Tenda W300D
PCnet Online forumlarına katılmak için hesap açabilirsiniz.
  • Üye girişi:

PCnet Online forumlarına hoş geldiniz

9 sonuçtan 1 - 9 arası sonuçlar

Başlık: Tenda W300D

Unhappy Tenda W300D
    bugün tenda W300D Wireless-N ADSL2+ Modem Router aldım.fakat kurulum cd sinden ülke seçerken Türkiye seçeneği yok.bende default olarak devam ettim ve sonuçta modemle internet bağlantısı sağlayamadım.bunla ilgili yardımlarınızı bekliyorum

Katılım Tarihi
    2007
    Ülke sormasının nedeni VPI VCI ayarlarının otomatik eklenmesi için manuel olarak PPOE VPI = 8 VCI = 35 yap tekrar bağlan girer.

onu da denedim.ve en son kurulumda yapılan ayarları gösterirken ip adresini 0.0.0.0 olarak gösteriyor.fakat pc de ben otomatik olarak al ı işaretlemiştim.

birde tendanın kendi sitesinden driverini indirdim aynı versiyon fakat içinde ISP_en diye yapılandırma ayarları var onun içinden değiştirmeler yapsam sorunu düzeltebilirmiyim?
    driverin linki- http://www.tenda.cn/pdtData/update_e...User_Guide.pdf

Question
    dün akşam internetten modemin driverini indirdim ISP_en isminde yapılandırma ayarları var içinde o ayarlarda değişiklik yapsam sorunu halledebilirmiyim?
    indirdiğim driverin adresi- http://www.tenda.cn/pdtData/update_e...-key-setup.zip

Katılım Tarihi
    2007
    Driver niçin indiriyorsun anlamadım.Bu ethernet çıkışlı bir modem değilmi? ayrıca web tabanlı yönetimide mevcud.Sendeki driver tabikide 0.0.0.0 gösterir ip adresini çünkü algılamaz.

Etherneti bağla 192.168.1.1 den gir admin admin yaz gir kuruluma geç.

driveri dediğim modemin kurulum ayarlarını yapabilmek için cd deki dosyadan internettende indirdim.

Alıntı Orijinalini Gönderen: maske315 Mesajı Görüntüle
    driveri dediğim modemin kurulum ayarlarını yapabilmek için cd deki dosyadan internettende indirdim.
    arkadaşım kolay gelsin. acaba bu modem için görüşlerini alabilirmiyim. bağlantı hızı, kullanırken sorun oluşturuyormu, donmalar oluyormu, kurulum kolaylığı hakkında bilgi verirsen sevinirim.

modem hız bakımından yada donma bakımından bence güzel.özellikle ttnetin verdiği kablosuz modeme göre çok daha hızlı.ama ben internet kafe için aldığımdan dolayı ana makinaya sabit ip vermem gerekiyor fakat ip adresini sabitlediğim zaman internete bağlanamadım.benim gibi bir niyetin yoksa güzel bir alet.