Disk yazmaya karşı KOrumaLı
PCnet Online forumlarına katılmak için hesap açabilirsiniz.
  • Üye girişi:

PCnet Online forumlarına hoş geldiniz

+ Başlığa Yanıt Yaz
Sayfa 1 / 6 12345 ... SonSon
26 sonuçtan 1 - 5 arası sonuçlar

Varsayılan Disk yazmaya karşı KOrumaLı

Ya bNm pc deN hiç bi aygıta bi sey atamıoruM flash belleğe mp 3 cep telefonuna. disk yazmaya karşı korumalı diyor... soRuN şu beN daha öNce bütüN aygıtlara şarkı mp3 vb. seyler atıo0oduM ama artık hiç bi şey ataMıo0oruM bana sakın belleğin sağında solunda tuş var demeY!N alakası biLe yok HeM oLsa diger belleğe atardım yada mp3 yada tele aciL yaRDıM fo0oRmaT aTıN demeYiN yeNY attım yardımlarınız için şimdideN tşşkR edeR!m ama plz. bilen varsa yazsıN

arkadasım tam olarak bilmiyorum ama surda sanırım anlatılıyor..umarım işine yarar.

http://www.lugatsoft.com/index.php?newsid=1687

ya da;

Başlat/çalıştıra gelip regedit yazıp tamam dedikten sonra;

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Contro l\StorageDevicePolicies kısmından WriteProtect i bulup sağ tıklayıp "değiştir" dedikten sonra orada çıkan değer eğer 1 ise 0 yapın.

Son olarak ControlSet001 ve ControlSet002 kısımlar içinde aynısını uygulayın.

2 gb kingston flash belleğim var. Bilgisayardan diske kopyalama yapmaya çalışınca disk yazmaya korumalı uyarısı çıkıyor. dosyaları içerisinden silemiyorum. Sağ tık menüsünde sil seçeneği yok. Shift + delete de işe yaramıor. Ayrıca disk biçimlendirilemiyor. Komut isteminden de denedim ama olmadı. salt okunuru da kaldırmayı denedim ama etki etmiyor. Hata çıkıyor. dosyaların ismi de değiştirilemiyor. Birkaç bilgisayarda denedim ancak hepsinde aynı sorun çıktı. Bu yüzden Regedit'ten düzeleceğini sanmam. Sanırsam müziklerin olduğu klasörde bir problem var.

Katılım Tarihi
    2008
    Yer
    bEnDe bİlMiOm..

Alıntı Orijinalini Gönderen: ByEGT Mesajı Görüntüle
    2 gb kingston flash belleğim var. Bilgisayardan diske kopyalama yapmaya çalışınca disk yazmaya korumalı uyarısı çıkıyor. dosyaları içerisinden silemiyorum. Sağ tık menüsünde sil seçeneği yok. Shift + delete de işe yaramıor. Ayrıca disk biçimlendirilemiyor. Komut isteminden de denedim ama olmadı. salt okunuru da kaldırmayı denedim ama etki etmiyor. Hata çıkıyor. dosyaların ismi de değiştirilemiyor. Birkaç bilgisayarda denedim ancak hepsinde aynı sorun çıktı. Bu yüzden Regedit'ten düzeleceğini sanmam. Sanırsam müziklerin olduğu klasörde bir problem var.
    arkadaşım ben vista kullanıyorum ama xp de de öledir galiba... sağ tıklayıp özelliklerden salt okunur mu ne onlarla alakalı bişi... tam yardımcı olamadım ama oraları bi karıştırırsan düzelir...
    İmza silindi:
    Yozlaştırılmamış Türkçe Cümleler Kullanınız

Benzer Başlıklar

1. disk yazmaya karşı korumalıysa nasıl kaldırabiliriz
    brstnbl tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 3
    Son Mesaj: 26.05.2007, 21:00
  2. c# la yazmaya çalıştığımız bir program için yardıma ihtiyac
    macb- tarafından Programlama Dilleri forumunda
    Yanıt: 4
    Son Mesaj: 27.11.2006, 20:50
  3. w'ndows y]kled'm klavyem b,yle yazmaya ba;ladi