Sayfa 1 / 4 1234 SonSon
32 sonuçtan 1 - 10 arası sonuçlar

Exclamation Windows Açılmıyor?

Arkadaşlarr Lütfen yardım edin Laptop'u açtığımda bios ekranından sonra aşağıdaki yazıları alıyorum ve ardından _ (altçizgi) yanıp sönüyor..

SİS191 UNDI, PXE-2.1
    Copyright (C) 2003-2006 Sis Corporation

SİS191 PXE BootROM v1.3 Use BEV/BBS
    PXE-E61: Media test failure, check cable
    PXE-M0F: Exiting SİS191 PXE BootROM.

SİS191 UNDI, PXE-2.1
    Copyright (C) 2003-2006 Sis Corporation
    _

Arkadaşlar acil yanıtlarınızı bekliyorum beni bu dertten kurtarın!

2. Varsayılan

Arkadaşım sorunun aynısı bendede vardı. Formatladıktan sonra nedense öyle olmuştu. biosa gir ve boot sıralamanı düzgün yap. sorun oradan kaynaklanıyor. Tabeiki benim pc dizüstü.

Katılım Tarihi
    2007

Donanımsal bir sorun yapacak birşey yok.

Arkadaşlar bende de windows xp açılmıyor xp ekranında imleç ilerliyor fakat bi süre sonra donup kalıyor ve pc açılmıyor.Sorunu formatla çözmeye çalıştım fakat formatı da kabul etmiyor pc.Biligisayarım Acer 5100 laptop.Kendi kurulum cd si war onunla formatlamaya çalıştığımda ''Loading RamDisk İmage'' dan sonra gelen please wait bölümünde takılıp kalıyor.Normal xp cd siyle format atamaya çalıştığımda ise windows kur ekranında bazı şeyleri yüklüyor daha sonra siyah ekran çıkıyor imlecin sektiği ekran orada takılıyor ilerlemiyor.Harddisk i çıkardım tekrar taktım sorun hard diskten dir diye fakat bi şey değişmedi.Fanı temizledim olmadı.Acaba sorun nedir nasıl halledebilirim.Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Varsayılan Ubuntu???

Ubuntuyu indirdim yaklaşık 713 MB iso dosyası halinde dvd ye yazdırdım ama pc açılışta dvd yi okumadı.bunu windows başlarken çalışır bi dvd haline getirmem gerekiyor sanırım.Nasıl yapabilirim?

Sa Kardesım Dvd Yı Gosdermenın TEK Yolu Pc Acılırken Setup'a Gır Oradan Boot Menusune Gec Fırst/Secon/thırt Yazar Dvd Dnı Fırst Sırasına Gecır Enter Tusu Ile O Olmazsa Eger Kalavyenın Sagındakı (+) Tusunu Kullan Sonra f10 Yap Cık Dvd Den Baslıcak Dır

Bios'tan o ayarlar zaten yapılı benim demek istediğim iso yu dvd ye yazdırmakla alakalıydı.Onuda galiba nero yapıyormuş deneyecem birazdan.

Varsayılan Ubuntu

Ubuntuyu kurdum system den partition editor e girdim pc nin hardiskini açtı burda ne yapmam gerekiyor?Yardımcı olurmusunuz.

3765 dediklerinizi yaptım.Pc yi açtığımda şöyle bi uyarı verdi.This is not bootable disk.Please insert a bootable floppy and press any key to try again.Bu sefer disk i görmedi galiba bi yerde hatamı yaptım acaba?

fat32 den ntfs ye çevirdim bu seferde bootmgr is missing uyarısı veriyor.

Benzer Başlıklar

1. Windows Açılmıyor
    pioneer_89 tarafından Windows XP forumunda
    Yanıt: 0
    Son Mesaj: 10.03.2009, 00:23
  2. windows açılmıyor
    sahtepass tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 6
    Son Mesaj: 02.02.2009, 02:05
  3. windows açılmıyor
    melan tarafından Yazılım forumunda
    Yanıt: 4