Panasonic’in en yenileri huzurlarınızda

Panasonic’in en yenileri huzurlarınızda

20130211220149848722013 model Smart VIERA LED HD TV’ler
Panasonic’in 2013 model Smart VIERA LED HD TV’leri yepyeni akıllı özelliklerle donatılmış. Twin HD Tuner özelliği sayesinde dizi ile maç aynı ana denk geldiğinde birini izlerken diğerini de kaydedebiliyor, ya da maçı televizyonda izleyip aynı anda yayınlanan diziyi uyumlu mobil cihazınıza aktarabiliyorsunuz. İzleyicisini tanıyan ekran, ultra geniş izleme açısı, iyi görüntü kalitesi ve Yüz Tanıma ise Panasonic’in ünlü LED TV ürün gamının diğer yeni özellikleri arasında.

Panasonic, tüm dünyada şık tasarımı, alabildiğine geniş izleme açısı, enerji dostu özellikleri ve olağanüstü görüntü kalitesiyle tanınan Smart VIERA LED/LCD HD TV serisinin 2013 modellerini tanıttı. Kişiye özel kullanım seçeneklerinin fazlasıyla artırıldığı yeni modeller kolay kullanımları, gelişmiş bağlantı seçenekleri ve enerji verimlilikleriyle seyir keyfini yepyeni bir boyuta taşıyor.

 

Ekranından kişiliğinizi yansıtan televizyon

Panasonic’in 2013 Smart VIERA LED TV’leri ile internet, sosyal ağlar ve yüzlerce uygulamaya hızlıca erişebiliyorsunuz. Yeni modellerin en önemli avantajlarından biri ise açılış ekranını tamamen kendinize göre kişiselleştirebilmenizin yanı sıra sayısı on bire kadar çıkan favori uygulama ve servislerinizi anında karşınıza getirmeleri.

WT60 ve DT60 gibi amiral gemilerini de içeren 9 seride toplamda 28 farklı model her evin ihtiyacına uyacak şekilde 19-60 inç arasında boyut çeşitliliğine sahip. 2013’ün tüm Panasonic VIERA LCD modelleri LED olma özelliğini taşıyor.

 

Hem 2D hem de 3D’de iyi görüntü

Panasonic’in yeni Smart VIERA IPS LED TV’lerinin ultra akıcılıkta görüntü ve geniş izleme açısı sunmasının arkasınad geliştirilen teknolojiler yatıyor. Panasonic’in geliştirdiği IPS Panel teknolojisi ile oturduğunuz konum neresi olursa olsun televizyondaki görüntüyü net olarak izleyebiliyorsunuz. Kullanılan özel evre filtreleri sayesinde sunulan bu ayrıcalığın bir sonucu olarak kalabalık arkadaş grubunuzla seyrettiğiniz maçlarda oturulacak yer için mücadele etmenize gerek kalmıyor. Süper hızlı 3600 Hz Arka Işık Tarama (BLS) teknolojisi sayesinde hızla akıp giden görüntülerde en ufak bir donma ya da bulanıklığa tanık olmuyorsunuz. Panasonic’in IPS LED TV’lerinin tarama hızını 3600 Hz’ye çıkarması sayesinde görüntüler her zamankinden daha canlı, daha net ve daha akıcı. Üstelik 16 görüntü seviyesinin kendi ışık seviyelerini alması sayesinde de kontrast yüksek derecede artmış bulunuyor.

2013 Panasonic Smart VIERA LED TV serisinde size ve ailenize özel yepyeni kişiselleştirme özellikleri bulunuyor. Ana Ekranım özelliği sayesinde evinizdeki her kullanıcı en sevdikleri içerikle süsledikleri kendilerine özel karşılama ekranını oluşturabiliyor. Bunun yanı sıra Yüz Tanıma işlevi televizyonun dahili kamerası sayesinde televizyon ekranı sizi tanıyor ve favori içeriğinizi ekrana getiriyor.

Dokun & Paylaş 2.0 özelliği sayesinde o an ekranınızda olan her içeriği akıllı telefonunuza ya da tablet cihazınıza yalnızca tek bir dokunuşla aktarabiliyorsunuz. Ayrıca iOS ya da Android işletim sistemli akıllı cihazlardaki fotoğraf ve videolar televizyon ekranına aynı kolaylıkta aktarılabiliyor.

Panasonic’in seyir keyfinde devrim yaratan kullanım yenilikleri bunlarla sınırlı değil. Yeni Ses Etkileşimi özelliği sayesinde 10 Avrupa dilindeki mesajlarınızı Smart VIERA Touch Pad Kumandasına ya da uyumlu mobil cihazınıza okuyarak televizyonunuza internet adresi ya da sosyal ağ mesajlarınızı girebiliyorsunuz.

Panasonic’in 2013 Smart VIERA LED TV’lerinde bulunan Twin HD Tuner özelliği sayesinde artık televizyon keyfiniz çok daha esnek. Bu özellik sayesinde artık bir programı izlerken diğerini de kaydedebilirsiniz. Maç veya dizi arasında kalan aile üyelerinden biri televizyonda maçı izlerken diğeri de Dokun ve Paylaş özelliği sayesinde diziyi mobil cihazına aktarıp seyredebilir.

Panasonic’in bulut tabanlı internet servisi VIERA Connect, yeni Smart VIERA TV’lerde şimdi daha fazla uygulama, video içeriği ve sosyal ağ seçenekleri sunuyor. Artık her modelde internet keyfi için tarayıcı ve dahili Wireless LAN özelliği bulunuyor. WT60 modelinde bulunan dahili kamera ise Yüz Tanıma ve görüntülü arama özelliklerinde ayrıcalık sağlıyor.

 

Tasarım ve enerji verimliliğinin uyumu

Panasonic’in yeni Smart VIERA LED TV’leri modern tasarımlarıyla göz alıyor. Dar kenarları ve ultra minimalist sabit ayaklarıyla Panasonic WT60 ve DT60 TV’ler görüntüyü sanki hava boşluğunda süzülüyormuş gibi sunuyor, oturma odanıza şık bir hava katıyor.

Daha da geliştirilen yeni LED/LCD paneller enerji tüketimini yüzde 15 oranında azaltıyor. Görüntü parlaklığını odanın parlaklık seviyesine göre ayarlayan Eco Mode ve kullanılmadığı anlarda televizyonu otomatik olarak kapatan Otomatik Bekleme gibi özellikler de cihazın enerji verimliliğini tamamlayan unsurlar olarak öne çıkıyor.

Panasonic’in 2013 Smart VIERA LED HD TV’lerinin mayıs ayından itibaren Türkiye’de satışa sunulması bekleniyor. 2013 VIERA LED TV ürün gamı serisi: WT60, DT60, FT60, ET60, E6, EM6, X6, XM6 ve B6.

3MOS sensörün sağladığı olağanüstü netlikteki görüntüler ve bu görüntülerin kolayca paylaşılmasını sağlayan dahili Wi-Fi gibi bağlantı seçenekleriyle öne çıkan yeni Panasonic Full HD video kameralar, akıllı özellikleriyle artık evlerde gözetleme sistemi olarak da kullanılabiliyor. Panasonic’in bir diğer 2013 sürprizi de “giyilebilen” kamera A100.

Panasonic, 2013 model yeni Full HD video kameralarını tanıttı. Yeni seride HC-X920, HC-V720, HC-V520, HC-V510, HC-V210 ve HC-V110 modellerinin yanı sıra giyilebilir video kamera HX-A100 de bulunuyor.

 

Yorum yazın