320GB 16M SATA2, LG 22XNS40 DVD-RW, Samsung P2250 2ms DVI LCD Monitor, NetMaster CBW-383Z4 (uydunet modem), OCZ stealthxstream 600W PSU, Minton kasa, VESTEL HT-728DT 5+1, --Windows 7 64bit Ultimate

Benzer Başlıklar
  1. Türkçe Sesi Yazıya Dönüştürme...

Can84 tarafından Yazılım forumunda
    Yanıt: 45
    Son Mesaj: 01.12.2011, 13:00
  2. görüntü dönüştürme programı

cengo tarafından Yazılım forumunda
    Yanıt: 4
    Son Mesaj: 11.11.2008, 11:33
  3. video dönüştürme programı

gerald tarafından Yazılım forumunda
    Yanıt: 1