Altek’ten telefona eklenebilen kamera modülü

Altek’ten telefona eklenebilen kamera modülü

Mobil cihazlara özel dijital kamera alıcısı üreten Tayvan merkezli Altek firması atağa geçti. Firmanın Cubic adını verdiği yeni ürün, akıllı telefonlarla birlikte eklenti olarak kullanılabiliyor ve böylece çok daha net çekimler yapmak imkanı veriyor. Hareketli lens tarzı dijital fotoğraf makinesi Altek Cubic olarak satışa sunulacak ve yaklaşık 100 dolar olacak.

altek-Cubic-1-665x374
Akıllı telefonlar dışında tabletlerle de kullanılabilen bu modülde 1/2.3 inç 13 MP CMOS tip alıcı, 3x optik yakınlaştırma yapabilen lens sistemi, NFC yakın mesafe alıcısı ve Wi-Fi kablosuz ağ bağlantısı geliyor. Sadece 65 gram ağırlığında ve 52.5 x 45 x 26 mm boyutlarında olan Altek Cubic’i taşımak sorun değil. Elbette en büyük artısı kalitede bozulmaya neden olmayan 3x optik yakınlaştırma özelliği.

Altek firması adını daha fazla ön plana çıkarmak adına başka kamera modülleri sunmaya devam edecek. Apple ve Samsung haricindeki diğer akıllı telefon ve tablet devlerini memnun etmeye odaklanan Altek’in amacı düşüşe geçen dijital fotoğraf makinesi satışları aksine etkisini arttırmak.

Yorum yazın