7 mm’lik sabit disk: Western Digital Blue 7 mm

7 mm’lik sabit disk: Western Digital Blue 7 mm

Western Digital,  2.5 inç 7 mm’lik yeni WD Blue sabit disk ile en ince 1 TB sabit diskini ürettiğini duyurdu.

wd blue 7 mmDizüstü bilgisayarlar için endüstri standardı 9.5 mm sürücü yuvalarıyla uyumluluk imkanı sunan WD Blue sabit disk ailesi şimdi 7 mm yüksekliğinin içinde 320 GB ile 1 TB arası değişen kapasitelerle satışa sunuluyor.

WD Blue 7 mm sabit disklerin başlıca özellikleri şöyle: 

WD’nin ShockGuard teknolojisiyle sürücü mekaniği ve tabla yüzeyleri şoklardan korunuyor ve WhisperDrive teknolojisi de sessiz performans sağlıyor. Sabit diskte motor şaftı her iki ucundan sabitlenerek sistemden kaynaklanan titreşim telafi ediliyor ve tablalar dengelenerek okuma ve yazma işlemleri sırasında doğru izleme sağlanıp tutarlı biçimde yüksek performans elde ediliyor.

Hızlı ve güvenilir sürücülerden yol çıkılarak yapılan iki aşamalı aktivatörlerde veri izleri üzerindeki konumsal hassaslığı iyileştirmek için iki aktivatör kullanılıyor. Birincil aktivatör geleneksel elektromanyetik aktivatör ilkelerini kullanarak kaba yer değişikliği sağlıyor. İkincil aktivatör ise piezoelektrik hareketten yararlanarak kafanın konumlanmasına daha yüksek hassasiyetle ince ayar getiriyor.

 

Yorum yazın