Bilgisayar geçmiş sıfırlama
PCnet Online forumlarına katılmak için hesap açabilirsiniz.
  • Üye girişi:

PCnet Online forumlarına hoş geldiniz

+ Başlığa Yanıt Yaz
Sayfa 1 / 2 12 SonSon
8 sonuçtan 1 - 5 arası sonuçlar

Varsayılan Bilgisayar geçmiş sıfırlama

arkadaşlar özel bi şirkette çalışmaktayım, yılda 2 defa bilgisayarlar kontrol edilmekte.. bilgisayarda yasak yayın izlenmesi ve yasak resimlere bakmak yasak.. biraz yuz kızartıcı ama bi önceki kontolde bilgisayarda erotik film kayıtlı olmamasına rağmen gelen kontrol ekipi bilgisayarın regetit galiba tam bilmiyorum ama farklı bölümlerinden izlenen klipleri videoları buldular.. bilgisayarı tek ben kullanmıyorum ama bilgisayar benim sorumluluğum altında, bilgisayar benim görüşüme göre temiz fakat benden başka biri neler yapmıştır bilemiyorum... açıkcası bilgisayara FORMAT ATMADAN geçmişini tamamen nasıl silebilim.. üzerindeki yazılımlara kesinlikle zarar gelmemesi lazım.. uzman arkadaşlar lütfen yardım acill

Katılım Tarihi
    2003
    Yer
    Istanbul

başlık düzenlenmiştir. başlıklarımızda "çok acil, hemen bakın" vs önermeler kullanmak forum kurallarına aykırıdır.

sorunuza gelince, bilgisayarın geçmişini tamamen silmenin tek yolu formattır. ancak internet explorer ya da benzeri tarayıcıların geçmişini silmek de bir o kadar kolaydır. seçeneklerden geçmişi sil demek tüm ziyaret edilen dosyaları, cookie dosyalarını toplar temizler.

ancak şöyle bişey var ki, regedit'i temizlemek bir o kadar riskli ve bilgisayarınız için zararlı olabilecek kadar hassas bir işlemdir. regedit, bilgisayarın kalbidir, işletim sistemi orada atar. yanlışlıkla bir string ya da satır zarar görürse, üzücü sonuçlar ortaya çıkabilir..

ama bunu da sizin yerine yapan yazılımlar var. bilgisayara program yükleme yetkiniz var ise, "registry cleaner" programlarından biri veya bir kaçıyla tarama yaptırabilirsiniz.

bu işlemleri yaparsan kalmaz sanırım 1)Baslat/tum programlar/donaltılar/sistem araçları/disk temizleme yi aç ordan temporary files ve silmek istediklerini seç tamam de 2)internet explorer de araçlar internet secenekleri cevrımdısı içerigi sil ve geçmişi sil deyince bişey kalmaz

öncelikle ilginize teşekkür ederim.. bilgisayarda internet yok.. ama nasıl olurda sadece izlediğin bi filmi bulurlar bi türlü anlamıyorum.. nasıl olurda sadece bakılan bi resmi buluyolar anlamıyorum benim bu sorunumu çözerseniz çok iyi olur bayramdan sonra kontrol var eğer bilgisayarda sorun çıkarsa işimizde olacağımız uyarısı aldık dediğim gidi tek kullanan ben olsam sorun değil ama kullanan çok sorumlu tek ben.. varsa bunları temizliyecek bir şey tavsiyenizi bekliyorum mümkünse bilgisayara bişi yüklemeden silim bunları... tekrar teşekkürler

Katılım Tarihi
    2003
    Yer
    Istanbul

şöyle..

şirket bilgisayarları, önceden belirlenmiş işlemlerden birini yürüttüklerinde, bir merkeze rapor vermek üzere ayarlanmışlardır.

bu işlemler ; bir film, bir resim, bir dosyanın eklendiği mail vs. herşey olabilir. şirket bilgisayarı olduğu için, şirket dosyalarının dışarıya sızmayacağından emin olmak için bu tarz "engelleme" politikaları yaygındır.

sonuç olarak, programsız registry'e dalmak... samanlıkta iğne aramaktan farksızdır. 1- ne aradığınızı bilemezsiniz , 2- nerde arayacağınızı bilemezsiniz.

o bakımdan, pek de alternatifiniz kalmıyor gibi bunlardan sorumlu kişiyi bulmaktan başka.

Benzer Başlıklar

1. parola sıfırlama
    morphine tarafından İnternet, Ağ ve Güvenlik forumunda
    Yanıt: 2
    Son Mesaj: 20.11.2007, 22:13
  2. reg kayıtlarını sıfırlama
    Aonghus tarafından Yazılım forumunda
    Son Mesaj: 13.10.2006, 01:55
  3. bios sıfırlama
    sanannd88 tarafından Windows İpuçları forumunda