İnternet Explorer'i tamamen Silmek
PCnet Online forumlarına katılmak için hesap açabilirsiniz.
  • Üye girişi:

PCnet Online forumlarına hoş geldiniz

+ Başlığa Yanıt Yaz
Sayfa 1 / 2 12 SonSon
7 sonuçtan 1 - 5 arası sonuçlar
  1. Varsayılan İnternet Explorer'i tamamen Silmek
    SLmlar
    explorer' acınca bilgisayar kitleniyo ve 1-2 dakka sonra acılıyo eger bunu internette isem baglantım kopuyo bu yuzden operayı yukledim onla gidiyorum ama msnmis icqmus gibi programlar acınca yine kitleniyor ben tamamen silmek istiyorum kendi unistall'u yok windows bilesenlerindede yok bunu nasıl yapıca?
    Tesekkurler

Katılım Tarihi
    2003
    Yer
    İstanbul
    Windows\inf dizini içinde sysoc.inf diye bir dosya var. (inf dosyaları gizlidir)
    Önce bu dosyanın her ihtimale karşı yedeğini al. daha sonra dosyayı açarak "games" ile başlayan paragraftaki bütün "hide" ifadelerini sil. Ama sadece bu ifadeleri sil virgül falan silme.dosyayı kaydet ve kapat
    daha sonra program ekle kaldır a girip windows bileşenlerini ekle kaldıra gir. buradan IExp.ı işaretle ve kaldır.

p.s.:kesin işe yarar diyemem, İnşallah olur.

p.s.2: XP için

3. Varsayılan
    merhaba sistem icinde sysoc.inf dosyasını bulamadım vede yapamadım... :cry:

Katılım Tarihi
    2003
    Yer
    Eskişehir
    selamlar...

windows un entegre bir parçası olan ie yi sistemden tamamen kaldırmak mümkün değil,ancak kullandığın opera tarayıcısında yapacağın ayarlar ile sisteminin ie yokmuş gibi davranmasını sağlayabilirsin.
    bunun için;
    opera'dayken file menüsünden preferences 'a girip Default Application bölümüne gelip
    HTML documents , URL shortcuts ve son olarak check if opera is default browser on startup
    seçeneklerini işaretlersen icq msn ve diğer uygulamalar bir siteye bağlanacakları zaman opera yı kullanacaklardır..
    (Türkçe opera kullanıyorsan takip etmen gereken menüler dosya>seçenekler/varsayılan yazılım ile aç)

bir grup üniv. li gencin yazdığı bir program windows a zarar vermeden i.e. ı kaldırabiliyordu programın ismini şu an hatırlayamıyorum, olmazsa daha sonra yazarım..

iyi çalışmalar........................................ ........

Katılım Tarihi
    2003
    Yer
    İstanbul
    sysoc.inf dosyası ve inf klasörü gizlidir. Görebilmek için klasör seçeneklerinden gizli dosyaları gösteri işaretlemek lazım.

Benzer Başlıklar
  1. Dosyaları tamamen silmek

pcalata tarafından Yazılım forumunda
    Yanıt: 13
    Son Mesaj: 06.12.2010, 21:58
  2. hdd'den tamamen silmek?

kutlu tarafından Yazılım forumunda
    Yanıt: 13
    Son Mesaj: 02.09.2008, 23:29
  3. Kaspersky İnternet Security 6 var.Bunu silmek istiyorum

hooper tarafından Yazılım forumunda
    Yanıt: 10