Türkçe Sesi Yazıya Dönüştürme... - Sayfa 3
PCnet Online forumlarına katılmak için hesap açabilirsiniz.
  • Üye girişi:

PCnet Online forumlarına hoş geldiniz

+ Başlığa Yanıt Yaz
Sayfa 3 / 10 İlkİlk 1234567 ... SonSon
46 sonuçtan 11 - 15 arası sonuçlar

Varsayılan FW

"rafet32"...
    Dragon naturally Speaking yazılımını test ettiğinizden söz ediyorsunuz
    öyleyse sesleri yazıya dönüştüren bir yazılım mevcut demektir. böylece
    dünya vatandaşlarının boş oturmadıkları gözlemlenebilinmiştir. peki biz
    TC vatandaşları bu konuda ne yapabiliriz? En azından böyle bir yazılımın
    mevcudiyeti üzerinden Türkçeleştirme ve geliştirme olanağı olabilirmi ne
    dersiniz? Yorum,bilgi,beceri ve görüşleriniz lütfen..?
    "dontforget"...
    Önerileriniz üzerine adı geçen yazılımı test aşamasına getirdim,ha bu arada yazılımın ismini yanlış yazmışlar doğrusu "Dictation 2004" olacak.
    Peki bu yazılımı Türkçeleştirme,geliştirme uygulama olanağı olabilirmi.?
    Saygılar,selamlar.

Alıntı Orijinalini Gönderen: rafet32
    Dragon NaturallySpeaking programın gerçek adı
    http://www.scansoft.com/NaturallySpeaking/
    buda yazılım firmasının adresi
    ama şu kadarını söyleyeyim programı kurduktan sonra sana bir dizi ses egzersizi yaptırıyor. bu sayede sisizn ses karakterinizi analiz ediyor. bu işlemleri başarı ile geçemezseniz program kullanılamıyor. bu aşamayı geçtikten sonra programla istersen pc ni sesle kumanda edebilirsin istersen metin editörünü açıp ingilizce söylediğin kelimeleri metin olarak yazdırabilirsin
    Arkadaşım peki bu program ücretlemi?Ben bu siteden nasıl indireceğim bulamadım da.

tam 340 syfa hazırlamak zorunda olduğum bir yazı için bende aramada bulunmuştum inndir.comda birşeyler var ama bana yardımcı olmadı o programlar. bilmiyorum bir verdiğim sayfada bi aram yap istersen hatta bulursan bi şeyler burda yazda bende alayım. sonuc olarak o 340 sayfayı tek tekyazdım :twisted:

4. Varsayılan

Bahsettiğiniz ses tanıma - voice recognition - yazılımlarına net üzerinden araştırarak ulaşabilirsiniz.Şuan için bu teknoloji deneme safhasında -en azından mevcut olan ve dağıtımı yapılan yazılımlar öyle - ,çoğu özellikle ingilizce dil destekli.Türkçe dil desteği maalesef şuan için hayal gözüküyor.
    En başarılısı IBM in " Via Voice " serisi.Dragon Naturally Speaking bir diğer başarılı yazılım.Kullanım için sisteminizde visual basic ve en önemlisi microsoft speech engine kurulu olması gerektiğini hatırlatayım.Via Voice u deneme fırsatım oldu.öncelikle sizlerinde belirttiği gibi giriş safhasında diksiyonunuzun tanımlanması için bir dizi ingilizce metin okuyorsunuz mikrofona,ne kadar çok metin egzersizi yaparsanız yanlış ses tanıma yüzdesi o kadar az oluyor.Yaptığım denemelerden oldukça memnun kaldım,özellikle mail ve word üzerinde çalışma gayet başarılı.PC ye nerdeyse her türlü komutun sesli verilebilmesi çok hoş,özellikle surf esnasında çok rahat oluyor.Makrolar oluşturma şansınız var,ben birkaç türkçe kelime oluşturarak bunları belirli komutlara yönlendirdim ve işe yaradı.Fakat tam türkçe tanıma için koca bir sözlüğü tanımlamanız gerekir ki buda imkansız.
    Herneyse,daha fazla başınızı ağrıtmayayım,başlığı görünce dayanamadım tecrübelerimi yazayım dedim.

Sağlıcakla

Katılım Tarihi
    2004
    Yer
    Istanbul

Bu adresten o istediğin programın çeşitli versiyonları var.Sen galiba DOWNLOAD edemiyorsun!Buradaki exe dosyasına tıklayınca download edebilirsin. http://support.scansoft.com/downloads/default.asp

Benzer Başlıklar

1. konuşmayı yazıya dökmek
    ahmetkaracan tarafından Yazılım forumunda
    Yanıt: 14
    Son Mesaj: 10.04.2010, 08:27
  2. yazıya tıklayınca link
    health_water tarafından PCnet forumunda
    Yanıt: 2
    Son Mesaj: 04.09.2006, 15:38
  3. Resimleri yazıya çevirin...
    Cnyt tarafından İnternet, Ağ ve Güvenlik forumunda
    Yanıt: 11