Panasonic’in en yenileri huzurlarınızda

Panasonic’in en yenileri huzurlarınızda

2013021121595897572Dört yeni dijital telsiz telefon!

Panasonic dijital telsiz telefon (DECT) ürün grubunda dört yeni modelini Panasonic Convention 2013’de tanıttı. Grubun amiral gemileri olan KX-TG6821 ve KX-TG7861 modelleri Gürültü Giderme, Akıllı Fonksiyon Tuşu, Telefon Rehberi Paylaşımı ve isteğe bağlı Anahtar Bulucu aksesuar seçeneği gibi özellikler sunuyor. Tüm telefonlar sıra dışı ses kalitesi, tarz sahibi ince tasarım ve kompakt tasarımlarıyla göz dolduruyor. Aynı zamanda kullanımı kolaylaştırmak için cihaz içi yön bulmayı kolaylaştırıcı menüsüyle öne çıkıyor.

Panasonic yeni akıllı ve tarz sahibi modellerle dijital telsiz telefon ürün grubunu genişletiyor. Aileler için mükemmel bir seçim olan KX-TG6821’in siyah, metalik gri, inci gümüşü, kahverengi olmak üzere her tür dekorasyona uyumlu dört renk seçeneği bulunuyor. KX-TG7861, keskin ve sofistike hatlarla tüm çağdaş ve minimalist evlerin dekorasyonuna katkıda bulunuyor. Yeni modellerin her bir özelliği kullanıcı dikkate alınarak tasarlandı. KX-TG6821’in beyaz arka aydınlatmalı 1,8 inç ekranı ve KX-TG7861’in 1,45 inç renkli ekranı numaralar ve metinlerin okunmasını kolaylaştırırken tuşların büyüklüğü ve sade dizilimi işlem yapmayı kolaylaştırıyor.

 

Akıllı telesekreter fonksiyonu

KX-TG6821’e akıllı telesekreter fonksiyonu olan “Gelişmiş TAM” özelliğinin eklenmesiyle evde ya da dışarıda mesajlarınızı yönetmeniz oldukça kolaylaşıyor. Telesekretere yeni bir mesaj geldiğinde, cihaz sizi sesle uyarabiliyor, önceden kayıtlı bir cep ya da iş telefonuna sesli mesaj veya SMS gönderebiliyor. Böylece mesajı evde olmasanız bile dinlemeniz mümkün oluyor.

 

Her koşulda kesintisiz net görüşmeler

Panasonic’in yeni DECT telefonlarında aynı zamanda konuştuğunuz kişinin bulunduğu ortamda arka plandaki gürültüyü azaltan Gürültü Giderme Fonksiyonu da var. Böylece fonda gürültü bir şekilde oyun oynayan çocuklar olsa bile akrabalarınızla ya da gürültülü bir caddede alışveriş yapan arkadaşınızla telefonda sohbet edebilir, mümkün olan en düşük gürültü seviyesiyle zorluk yaşamadan net bir sesle görüşmeler yapabilirsiniz.

KX-TG6821, önceki modeli gibi elektrik kesintisinde çalışmayı sürdürüyor. Herhangi bir elektrik kesintisinde telefonu temel ünitesine yerleştirerek, ahizenin içerisinde birikmiş elektriği üniteye aktarabiliyorsunuz. Böylece telefon “Speakerphone” modunda 5 saate, “Eller Serbest” modunda ise 2 saate kadar kullanılabiliyor.

 

Akıllı ve kolay bir deneyim

KX-TG6821 aynı zamanda görüşmeleri kolaylıkla yönetmenize imkan tanıyan bir dizi kullanıcı dostu özelliğe sahip. Ahizenin orta alt kısmında bulunan Akıllı Fonksiyon Tuşu, telefonda mesaj ya da kaçırılan çağrı olduğu zaman yavaş, gelen arama olduğunda ya da çalar saat çaldığındaysa hızlı yanıp sönüyor. Işık sönmüş haldeyken tuşa bastığınız zaman cihaz alarmı erteleme moduna alıyor. Işık yanarken basarsanız telesekreter mesajını dinleyebiliyor ya da görüşmenizi hoparlörden yapabiliyorsunuz.

Hem KX-TG6821 hem de KX-TG7861 Paylaşılan Telefon Defteri özelliğiyle rehberdeki kişileri yönetmeye ve diğer aile üyeleri ve ev sakinleriyle paylaşmayı oldukça kolaylaştırıyor. Cihazın tanıdığı farklı ahizelerle telefon defterine girilebiliyor ve kayıtlı kişilere erişilebiliyor. Böylece farklı ahizelerle her birine ayrı ayrı kaydetmeye gerek kalmadan tüm kişiler paylaşılmış oluyor.

 

Anahtarlarınızı bir daha asla kaybetmeyin

Tüm yeni modeller aynı zamanda isteğe bağlı Anahtar Bulucu aksesuarıyla birlikte geliyor. Böylece anahtarlarınızı bulamadığınız için bir yerlere geç kalma probleminiz geçmişte kalıyor. Bunun için tek yapmanız gereken Anahtar Bulucu’yu anahtarınıza ya da evde sıklıkla kaybettiğiniz eşyalara takmak ve bunları bulmak için DECT telsiz telefonu kullanmak. Panasonic’in kablosuz teknolojisi sayesinde, bu aksesuar kapalı mekanlarda 50 metre, açık alanlardaysa 200 metreye kadar uzaklıktaki nesnelerin yerini saptayabiliyor. Ahizenin LCD ekranı kayıp nesnenin ne kadar uzaklıkta olduğunu size söylüyor. Kayıp nesneleri bulmayı daha da kolaylaştırmak için hem ahize hem de Anahtar Bulucu kayıp nesne arandığında sesle sizi uyarıyor. DECT ahize dört farklı Anahtar Bulucu’yu aynı anda kullanmanıza olanak tanıdığından, birden fazla nesneyle de bu aksesuarı kullanabilir, herhangi bir nesneyi arayacağınız zaman bunlar arasında hangi Anahtar Bulucu’yu arayacağınızı belirleyebilirsiniz.

 

Sıra dışı ses kalitesi

DECT piyasasında 15 yıla, ses piyasasındaysa daha da uzun deneyime sahip olan Panasonic, üstün ses kalitesine geldiği zaman bilgi birikimini konuşturuyor. Yeni telefonların tümünde ahizeler ana üniteden uzakta olsa bile olağanüstü netlikte ses kalitesi sunuyor. Cihazlar bunu daha az kesinti yaşanan daha net telefon görüşmeleri sunan hata düzeltme sistemiyle yapabiliyor. Böylece evde ister bodrumda ister avluda ya da terasta, nerede olursanız olun kesintisiz telefon görülmeleri yapabilirsiniz.

Yeni modellerde ayrıca Kişiye Özel Ses Sistemi ile telefondaki sesin şiddetini ayarlamanız da mümkün. Böylece yaşınız kaç olursa olsun rahat ve kolayca telefonda görüşme yapabilirsiniz.

Yorum yazın