ses kesik kesik çıkıyor..
PCnet Online forumlarına katılmak için hesap açabilirsiniz.
  • Üye girişi:

PCnet Online forumlarına hoş geldiniz

+ Başlığa Yanıt Yaz
5 sonuçtan 1 - 5 arası sonuçlar

Varsayılan ses kesik kesik çıkıyor..

Selam, pcnet kullanıcıları
    öncelikle çok ilginç ve gizemli bir olayla karşı karşıyayım..
    gezmediğim forum yapmadığım işlem kalmadı(format dışında)
    Sorunum: ses kesik kesik geliyor. bazen hiç gelmiyor..
    format öncesi belki olur diye sizlere danışmak istedim.
    sorunumun nedeni ses driverı değil (güncel) kablolar değil(sağlam)
    Sorunumu bulamadım ama pc imdeki anormallikleri anlatayım
    -bir kere CPU kullanımım çok anormal %100 bunun nedeni bios ayarları bozulmuş olabilirmiş.
    -bir diğeri VIA HD AUDIO DECK driver yazılımı "bazen" (her zaman değil) jack takıldı diyor ve 1 saniye geçmeden jack çıkarıldı diyor. ve bunu yüzlerce kez tekrarlamaya başlıyor.
    -pc yi gün içinde ilk kez açışımda 2-3 saat ses sorunu olmuyor. sonrasında ses ya komple gidiyor yada kesik kesik gelmeye başlıyor. sonra tekrar kapatıp açıyorum sorun devam ediyor.. ertesi gün yada 4-5 saat sonra düzeliyor sonra yine aynı..

sıcaklık ile ilgili bir şey olabilir mi ? pc de tek fanım var ve o da çalışmıyor. kasam açık olarak duruyor. (power supply kablosu yetmedi)ama bundan 3 ay öncesinde de aynı şekilde kullanıyordum bir sorun yoktu

bir forumda buna sebep olarak ekran kartı driverının güncel olmaması diyorlardı. ATI ekran kartını güncellemeyince pc yi kastırıyormuş. ekrana yansımasada sese yansıyormuş. ama ilk açtığımda bir sorun olmuyor ?

işte böyle saçma bir durum içindeyim

en çok medet umduğum abilerimden yardımlarını esirgememelerini ve çok konuştuğum için beni affetmelerini diliyorum.

ve hepinizin huzurunda WİNDOWS 7 ye buradan LANET okuyorum !

essoloube Misafir

Görev yöneticisinden CPU'nun hangi program tarafından kullanıldığını kontrol edip, sorunlu uygulamayı sonlandırarak bilgisayarınızı hızlandırabilirsiniz (ya da duruma göre uygulamaları kullanış şeklinizi değiştirebilirsiniz)
    Bir diğer alternatif önerim ses kartınıza ait yazılımı kapatarak bilgisayarınızı kullanmanız. Kimi zaman bu programlar kendi içerisindeki ayarlar windows'un varsayılanlarını baskılayabiliyor ve bu da bazı istenmeyen saçmalıklara mahal verebiliyor.
    Ayrıca merak ettiğim, ses kartı sürücünüz sorunsuz ve ses sisteminize ait kablolarda sorun olmayabilir; ancak sorun ses kartınızdaki girişlerde veya ses sisteminin kendisinde olabilir, bahsettiğim gibi bir problem olmadığından emin misiniz? O yüzden başka bir ses sistemini kendi bilgisayarınızda, kendi ses sisteminizi de imkanınız varsa başka bir bilgisayarda deneyiniz ki sorununuzun temeline daha rahat inebilelim.
    Fan konusunda ise tavsiyem kısa zamanda bilgisayarınızın fanını yeniden çalışır hale getirmeniz. Kasalar tasarımları itibariyle hava dolaşımını ve fanların konumu itibariyle de bu hava dolaşımını en iyi sağlayacak şekilde yapılmıştır. Kasanızı açık tutarak hem bilgisayaraınız dış etkenlere açmış oluyorsunuz (toz gibi) hem de bilgisayar içerisindeki havanın tam olarak dolaşımını sağlamamış oluyorsunuz. Ancak bunun aşırı ısınmaya, CPU kullanımının artmasına ya da ses kartınızda sorunlara yol açacağını zannetmiyorum.

Katılım Tarihi
    2009
    Yer
    İyilik,Sevgi Olan Her Yerde...

Bu sorununuz %80 donanımsal çünkü kendi kendine bir gidip gelmesi çoğunlukla kımıldama veya Elektriksel kaçaklık veya temassızlıktan meydana gelir motherboard ınızı yani anakartınızın ses bağlantı noktalarına bakın anakartınızın ve jackınızın girişinde de problem olmassı gerekiyor diğer türlü olansa %10 Bilgisayarınızda kodek codec yüklüyse kaldırıp komple taratıp temizledikten sonra bir deneme yapın videoizleme mp3 çalar gibi izleme çalma programlarıda varsa silin windows media player hariç ancak kodek yüklerken onun için de kodek yüklediyseniz onuda silmeniz gerekecek. Geri kalan %10 ise yanlış driver yüklemeyle veya Haporlörle ilgili bir problem yani içinde ki bass kolonlarında tel cıkması veya düşmesi gibi sorunlar oluşmuş olabilir...

essoloube yanıtınız için teşekkürler
    -görev yöneticisinden tüm programları kapadım. sadece sistem programları çalışıyordu fakat yine %96 civarındaydı..
    -sürücüyü kapatıp da denedim yine fayda etmedi
    -pc ye başka bir kolon takıp denedim. ses yine kesik kesik gelmeye devam etti..

murat5038 size de ilginizden dolayı teşekkür ederim.
    sanırım haklısınız. codec paketlerini ve diğer yazılımları sildim yine olmadı. hatta son zamanlarda yüklediğim tüm programları sildim.
    girişlerde sorun olduğunu zannetmiyorum. çünkü hiç bir temas yokken kendi kendine kesilip geri geliyor. ses kartı veya anakart olabilir belki.
    fakat şu CPU hala kafamı karıştırıyor..

Katılım Tarihi
    2009
    Yer
    İyilik,Sevgi Olan Her Yerde...

ö.d de kesin dediklerimden çıkacak donanımını kontrol et %50 Donanım %50 elektrik kaçağından dolayıdır ozaman çünkü elektrik kaçağı aynen dediğin gibi yapar,ses kartı kullanıyorsan yrinden oynama veya girişlerinde sorun olabilir..olmazsa bir bilgisayarcıya göster...

Benzer Başlıklar

1. İnternet Kesik kesik ve yavaş geliyor..
    dejo tarafından İnternet, Ağ ve Güvenlik forumunda
    Yanıt: 0
    Son Mesaj: 20.10.2010, 05:10
  2. Ekran Kesik Kesik Oluyor..
    Denibo tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 5
    Son Mesaj: 08.08.2010, 19:42
  3. sistem saati çalışmıyor ve görüntüler kesik kesik
    solomon tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 1
    Son Mesaj: 19.08.2009, 13:32
  4. ses arada kesik kesik çıkıyor..