AirTies’dan 4 ayrı cihaza HD video aktarımı yapan kablosuz erişim noktası

AirTies’dan 4 ayrı cihaza HD video aktarımı yapan kablosuz erişim noktası

AirTies, 22-24 Ekim tarihleri arasında Amsterdam’da düzenlenen Dünya Genişbant Forumu’nda, televizyon ve tabletlere aynı anda 4 HD ve 4 SD kablosuz video aktarımı yapabilen dağıtım yapan en son kablosuz  OTT teknolojilerini tanıttı.

Air-4641-300x200

AirTies’ın tanıtımını yaptığı ürünlerinden en dikkat çekici olanı Air 4641 oldu. AirTies mühendisleri tarafından geliştirilen ve %100 yerli yazılım teknolojisini taşıyan Air 4641, IPTV üzerinden gelen HD yayınların ev içinde farklı ekranlar tarafından kablosuz olarak görüntülenmesine olanak sağlayan bir kablosuz erişim noktası…

Air 4641 sayesinde kullanıcılar IPTV yayınını izleyebilmek için modem ile settop box cihazı arasına kablo çekmek zorunda kalmıyor. Aynı anda 4 farklı ekrana kablosuz HD video aktarımı gerçekleştiren cihaz, 600 Mbps hız kapasitesiyle videonun kesintiye ve kayba uğramadan istenilen ekranda görüntülenmesini sağlıyor. Bu sayede kullanıcılar ev içerisinde kablo karmaşasından, operatörler ise kurulum ve kablolama için eve teknisyen gönderme maliyetinden kurtuluyor. 5 GHz frekansı üzerinde çalışan cihazda, akıllı frekans seçme özelliği de bulunuyor. Böylece kablosuz iletimin sağlandığı frekansta, başka cihazlar nedeniyle yavaşlama yaşanması önlenmiş oluyor ve yayın kalitesi bozulmuyor.

Yorum yazın