Yardım: Firefox yeni sekmede istediğim sayfayı açma - Sayfa 2
PCnet Online forumlarına katılmak için hesap açabilirsiniz.
  • Üye girişi:

PCnet Online forumlarına hoş geldiniz

+ Başlığa Yanıt Yaz
Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon
11 sonuçtan 6 - 10 arası sonuçlar

Alıntı Orijinalini Gönderen: blaki Mesajı Görüntüle
    eksiklik değil , bence gereksiz boş çıkması daha iyi
    Gereksiz onca eklenti varken firefoxta neden bu ayrıntıyı atlamış olabilirler ki. Bence de eksiklik. Hatta hızlı sekme açma özelliğinide google chorme den alıntı yapıyorlar ve yeni sürümde bu mevcut olacak.. IE'de bu özellik var ve yeni sekmede istediğin sayfayı açabiliyorsun. Örnek pcnet sayfasına bakınıyorsun ve o esnada google' da birşey arayacaksın, hemen yeni bir sekme açıyorsun ve firefoxta olduğu gibi boş sayfa açılması büyük eksiklik. Ya adres girerek ulaşacaksın yada anasayfa sekmesine tıklayarak ulaşacaksın. Oysa IE'de olduğu gibi olsa hemen yeni sekmede istediğin sayfaya ulaşabilirdin.

iyide firefoxta ilk önceliği olan arama motoru google zaten...yani yeni bir sekme açıp bu sekmedeki google arama kısmına istediğini yazacağına yukarıdaki arama kutucuğuna istediğini yaz gene google da arama yapmış olursun...yada yeni açtığın sekmede url kısmına adres yerine arayacağın kelimeyi yaz yeter...eğer adres yoksa firefox url yi google da arar zaten...firefoxun yeni sekmede boş olarak url vermesinin nedeni tüketicilerin çok çok büyük kısmının bunu beğendiğindendir...mesela cafelere ne zaman gitsem ie yi açınca bir halta yaramaz about:blank sayfası çıkıyor peki ne işe yarar hiç oysa firefox ta yeni sekmeye ya bir şeyi yeni sekmede aç demek için girersin ki zaten senin url yazmana gerek olmaz yada kopyaladığın bir linki url ye yapıştırmak için girersin ki url kısmının boş olması açık ara ile çok daha iyidir bu durumda...şimdi birde mazeret olarak ama google nın sayfasından gelişmiş arama tercihleri yapabiliyoruz dersen zaten benim dediğim yöntemlerle birşey aradığın anda açılan google sonuçları sayfasından da rahat rahat tercih yapabilirsin eline yağışmaz...daha ne istiyosunuz ki..

Katılım Tarihi
    2008
    Yer
    Olmaktan korktuğum yerdeyim

zaten yeni sekme açmaya gerek bile yok bunun için.. Yandaki arama kutucuğuna yazıp alt + enter yapınca otomatik yeni sekmede açılıyor..

Hala anasayfa yeni sekmede açılsın istiyorsanız setare'nin verdiği eklenti ile haledebilirsiniz.. Uzatmaya gerek yok.

fast dial eklentisinide kullanabilirsiniz. yeni sekme istediğinizda about:blank yerine google chrome tarzı ayarlayabileceğiniz 9 link sunuyor.

Katılım Tarihi
    2005
    Yer
    _____İstanbul____

bunu eklenti veya program olmadan yapabilirsin çünkü ben yapabiliyorum mozillada bunu yaparken farenin işaretçisini hani ana sayfa simgesi var üstte ev şeklinde üstüne getir ve farenin tekerlekli kısmında tıklama yap o zaman ana sayfayı yeni bir sekme içinde açıyor

bak burda anlattım

http://www.zshare.net/flash/5495620253669222/

sistem
    Intel Core 2 Quad Q6600 2400 MHz-Asus P5G41T-M LX-xigmatek red scorpion cpu fan soğutucu-MSI 6950 TWİNFROZR2 2GB 256 BİT GDDR5-Xigmatek 700 W psu-kingston ddr3 1333Mhz (2x4) 8 gb ram-320 gb+1 Tb hdd-win7 ULTİMATE 64 bit

Benzer Başlıklar

1. Yerel Disk D: tıklayınca yeni sekmede açılıyor yardım
    mourners tarafından Windows XP forumunda
    Yanıt: 5
    Son Mesaj: 19.08.2008, 12:36
  2. yeni sekmede aclılıs sayfası
    hakannn tarafından İnternet, Ağ ve Güvenlik forumunda
    Yanıt: 7
    Son Mesaj: 05.08.2008, 21:25
  3. ie7 "yeni sekmede aç" seçeneği kayboldu
    e-mutlu tarafından İnternet, Ağ ve Güvenlik forumunda
    Yanıt: 6
    Son Mesaj: 24.01.2008, 09:09
  4. HTML sayfayı istediğim boyda nasıl açabilirim?
    JoShQuNe tarafından Web ve Grafik Tasarımı forumunda
    Yanıt: 3
    Son Mesaj: 02.11.2004, 13:17