0xc0000005 Hatası
PCnet Online forumlarına katılmak için hesap açabilirsiniz.
  • Üye girişi:

PCnet Online forumlarına hoş geldiniz

+ Başlığa Yanıt Yaz
Sayfa 1 / 2 12 SonSon
6 sonuçtan 1 - 5 arası sonuçlar

Başlık: 0xc0000005 Hatası

Katılım Tarihi
    2010
    Yer
    Serik / Antalya

Exclamation 0xc0000005 Hatası

:arrow:Düzenleme: XP Professional yükledim düzeldi. Donanımsal bir hata değil, yazılımsal bir hataymış...

Arkadaşlar kolay gelsin.

Öncelikle Windows XP Professional Media Center Edition 2005 kullanıyorum (sistemde 2002 yazıyor). Bir kaç gün önce, power-supply'm ve anakart fanım değişti. Pc servisten geldikten sonra, (2 adet harddiskim var) harddisklerimin yerlerini değiştirdim ve format attım. Tabi bu arada da master-slave sorunu yaşadım ve ayrıca ramler de sökülüp takıldı.

Buraya kadar normal.

Ama hala pc ilk açılacağında boot ekranına geçmiyor. Birkaç denemeden sonra sistemi açıyor. Yaşadığım problemle belki bir ilgisi olabilir.:roll:

Sistemi kurdum, driverlerı yükledim ve oyun kurdum. Kurduğum oyunu açmadı; bir Just-in-Time Debugger hatası verdi. İngilizce olarak, "Just-in-Time Debugger etkin" yazıyordu. Bende de o sırada .NET Framework 2.0 SDK yüklüydü ve CLR'den girdim ve hatada yazdığı gibi, Visual Studio > Tools > Options > Debugger > Just-in-Time yaptım ve oradaki Enabled tickini kaldırdım. Bu sefer de aynı hatayı disabled olduğu için verdi...

Biraz internetteki araştırmamdan sonra Dr. Watson 'ı aktif hale getirdim. Bu sefer de 0xc0000005 hatasını aldım.

Daha sonra format attım belki düzelir diye, fakat sonuç yine aynı...

Bir forum sitesinde, sistemin bozuk dosyaları kendisi onarması için;
    1- XP cd'sini tak
    2- Başlat > Çalıştır > " sfc /scannow " yaz
    yönergelerini gördüm ve uyguladım.

Ancak sürekli Windows XP Professional cd'si takmam gerektiğini söyledi ve hata verdi. Benim sistem Media Center olduğu için herhalde.

:!: Son olarak da, tekrar JIT 'i denemek için Visiual Studio 2008 kurdum. İlk olarak "An unhandled win32 exception in FIFA10.exe [4700]" gibi bir hata aldım. Debug etmek ister misiniz diye soruyor, evet dediğim zaman da açılan Visial Studio sayfasında "Unhandled exception at 0x00000000 in FIFA10.exe: 0xC0000005: Access violation reading location 0x00000000." hatası geliyor. Visual Studio sayfasındaki Call Stack bölümünde de;

00000000()
    FIFA10.exe!00408fd9()
    [Frames below may be incorrect and/or missing, no symbols loaded for FIFA10.exe]
    kernel32.dll!7c817077()

yazıyor.

İşin ilginci şimdi de benzer hatayı daha önce hiç duymadığım ve bilmediğim startup'ta twonkymedia.exe dosyası için alıyorum.

:shock:

Arkadaşlar nedir bu problem :?: Hastamız iyileşir mi, ne olur ? (:
    Bu problemi yaşayan çok kişi var ama sağlam bir düküman yok, support.microsoft.com 'da bile... O yüzden ben de arama sonuçlarından yakalayan çok olsun diye uzata uzata yazdım.

Yardımlarınızı bekliyorum...
    En son supertazzik tarafından düzenlenmiştir: 27.06.2010 20:50

Katılım Tarihi
    2010
    Yer
    Serik / Antalya

yardım eden çıkmayacak heralde ?

İlk olarak 2 diski ayrı bağla yani iki ayrı noktadan ide1 birinci disk ide2 ise 2.diski hemde cd sürücü tak setup gir boot hdd1 yap ki sistem boot ederken cd den açmaya çalışıp takılmasın diğer bir konu ise sisteminde "exe" hataları iki sebebi var ram veya virus...

Katılım Tarihi
    2010
    Yer
    Serik / Antalya

Alıntı Orijinalini Gönderen: networkenginer Mesajı Görüntüle
    İlk olarak 2 diski ayrı bağla yani iki ayrı noktadan ide1 birinci disk ide2 ise 2.diski hemde cd sürücü tak setup gir boot hdd1 yap ki sistem boot ederken cd den açmaya çalışıp takılmasın diğer bir konu ise sisteminde "exe" hataları iki sebebi var ram veya virus...
    virüs olması imkansız gibi birşey.. bence de ramde sorun var. fakat bu ramlerin değiştirlmesi gerektüği anlamına mı gelir ?

Katılım Tarihi
    2010
    Yer
    Serik / Antalya

Angry

Alıntı Orijinalini Gönderen: supertazzik Mesajı Görüntüle
    virüs olması imkansız gibi birşey.. bence de ramde sorun var. fakat bu ramlerin değiştirlmesi gerektiği anlamına mı gelir ?
    Ramlerden kaynaklanan bir sorun yokmuş...

Benzer Başlıklar

1. office 2007 kurulum hatası ve kaldırma hatası
    ismailalgun tarafından Yazılım forumunda
    Yanıt: 11
    Son Mesaj: 11.11.2011, 15:28
  2. Yanıt: 2
    Son Mesaj: 06.06.2010, 01:05
  3. Yanıt: 6
    Son Mesaj: 31.03.2008, 18:46
  4. MSN 8,5 ve (0xc0000005) hatası
    murath tarafından İnternet, Ağ ve Güvenlik forumunda
    Yanıt: 5