Panasonic’in en yenileri huzurlarınızda

Panasonic’in en yenileri huzurlarınızda

2013021122031110672Yeni Viera teknolojileri
Panasonic’in 2013 Smart VIERA TV ürün gamı sahip olduğu akıllı özelliklerle seyir keyfine hem eğlence hem de farklılık katıyor.

Merakla beklenen maç, kaçırılmaması gereken dizi bölümü ya da eğitici program aynı ana denk geldiğinde artık endişelenmenize gerek yok. Panasonic Smart VIERA TV deneyiminin yeni özelliği Twin HD Tuner sayesinde hiçbir program, dizi ya da maç kaçmıyor. Twin HD Tuner’ın, İzle & Paylaş, Çift İzleme, İzle & Kaydet ve İzle & Zapla modları bulunuyor. Bu modlar ile aynı anda iki program yayınlandığında siz programlardan birini izlerken diğer programı kaydedebiliyor, uyumlu akıllı telefon ya da tablete aktarabiliyorsunuz. Ayrıca ekranı ikiye bölerek iki farklı kanalda neler olup bittiğini takip edebiliyorsunuz. Twin HD Tuner 2013 Panasonic Smart VIERA TV ürün gamı kapsamında plazmada ZT60 ve VT60 serilerinde, LED/LCD modellerinde ise WT60 ve DT60 serilerinde bulunuyor.

Panasonic Smart VIERA konseptinin yeni özellikleri televizyonu evdeki cihazlarla daha hızlı ve daha kolay bağlama imkânları sunuyor. Dokun & Paylaş 2.0 işlevini de içeren VIERA Remote Uygulaması 2.0, akıllı telefonunuzu ya da tabletinizi televizyonun ikinci ekranı olarak kullanmanızı sağlıyor. Android ve iOS işletim sistemli cihazlarla uyumlu uygulama USB 3.0 üzerinden HDD’ye kayıt özelliği sayesinde televizyon programlarınızı kaydetmenize olanak veriyor. Uygulamayla uyumlu bir tabletiniz olduğu takdirde televizyon ekranındaki ana görüntüye müdahale etmeden içerik arayabiliyor ya da birbirinden farklı içerikleri oynatabiliyorsunuz.

 

Dilinizden anlayan televizyon

VIERA Remote uygulamasına eklenen Ses Etkileşimi işlevi (WT60, DT60, FT60 -yalnızca akıllı telefon-, ZT60, VT60 ve GT60 -yalnızca akıllı telefon- modellerinde) sayesinde uygulama ile uyumlu akıllı telefon ya da tabletinize konuşarak televizyonunuzun sesini ayarlayabilir, sosyal medyada mesaj gönderebilir ya da internette sörf yapabilirsiniz. Tek yapmanız gereken ulaşmak istediğiniz adresinizi söylemek! Yeni Ses Etkileşimi özelliği başta İngilizce, Almanca, Fransızca, İtalyanca, Portekizce ve İspanyolca olmak üzere 10 Avrupa dilini destekliyor. Akıllı cihazınızı ayrıca VIERA Connect internet servisindeki uygulamaları açmak ya da oyun oynarken kumanda olarak da kullanabilirsiniz. VIERA Remote Uygulaması 2.0’ı ilerleyen günlerde Android ve iOS uygulama mağazalarından ücretsiz olarak indirebileceksiniz.

 

Televizyonunuz sizi tanır

Panasonic’in Ana Ekranım özelliği sayesinde kullanıcılar sayısı on bire kadar genişleyen favori uygulamaları ve servislerini tek ekranda görebiliyorlar. Ailenin her üyesi kendi Ana Ekranını oluşturabiliyor ve televizyonu açtıklarında görmek istedikleri içeriklerin keyfini çıkarıyor. Bu deneyimi daha da kişisel hale getirmek için dahili kamera özelliğini kullanarak Yüz Tanıma işlevini etkinleştirebilir ve televizyonun karşısına geçtiğinizde televizyonunuzun sizi tanımasını sağlayabilirsiniz.

Panasonic’in bulut tabanlı İnternet TV platformu VIERA Connect’in artık bir “Uygulama Ekranı” bulunuyor. Böylelikle en sevdiğiniz uygulamaları rahatlıkla listeleyebiliyor, aralarından dilediğinizi kullanabiliyorsunuz. Onlarca yararlı uygulamayı önünüze seren VIERA Connect servisine her geçen gün yeni uygulamalar ekleniyor.

Yeni Smart VIERA Plazma TV’lerin akıllı özellikleri arasında Dokunmatik Kalem bulunuyor. Opsiyonel Elektronik Dokunmatik Kalem (TY-TP10E) aksesuarı ile TV ekranına elektronik çizimler yapabilir ve bunları ister oyunlarda ister filmlerde not almak için kullanabilirsiniz.

Yorum yazın