Word'de sayfa numaralandırma hakkında?
PCnet Online forumlarına katılmak için hesap açabilirsiniz.
  • Üye girişi:

PCnet Online forumlarına hoş geldiniz

+ Başlığa Yanıt Yaz
Sayfa 1 / 3 123 SonSon
15 sonuçtan 1 - 5 arası sonuçlar
    Katılım Tarihi
    2005
    Yer
    izmir

Varsayılan Word'de sayfa numaralandırma hakkında?

Dostlar merhaba?

Bir konuda yardıma ihtiyacım var? Bitirme tezimi tamamlamak üzereyim, kısmetse yakın zamanda masterım tamamlanmış olacak. Son düzenlemeleri yapıyorum ama bir şeyin altında kalkamadım?

Şimdi 190 sayfalık tezin. ilk 15 sayfalık bölümünde ( bu gölüm yök dökümanları, içindekiler, tablolar, şekiller listeleri, özet kısımlarından oluşuyor ) romen rakamları ile sayfa numaralandırması yapmam gerekiyor. Daha sonraki Giriş bölümünden sonra se 1.2.3. olarak numaralandırılmalı. Yani benden istenen bu şekilde ama benim biçim / sayfa numaraları kısmında verdiğim tüm komutlar tezin tümüne etki ediyor?

Yardımlarınızı rica ediyorum..

Uzun zamandır ben sormamıştım foruma kendimi bir garip hissettim :mrgreen:

Sağlıcakla kalın...

fgurhanf8-)
    Tekrar Merhaba PCnet = )

2. Varsayılan

Numaralandırmak istediğin Bölümü Blokla Arçlar Çubuğundan 123 yada nokta lı olarak simgeye Tıkladığın zaman. Her satır başındaki Cümleye Numara Ekler, Nokta Sİmgesi, Romen rakamı EKler. Umarım Sorun buydu : )

Alıntı Orijinalini Gönderen: http://office.microsoft.com/tr-tr/word/HP012265131055.aspx
    Sayfa numaralandırmasını her bölüm veya her kısımda yeniden 1'den başlatma

Örneğin, içindekiler tablosunu i'den iv'e kadar, belgenin geri kalanını da 1'den 25'e kadar numaralandırabilirsiniz. Belgeniz birçok bölüm içeriyorsa sayfa numaralandırmasını her bölüm için yeniden başlatmak isteyebilirsiniz.
    1. Sayfa numaralandırmasını yeniden başlatmak istediğiniz bölümü (bölüm: Belgenin belirli sayfa biçimlendirmesi seçeneklerini belirlediğiniz bölümü. Satır numaralandırması, sütun sayısı veya üstbilgi ve altbilgiler gibi özellikleri değiştirmek istediğinizde yeni bir bölüm oluşturursunuz.) tıklatın.
    2. Ekle sekmesinin Üstbilgi ve Altbilgi grubunda Sayfa Numarası'nı tıklatın.
    3. Sayfa Numaralarını Biçimlendir seçeneğini tıklatın.
    4. Başlangıç kutusuna 1 girin.

İnşallah istediğin gibi olur dostum, umarım 2007 kullanıyorsundur, kolay gelsin.
    En son turuncu_yesil tarafından düzenlenmiştir: 16.05.2008 17:52

Katılım Tarihi
    2005
    Yer
    izmir

turuncu_yesil dostum çok sağol ama office 2003 kullanıyorum. Senin verdiğin yazıda nasıl yapıldığı anlatılmış ama eksik kalmış anlamadım ben açıkcası??

Ben sayfaya numara verebiliyorum ama istediğin sayfalarımın ilk 15'ine romen rakamı ile kalan 180 safyasına da 1 den başlamak kaydıyla normal rakamlar vermek?

yani

i ii iii iv v vi vii viii 1. 2. 3. gibi arkadaşlar..
    Tekrar Merhaba PCnet = )

1. Adım olarak 15. sayfanın sonuna gelerek Ekle menüsünden Kesme.. seçeneğini seçiyoruz, gelen kısımda ise Sonraki Sayfa seçeneğini seçip Tamama basıyoruz.

2. Adım olarak Ekle menüsünden Sayfa Numaraları.. kısmına gelip aşağıdaki seçenekleri aynen seçip Tamam diyoruz.

3- Daha sonra ilk sayfaya tıklayıp tekrar Ekle|Sayfa Numaraları diyerek aşağıdaki ayarları yapıyoruz (Bu kez roma rakamlarını seçeceğiz).

Bu sefer 2003 ve kendim denedim oldu dostum, kolay gelsin tekrar.
    En son turuncu_yesil tarafından düzenlenmiştir: 16.05.2008 21:56

Benzer Başlıklar

1. Word'de sayfa sonu genişliği nasıl ayarlanır?
    ferroburak tarafından Yazılım forumunda
    Yanıt: 6
    Son Mesaj: 03.03.2008, 20:49
  2. Sayfa yenilendikçe değişen link hakkında bilgi
    tktugberk tarafından Web ve Grafik Tasarımı forumunda
    Yanıt: 1
    Son Mesaj: 14.10.2007, 05:02
  3. Word'de yan sayfa kullanımı
    SamJam tarafından Yazılım forumunda
    Yanıt: 2
    Son Mesaj: 06.10.2006, 16:40
  4. Word'de yaz...
    microbe tarafından Yazılım forumunda
    Yanıt: 2
    Son Mesaj: 24.06.2006, 20:49
  5. sayfa tasarımı fiyatları hakkında bilgisi olan var mı?
    myosotis_tr tarafından Web ve Grafik Tasarımı forumunda
    Yanıt: 13
    Son Mesaj: 06.04.2005, 01:21