41 megapiksellik Nokia: Lumia 1020

41 megapiksellik Nokia: Lumia 1020

Nokia’nın son dönem bombası 41 megapiksellik Lumia 1020 ile ilgili artık son dönemece giriliyor. Nokia Lumia 1020, 2. nesil 41 megapiksel kamerası ve zoom özelliğini yeniden yorumlayarak bir gözün görebileceğinden çok daha fazla detayı görüntülemeyi sağlıyor.

nokia_lumia_1020_duoNokia’nın, optik görüntü sabitleyicinin de dahil olduğu yenilikçi PureView teknolojisine sahip olan Nokia Lumia 1020, herhangi bir dijital kameradan alınabilecek en net görüntüyü üretme iddiası ile yola çıkıyor.

Lumia 1020, Nokia Pro Camera adlı yeni bir uygulamayla bir araya gelerek herkesin profesyonel fotoğraflar çekebilmesine olanak tanıyor. Bu teknoloji ile kullanıcılar fotoğraf çekmeden önce ya da sonra görüntüde istedikleri alanı seçerek detaylarda farklı hikayeler yaratabiliyor. Ayrıca, ayarların final fotoğrafı ya da videoyu nasıl etkileyeceğini görsel olarak gösteren bir arayüze sahip olan Nokia Pro Camera, çekim yapmayı, düzenlemeyi ve fotoğraflarla videoları paylaşmayı daha kolay kılıyor.

Dual capture (çift çekim) denen yeni bir özellik kullanan Nokia Lumia 1020, sınırsız düzenleme fırsatı tanıyan 38 megapiksel yüksek çözünürlüklü fotoğraflar çekiyor ve Windows Phone 8 işletim sistemi üzerinden sosyal ağlar ile paylaşımı kolay 5 megapiksel çözünürlüğe sahip fotoğraflar üretiyor.

Nokia Lumia 1020’nin 41 megapiksel, altı lensli lider ZEISS optik sensörü, düşük ışık koşullarında bile net fotoğraflar çekmeye olanak tanıyan optik görüntü sabitleme teknolojisine sahip. Ayrıca Nokia’nın 140dB’ye kadar sesleri kaydedebilen, ses basınç seviyesi bilinen akıllı telefon mikrofonlarından altı kat daha yüksek olan Rich Recording teknolojisi sayesinde en gürültülü konserlerde bile stereo sesli, net videolar çekebiliyor. 

Nokia daha fazla profesyonel beceri ve ekstra pil ömrü için yeni Nokia Camera Grip’i de tanıttı. Bu aksesuar, Nokia Lumia 1020’nin dahili xenon flaş ve mekanik objektif perdesi gibi profesyonel kameralara özel cihaz özelliklerini tamamlıyor.

Nokia Lumia 1020’nin sarı, beyaz ve siyah renklerde, 2013 son çeyrekte Türkiye’de satışa sunulması planlanıyor.

2 yorum

  1. aqwe

    işletim sistemi olrak ne kullanıyor acaba ?

  2. Metin

    büyük bi ihtimalle windows phone dur. symbian a geri dönmesi akıl karı olmaz

Yorum yazın