Türkçe Sesi Yazıya Dönüştürme... - Sayfa 3
PCnet Online forumlarına katılmak için hesap açabilirsiniz.
  • Üye girişi:

PCnet Online forumlarına hoş geldiniz

Sayfa 3 / 5 İlkİlk 12345 SonSon
46 sonuçtan 21 - 30 arası sonuçlar
    Katılım Tarihi
    2004
    Yer
    İstanbul Avrupa Yakası
    Türkçe metinleri sese çeviren geveze=gvz var.
    www.gvz.com.tr
    adresinde demosu var.deneme yapabilirsin.

Türkçe metinleri sese çeviren geveze=gvz var.
    www.gvz.com.tr
    adresinde demosu var.deneme yapabilirsin.
    Evet demosu gerçekten güzel ama o program lisanslı..

Az önce www.gvz.com.tr un Müşteri hizmetlerini aradım fiyatının 300 küsür YTL olduğunu söylediler şok oldum.
    Korsana karşı da bi port kullanıyorlarmış o port olmadan program çalışmıyormuş

Bilginize

pegacorn Arkadaşıma katılıyorum bende via voice nin usb 10 pro sürümü var. daha önce bu programın Türkçe destek içerdiğinide pc nette görmüştüm arkadaşlar lütfen programın türkçe yaması desteği varsa yardımcı olurmusunuz programı isteyenler haber versin bişekilde bi yere upload edelim herkes faydalansın

http://rapidshare.de/files-en/577808...ANLAR.zip.html
    gvz'yi burdan indirebilirsin ve güle güle kullanabilirsin :lol:

Arkadaşlar IBM via voice 10 usb pro programını türkçe yaması lazım .Nette heryere baktım IBM in kendi sayfalarında da yok fakat programını türkçe desteği olduğunu biliyorum lütfen yardım edermisiniz :cry:

WinPeAcE arkadasim bende geveze yi indirmek istiyorum fakat indiremedim lütfen yard1mc1 olurmusun

7. Varsayılan
    Ses tanıma yazılımları içinde ViaVoice Pro’nun en son sürümü olan 9.0’ı başarılı bir yazılım yapan özelliklerin başında yüksek kelime tanıma kapasitesi ve sadece konuşarak sörf yapabilme gibi özellikler bulunuyor.

Ayrıca program Word ile Office XP'nin kendi konuşma motorundan bile daha uyumlu çalışabiliyor. Dezavantajı ise fiyatı. Yeni sürüm ile köklü bir değişiklik
    de sunmayan program bir önceki sürümü ile hemen hemen aynı. Program halen kurulduktan sonra sabitdiskinizden 500 MB’lık oldukça yüksek sayılabilecek bir disk alanı götürüyor.

Hatta iç yapısındaki değişikliklerin haricinde ViaVoice'ın kullanıcı arabirimi bile aynı kalmış. Yeni sürümde de, program konuşulan kelime ile ilgili 3 farklı yöntem uygulayabiliyor. İlkinde konuşulan kelimeler, program tarafından tanımlanıp metin kabul eden her uygulamaya aktarılabiliyor.

Diğer bir yöntemde ise konuşma ile komut verilmesi ve hemen hemen her Windows uygulamasının kullanılması sağlanabiliyor. Diğerlerinden tam ters şekilde çalışan sonuncu yöntemde ise program yazılı olan metni okuyor.

Sonuç: Eğer zaten bir önceki sürüme sahipseniz güncellemeye hiç gerek yok. Ama elinizdeki 7.0 ya da daha önceki bir sürüm ise mutlaka güncelleyin. Para harcamak istemiyorsanız Office XP'nin kendi programı da size yetecektir. "CHIP Mart.2005 yazılım incelenmesinden alınmıştır" ...

Geveze programini kurdum fakat müsteri hizmetlerinden hard disk seri numarasini söyleyip bir numara almam gerekiyormus.Müsteri hizmetlerini arad1m bir sürü numara ad soyad istiyolar sonra arayim dedim kapattim .Programi nasil çalistiracagiz lütfen yardim

9. Varsayılan Re...
    KAZIMUGUR

Nereden: Antalya
    Cum Mar 11, 2005 10:25 am

--------------------------------------------------------------------------------

Dontforget arkadaşım,verdiğin linki hatırladım.O zamandan sonra GVZ nin tam sürümünü deneme fırsatım oldu.Türkçe kelimelerde gayet başarılı,çok az hata ile yazabiliyor.Güzel günler dilerim.

dontforget

Cum Mar 11, 2005 11:24 am

--------------------------------------------------------------------------------

KAZIMUGUR demiş ki:
    Dontforget arkadaşım,verdiğin linki hatırladım.O zamandan sonra GVZ nin tam sürümünü deneme fırsatım oldu.Türkçe kelimelerde gayet başarılı,çok az hata ile yazabiliyor.Güzel günler dilerim.

Sayın Kazım UGUR,
    Adı geçen yazılımı test etme olanağı bulduğunuza göre sayın saygıdeğer
    dostumuz "Can84" ün açmış olduğu sütuna testlerle ilgili bilgi,beceri ve
    deneyimlerinizi detaylı bir şekilde yazarsanız,hem sütunda adı geçen diğer
    yazılımlarla karşılaştırma olanağı doğar, hem de PCnet Bilgisayar dergisi
    okur ve üyeleri detaylı bir şekilde yararlanmış olur...

Selam ve Saygılar...

Varsayılan güzel
    bence güzel bir program ama daha ayrınyılı olablir

Benzer Başlıklar
  1. konuşmayı yazıya dökmek

ahmetkaracan tarafından Yazılım forumunda
    Yanıt: 14
    Son Mesaj: 10.04.2010, 07:27
  2. yazıya tıklayınca link

health_water tarafından PCnet forumunda
    Yanıt: 2
    Son Mesaj: 04.09.2006, 14:38