12 inç Retina ekran MacBook ufukta!

12 inç Retina ekran MacBook ufukta!

Gün geçmiyor ki teknoloji devi Apple’ın heyecanla beklenen yeni ürünlerinin dedikoduları kulağımıza çalınmasın. Büyük ekranlı iPhone rivayetlerinin ardından şimdi de 12 inçlik Retina ekranlı MacBook ile bütçe dostu iPad’in 2014′e damgasını vuracağı gündemde.

mcbklev807af-635x356

Söylentilere bakılırsa, Apple’ın bir grup yeni cihazını gün yüzüne çıkarmasına bir haftadan biraz fazla var. Büyük etkinliğe ramak kala, Appleseverlerin MacBook’lara yönelik beklentilerini arttıracak yeni bir haber çıktı.

9to5Mac tarafından paylaşılan bir araştırma notunda, KGI güvenlik analisti Ming-Chi Kuo’nun 2014′ün ikinci ya da üçüncü çeyreğinde Apple’ın 12 inçlik Retina ekran bir MacBook çıkaracağını ön gördüğü yazılmış.

Rapor, dizüstü bilgisayarın tamamen yeni bir tasarımla geleceğini iddia ediyor. Bununla birlikte, cihaz MacBook Air ya da MacBook Pro olarak isimlendirilmemiş yani bilgisayar üreticisi için yeni bir laptop kategorisi mi yoksa var olan bir modelin geliştirmesi mi söz konusu, henüz netleşmiş değil.

MacBook söylentisinin yanı sıra, Ming-Chi Kuo’nun raporunda Apple’ın -yeni MacBook’la hemen hemen aynı zamanda- daha düşük fiyatlı bir iMac ve şimdiki Retina ekran iPad’den %30-40 daha yüksek PPI’a (inç başına piksel sayısı) sahip altıncı nesil 9.7 inç bir iPad çıkaracağı da öne sürülüyor.

Yorum yazın