Airties, Bittorent’i ürünlerine taşıdı

Airties, Bittorent’i ürünlerine taşıdı

AirTies,  BitTorrent teknolojisini ürünlerine entegre etti. Bu sayede bilgisayar açık olmasa dahi, torrent içerikleri harici USB diske indirilebilecek.

Air_4742İnternetten film indirmenin en yaygın yolu olan BitTorrent teknolojisi, AirTies ürünlerine taşınıyor. AirTies’ın BitTorrent ile yaptığı işbirliği ile AirTies ürünlerine eklenen bu yeni teknoloji sayesinde, bilgisayara bile gerek olmadan torrent içeriklerini doğrudan AirTies ürününe bağlı USB diske indirmek mümkün hale geliyor.

Birçok internet kullanıcısının medya arşivi oluşturmak için kullandığı BitTorrent teknolojisinde zorluklarından bir tanesi, özellikle yüksek boyutlu ve uzun medya dosyalarının yüklenebilmesi için bilgisayarın açık tutulması gerekliliği…  Üstelik kullanıcının bilgisayar başında olmadığı durumlarda herhangi bir elektrik veya internet kesintisi yaşanırsa, bilgisayara uzaktan müdahale şansı olmadığı için dosya yüklemesi de yarıda kalabiliyor.

BitTorrent teknolojisini barındıran AirTies ürünlerinde ise torrent içerikleri doğrudan modem veya kablosuz medya sunucu bağlı olan USB harici diske indiriliyor. Böylece bilgisayara hiç ihtiyaç duyulmadan istenen içerikler yüklenebiliyor. Program, elektrik veya internet kesintilerinden de etkilenmiyor ve bağlantı geldiği anda indirmeye kaldığı yerden devam ediyor.

BitTorrent teknolojili AirTies ürünleri ile evde olmasanız dahi uzaktan erişim ile evde indirmekte olduğunuz torrent dosyalarının durumunu görebilir, yeni torrent dosyaları indirmeye başlayabilirsiniz. Uzaktan erişim özelliği ile BitTorrent kimliğinizi girerek ulaşacağınız arayüz sayesinde internet erişiminizin olduğu dilediğiniz yerden torrent işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Android uygulaması da bulunan programa tabletler ve akıllı cep telefonlarından da ulaşılabiliyor.

Tagged with: ,

Yorum yazın